POMYSŁ NA BIZNES

Wysłane przez baniula 

agawa (offline)

Post #1

24-01-2011 - 21:59:00

okolice 

Agencja opiekunek. I do dzieci i po osób starszych. Agencja czyli łączenie poszukująch pracy (pielęgniarek, studentek) z potrzebującymi usługi. Tajemnicą jest reklama firmy (net i gazety) i profesjonalne sprawdzenie osób polecanych (testy osobowościowe - dobry psycholog potrzebny; i sprawdzanie referencji - telefony i wizyty osobiste)
*
Biuro matrymoniatne (to nie żart; moja znajoma prowadzi... super biznes chichot)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-01-2011 - 22:00:05 przez agawa.

andzia73 (offline)

Post #2

24-01-2011 - 21:59:10

Gdańsk 

Ja w necie znalazłam to.Może się przydaduży uśmiech
[www.pomyslynabiznes.org.pl]

betty (offline)

Post #3

24-01-2011 - 22:08:12

agawa
Dodam jeszcze, że pierniczki świąteczne (ale proszę o pełną dyskrecję i nierozpowiadanie po mojej rodzinie) kupuję na allegro. Za straszne pieniądze. Za to śliczne.

czyżby u pani Danusi, u której ja też kupuję??

agawa (offline)

Post #4

24-01-2011 - 22:10:17

okolice 

[www.kredkafe.pl]
Mam po sąsiedzku, to zaglądam z szacunkiem i sympatią.
Ale się biznesowo nie wypowiadam... bo ja nie lubię dzieci.... buuuu......
*
Betty - radocha

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-01-2011 - 22:13:39 przez agawa.

Parabola (offline)

Post #5

24-01-2011 - 22:22:08

Nowy Sącz 

agawa
No, jedzonko górą przewraca_oczy
Dodam jeszcze, że pierniczki świąteczne (ale proszę o pełną dyskrecję i nierozpowiadanie po mojej rodzinie) kupuję na allegro. Za straszne pieniądze. Za to śliczne.

...ha ha ha ... no spróbuj mi odmówić noclegu... w drodze do Ciecha... rotfl

agawa (offline)

Post #6

24-01-2011 - 22:33:44

okolice 

Parabola
.ha ha ha ... no spróbuj mi odmówić noclegu... w drodze do Ciecha... rotfl
Jagodzie możesz wszystko smiling smiley Ona zrozumie. Ale szanownemu... zabiję... i nie zawiozę dalej chichot

lulu (offline)

Post #7

24-01-2011 - 22:33:47

k/Kwidzyna 

A feee ... to czuć szantażem ... a feeeeeeeeeee ...

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-01-2011 - 22:34:50 przez lulu.

agawa (offline)

Post #8

24-01-2011 - 22:39:09

okolice 

hm... jakby z szantażu zrobic biznes dla Baniuli? Był juz w histrii taki jeden myśli Machiavelli mu było the finger smiley
Jeszcze jeden pomysł wart namysłu:
profesjonalna firma sprzątająca. Wymaga inwestycji w dobry sprzęt. Ludzi do pracy jest dużo. Trzeba tylko dobrze zadbać o kontroling...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-01-2011 - 22:43:24 przez agawa.

baniula (offline)

Post #9

25-01-2011 - 07:09:51

LESZNO 

Sprzątająca firma dobry pomysł.............
............ale rynek zalany takowymi jest ..........
ludzie w takich firmach na umowe zlecenie ....... nie wiele można z nich wycisnąć,
bo sie człeki szanuja za grosze robić nie będa.......więc wojskowym slangiem ściemniaja.
Mamy taka firmę w pracy, co i sprząta i ochrania.

Wiecie ja myslałam o profesjonalnym prasowaniu koszul , bom w tym dobra i nawet maszyne zanalazłam co takowe sama prasuje, niewielka korekta i koszula gotowa......... maszyna 4000,00 stała, ale martwi mnie że w moim grajdołku nie zarobię na siebie smiling smiley

Na forum od 21 stycznia 2006 roku

lulu (offline)

Post #10

25-01-2011 - 07:33:12

k/Kwidzyna 

Baniula, ja właśnie pracuję w takiej firmie sprzątającej, zatrudniają tylko niepełnosprawnych (z tego tytułu mają dopłaty, pozwalniali III grupę a zatrudniają I i II-większe dopłaty i zatrudniają na niepełny etat), więc się rozejrzyj, może warto. Tylko, instytucje państwowe w ramach przetargu wyłaniają taką firmę, prywatne firmy chyba biorą kogo chcą. Musiałabyś zorientować się za jaką kasę sprzątają, zrobić rozliczenie kosztów, jakie masz możliwości zatrudnienia niepełnosprawnych, ile na to dostaniesz dotacji, a płaca takiego pracownika to ... najniższa krajowa. Ty jako nowa firma tworząca miejsca pracy możesz ubiegać się o dotacje na tworzenie tych stanowisk.
Jeśli nie brałaś z urzędu pracy dotacji na własny biznes to jako osoba bezrobotna będziesz mogła starać się o takie dofinansowanie. Tam jest warunek utrzymania firmy przez określony czas i nie trzeba wtedy zwracać. Z tego co wiem ta kasa jest (przy najmniej byłą) tak wyliczona, że na opłacenie ZUS starczyło na ten określony czas w którym firma ma istnieć.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-01-2011 - 07:33:50 przez lulu.

madzia_61 (offline)

Post #11

25-01-2011 - 09:52:57

Baniula wcale nie ,u mnie na osiedlu są chyba ze 3 punkty krawieckie /suwak wszyć ,skrócić spodnie ,jakieś drobne poprawki i inne usługi krawieckie/ i wszystkie dobrze prosperują od lat .Opłacalne są też sklepiki z drobiazgami do domu "wszystko po 4 zl",one działają przy najmniej u mnie w jakieś sieci/są specjalne hurtownie z tymi artykułami / ale trzeba samemu otworzyć działalność gospodarczą ,moja znajoma ma taki sklepik i twierdzi ze można z tego wyżyć .

maryla (offline)

Post #12

26-01-2011 - 15:48:27

gdzieś w górach... 

Baniula, pomysłów na biznes może być wiele, wszystko zależy od tego jakie masz przygotowanie, czy dysponujesz jakimś lokalem,
co chcesz robić ?
To jeszcze nie wszystko...musisz znać rynek- zapotrzebowanie w Twoim mieście i mieć jakiś kapitał do zainwestowania.
Łatwo jest rozpocząć własną działalność, trudniej wstrzelić się w coś co wypali i przyniesie Ci korzyści materialne i da Ci satysfakcję.
Żydzi mówili, że "lepsze deko handlu niż kilo roboty" , więc może handel...

ToJa (offline)

Post #13

26-01-2011 - 17:55:56

Baniula a Twoją "fabryke" to gdzies przenoszą
bo jesli to tytlko Ciebie zwalniają a reszta zostaje
to ":prasowanie koszul" chyba by miało wzięcie
no i mozna by to połaczyć z czymś
(np. pogotowie krawieckie)

justyna81 (offline)

Post #14

27-01-2011 - 13:52:04

Też szukam pomysłu na biznes dla mamy i siebie. Kiedyś myślałam o otwarciu jakiegoś punktu xero, ale to najbardziej opłaca się przy okazji innej działalności.

Fajny pomysł z tymi koszulamismiling smiley

Masza70 (offline)

Post #15

27-01-2011 - 14:04:09

Ewentualnie opiekunka do dzieci, czy osób starszych. Moja teściowa pracuje w Warszawie jako opiekunka i na prawdę nieźle zarabia. Tylko, że ja bym już wolała okna myć jak dzieci pilnować....

baniula (offline)

Post #16

28-01-2011 - 08:50:46

LESZNO 

Wiecie moja fabryka jeszcze stoi, a wypowiedzenia dostaniemy pewnikiem .od stycznia jestem juz na 3/4 etatu i pensja licha jak nic najnizsze krajowe wynagrodzenie. Pracuje w jednostce wojskowej jako pracownik cywilny. Mamy reorganizację i wszystkie etaty cywilne do wycięcia poniewaz siedzibą sztabu i logistyli będzie Czerwieńsk,. tutaj ostaną jedynie dwa dywizjony i to sami mundurowi. Kwestia czasu i wojsko zniknie z mapy Leszna. Dlatego zaczęłam mysleć o biznesie , na chleb trzeba jakoś zarobić.

Kasia_W (offline)

Post #17

29-01-2011 - 08:00:04

Zduńska Wola 

Baniula ja właśnie zatrybiłam, że Ty jesteś z Leszna ;-) po pierwsze to dziś w Blues Inside macie fajny koncert, polecam :-) [www.leszno.pl]#
a po drugie, to podpowiem ci pewien pomysł na biznes, który może się sprawdzić szczególnie w takim ośrodku jak Twoja okolica.
Sprawa dotyczy usługi rozklejania plakatów. W Lesznie choćby w temacie bluesa sporo się dzieje ("Leszno czuje bluesa"winking smiley podejrzewam, że w innych sferach muzycznych podobnie, z resztą sklepy i inne branże także korzystają z reklamy plakatowej. Jest jeszcze Zielona Góra i pewnie cała okolica pomiędzy. Chodzi mi o to że nieduży lokal który organizuje koncerty chciałby dotrzeć do jak najszerszego grona klientów, nie ma się jednak czasu na jeżdżenie po okolicy z plakatami, rozklejanie, doklejanie jak ktoś zniszczy itp itp jest czasochłonne.
Biznes jest jeszcze o tyle fajny, że właściwie potrzebny Ci jest tylko samochód, dodatkowo mapka okolicy z miejscami w których można rozklejać plakaty, klej do tapet i pędzel :-)

jakbyś miała jakieś pytania to wal jak w dym....:-) właśnie mnie szkolą jako przyszłego przedsiębiorcę więc jestem bardzo w temacie

pozdrawiam

na forum od 13.08.2008
najważniejsze jest mieć plan, a plan jest :-)

Centrala - Klub Muzyczny

baniula (offline)

Post #18

31-01-2011 - 19:20:49

LESZNO 

Dostałam dzisiaj deprsji - chyba nić z biznesu nie wyjdzie, co bardziej szczegółowo przeliczę to wychodzi, że dokładać trzeba będzie. Masakrawstydniś

lulu (offline)

Post #19

31-01-2011 - 22:09:04

k/Kwidzyna 

Dla tego podpowiadałam Ci ewentualne dofinansowanie z urzędu pracy. To ogromnie obniża koszty własnego biznesu.

je

Kasia_W (offline)

Post #20

31-01-2011 - 22:09:36

Zduńska Wola 

Baniula a myślałaś o dofinansowaniu?

na forum od 13.08.2008
najważniejsze jest mieć plan, a plan jest :-)

Centrala - Klub Muzyczny
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 622
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018