Powrót do pracy po chorobie

Wysłane przez basia04 

pola2005 (offline)

Post #1

26-02-2012 - 08:11:45

Kraków 

Ja wróciłam do pracy 2 miesiace po operacjismiling smiley,psychicznie czuje sie zupełnie inaczej,nie mam juz dołów,mysli o raku nachodza mnie znacznie rzadziej.Po prostu nie mam czasu.hura.Bardzo dużo pozapominałam,ale powoli przypominam sobie,może nawet nie tyle pozapominałam,co zmieniło sie w tzw.międzyczasie,muszę sobie te zmiany przyswoić.Jeszcze tylko pozostaje mi radioterapia,która zaczynam od 5 marca.Mam zamiar pogodzić wizyty w w IO na Garncarskiej i pracę.Jeżeli sie nie da,to wezmę zwolnienie.Pozdrawiam wszystkie panie i życzę również szybkiego powrotu do pracybuzki

hanka_59 (offline)

Post #2

26-02-2012 - 12:28:41

Reda 

Ja wróciłam do pracy po półrocznym zwolnieniu ( nie chciałam pójść na zasiłek rehabilitacyjny) i póki co nie żałuję. Pracując
dojeżdżałam przez 5 tygodni na radioterapię, najczęściej wieczorami. Teraz jeszcze do maja co 3 tygodnie herceptyna i co 3 m-ce denusomab ale jest ok i mam nadzieję, że będzie tak dalej duży uśmiech

Halinka (offline)

Post #3

26-02-2012 - 23:12:40

Kiedy chorowałam 8 lat temu, też chciałam szybko wracać do pracy. Wiadomo - nauczyciel z powołaniem, do tego pracoholikwinking smiley
Ale teraz jest inaczej. Pierwszy raz w życiu będąc na "wolnym" nie tęsknię za szkołą! Najpierw miałam zwolnienie, teraz urlop dla poratowania zdrowia i nigdy nie byłam szczęśliwsza! Czas płynie mi wreszcie leniwiej, nie muszę gotować w pośpiechu i najlepiej na 3 dni z góry, dużo zajmuję się sobą, biegam do klubu fitness, na przedpołudniowe seanse do kina, po sklepach (nie muszę kupować, ale mam czas pooglądać i poprzymierzać, co mi sprawia dużą przyjemnośćwinking smiley, czytam po nocach, kiedy już w domu wszyscy usną - czyli tak, jak lubię najbardziej, bo rano nie muszę koniecznie wcześnie wstawać, a popołudnia poświęcam sobie i swoim bliskim, zamiast godzinami przygotowywać się do lekcji, sprawdzać tony różnych prac i produkować szkolne papiery, z których i tak nic nie wynika. I już zaczynam rozpaczać, co to będzie, jak sielanka się skończy i trzeba będzie wrócić do rzeczywistości i czas znów będzie pędził jak szalonysad smiley

XWESTA (offline)

Post #4

01-10-2014 - 08:03:27

Luboń 

A u mnie właśnie nadchodzi dzień "X". W poniedziałek wracam po 9 miesiącach do pracy.
Zasiłek mam przyznany do końca listopada, więc nie muszę Wam mówić, iż rodzinka niezbyt zadowolona że postanowiłam przerwać, ale co tam !
Przyznam się, że troszku jestem przerażona, bo w między czasie zaszło w firmie duuuużo zmian, oczywiście nie na lepsze.Mam wrażenie jakbym wracała do zupełnie nowej firmy....Ale, mam nadzieję, że dam radę.
Wczoraj byłam już na spotkaniu ogólnokrajowym (takie spotkania mamy zawsze na początku każdego miesiąca, dodam że pracuję jako przedstawiciel farmaceutyczny). I muszę Wam się pochwalić jaka niespodzianka mnie spotkała.
Wszyscy siedzimy, czekając na rozpoczęcie konferencji, która lekko już się opóźnia. Po pół godziny opóźnienie wchodzi "kadra wyższą", czyli dyrektor, moja kier. itp. z OGROMNYM TORTEM ! O ja głupia...moje słowa do koleżanki obok zabrzmiały "...czyżby Dzień Chłopaka? ". Mało domyślna jestem...
Na torcie napis brzmiał: WITAJ IZA !
Nie muszę Wam mówić w jakim byłam szoku ! Z wygłoszonej przemowy nie wiem nic, a krojąc torcika miałam duży problem z trzęsącymi się dłońmi.
I jak tu nie chcieć wracać do pracy...?chichot

b_angel (offline)

Post #5

01-10-2014 - 08:21:50

radom 

fajnie

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Baba Jaga (offline)

Post #6

01-10-2014 - 08:54:30

Jagolandia 

XWESTA, wyobrażam sobie twoje zaskoczenie ... miło miło, ładny gest uśmiech

b_angel, a co ty tak latasz z tym tobołkiem koło FORUM? co tam masz, granacik? chichot
mnie się boisz? toż to ja, baba - straszę bo lubiem grinning smileythe finger smiley
jak twoje skrzydełka? ...jak tak będziesz deptać, to wyłysieją ... łoszczędzaj! duży uśmiech

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-10-2014 - 08:55:33 przez Baba Jaga.

Al_la (offline)

Post #7

01-10-2014 - 10:52:18

k/Warszawy 

Iza, do takiej pracy miło wracać i chce się pracować brawo brawo
To ja napiszę (dla kontrastu) jak ja zostałam powitana.
Miesiąc przed końcem L-4 dowiedziałam się od koleżanki, że kierownica kadr dopytuję się, czy wracam, czy idę na rentę, bo się szykuje reorganizacja i chcą mnie uwzględnić lub nie. Zadzwoniłam więc do Niej i powiedziałam, że chciałabym wrócić, ale jestem podłamana, boję się nawrotu choroby. Usłyszałam wtedy, że mam wracać między ludzi, że będzie dobrze, że trzeba pozytywnie myśleć. Powiedziałam Jej, że wrócę i wróciłam. Pierwszego dnia zostałam wezwana do kadr i poinformowana, że moje miejsce jest już zajęte, a ja mam się sama zwolnić. Obroniono mnie i pracowałam jeszcze 3 lata w mobbingu, aż mnie wykończyli psychicznie...

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Al_la (offline)

Post #8

11-12-2014 - 12:24:21

k/Warszawy 

[www.rynekzdrowia.pl]

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

agniesia761 (offline)

Post #9

28-12-2014 - 20:27:49

Jarocin 

Hej dziewczyny mi 16 stycznia minie L4 i złożyłam na rechabilitacyjne.Bardzo bym chciała wrócić do pracy,ale nie wiem czy to będzie wskazane bo pracuje w zakladach mięsnych i jest tam zimno no i nie po 8 godz tylko 10 czasami nawet 12.Tęsknię za koleżankami i nie wiem co zrobię jak przyjdzie mi podejmować decyzję.Przede mną jeszcze radioterapia i czekam na decyzję w sprawie rechabilitacyjnego.Pozdrawiam.

Kass (offline)

Post #10

29-12-2014 - 19:46:46

A ja wracam do pracy juz 5 stycznia.. zwolnienia dostalam na cale 13 dni roboczych.. fajnie, co? winking smiley Ale wracam tylko dlatego, ze moge pracowac z domu, a praca umyslowa.. zupelnie sobie nie wyobrazam powrotu do biura.. po pierwsze, musialabym jakos cycuchy chowac, bo jak na razie lewy na godzinie 4-tej, a prawy na 10-tej.. a poza tym dzwigac nie moge i prowadzic samochodu jeszcze nie.. wiec biuro odpada.. niby sie ciesze, ze duzo nie strace w pracy, bo mniej bede musiala nadrabiac, ale troche sie boje tego, ze predzej czy pozniej ktos bedzie mnie chcial zobaczyc w biurze.. niby ustalilam z szefem, ze moge pracowac w domu, ale tak naprawde to nigdy nic nie wiadomo..

agula615 (offline)

Post #11

30-12-2014 - 22:50:05

Wroclaw 

A ja tez wracam 5 stycznia. bylam na zwolnieniu od 2 do 19 grudnia bo potem i tak bylismy zamknieci na okres swita i sylwestra... poprzednio tez tak zrobilam i bylo super. zobaczymy tym razem.
Poprzednio bardzo mi to pomoglo... dom, olo maluski, praca, terapia... jak przychodzil wieczor to mdlalam ze zmeczenia i nie mialam czasu miec durnych mysli... Ale fakt , ze Taxol przeszlam bezbolesnie, .. w piatek mialam chemie a w poniedzialke w pracy juz bylam. Zoabczymy tym razme czy tez sie uda. W kazdym razie polecam, uwazam, ze to mi bardzo pomoglo wszytsko pzrejsc lekka noga.....

libra1 (offline)

Post #12

30-12-2014 - 23:51:48

Jestem podwykonawca w kilku firmach. Z jednej wlasnie mnie wywalili jak sie dowiedzieli ze mam raka. Teraz jeszcze do mnie wydzwaniaja zebym przekazala kontakty dla nastepcy, niezle no nie ? Zazdroszcze, ze macie do czego wracac. Moj szef powiedzial ze operacja i pobyt w szpitalu to nie powod aby 3 razy nie odebrac telefonu i ze zanim poszlam na operacje trzeba bylo przeszkolic zastepce. Zadnego terminu nie zawalilam, ale rzeczywiscie w grudniu wyniki mialam gorsze niz wczesniej.

agula615 (offline)

Post #13

02-01-2015 - 23:13:02

Wroclaw 

ale odjazd!!!!! nie ma na to jakiegos "prawa"?????????????bezradny

eltuszko (offline)

Post #14

16-04-2015 - 20:55:28

Gdynia 

Cześć dziewczyny.
22.04 br. kończę 182 dniowe zwolnienie lekarskie , 31.03 marca dostałam na komisji w ZUSie świadczenie rehabilitacyjne na okres 6 ciu miesięcy od 23.04 br do 22.10 br.
Niestety z informacji jakie do mnie docierają z pracy dowiedziałam się , że w firmie w miedzyczasie nastał czas redukcji zatrudnienia i moje stanowisko jest zagrożone i być może nie będę miała gdzie wracaćbezradny.
Chciałabym wrócić do pracy z poczatkiem lipca.
Pod koniec kwietnia kończę radio i na tym chyba już koniec leczenia ( pomijając hormony które będę brała 5 lat).
Terapia była cięzka , ale mam nadzieję , że w przeciągu tych 2 miesięcy dojdę do siebie.
Mam pytanie : kiedy i w jakiej formie powinnam poinformować ZUS że przerywam świadczenie ?
Może kóraś z was ma na kompie wzór takiego podania do ZUS o przerwanie swiadczenia i mogłaby mi przesłać je na prywatną pocztę.
Z góry dziękuję za pomoc duży uśmiech

Marzena86 (offline)

Post #15

13-01-2018 - 11:31:22

cześć Dziewczyny! będę wracać do pracy po rocznej przerwie (pół roku l4 i pół roku świadczenia rehabilitacyjnego). Mam pytanie jak się to u Was odbywało? czy macie orzeczenie o niepełnosprawności? bo ja mam znaczne do kwietnia.... i jeszcze szefowej nie mówiłam... Ciekawa jestem jak to jest u Was, jeśli macie orzeczenie i np. musicie jechać na herceptynę (którą jeszcze kilka razy będę brać), albo jak wypadnie Wam jakies ważne badanie w godzinach pracy? bierzecie wtedy urlop? l4? czy z racji niepełnosprawności nalezy sie na to dzień wolny..... we wtorek mam rozmowe z szefową i chciałabym się przygotować? ......

chyba jest też tak, że jak chorowałam i byłam na rehabilitacyjnym to przez jakiś czas(?), nie mogę brać l4 na tą samą chorobę, więc np. na jeden dzień badań nie będę mogła wziać....

22stycznia mam natomiast lekarza medycyny pracy. I teraz moje pytanie, czy Wy brałyście od swojego onkologa jakieś zaświadczenie, że możecie pracować? bo akurat 18stycznia będe na hercepynie ale nie wiem czy od ręki mi coś wypiszą na garncarskiej.....

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-01-2018 - 11:32:02 przez Marzena86.

Al_la (offline)

Post #16

13-01-2018 - 12:06:45

k/Warszawy 

Ze znacznym albo umiarkowanym stopniem niepełnosprawności przysługuje Ci 7 godzinny dzień pracy i dodatkowy urlop - 10 dni.
Poza tym możesz korzystać z usprawiedliwionych wyjść do lekarza i na badania - jeśli nie można załatwić tych wizyt w czasie pracy.

Musisz wziąć od onkologa zaświadczenie, że jesteś zdolna do pracy. To zaświadczenie najprawdopodobniej będzie chciał lekarz medycyny pracy.

ewellina2905 (offline)

Post #17

12-08-2019 - 20:43:21

lublin 

Dzisiaj pierwszy dzień w nowej pracyradocha. Cieszę się bo jakoś nie myślałam o ostatnim roku. Diagnoza, leczenie. Jak sobie pomyślę.... Ehhh. Czuję, że wszystko pomału wraca do normy. Pozdrawiambuzki

Ingun (offline)

Post #18

13-08-2019 - 08:40:57

Poznań 

Super smiling smiley Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że atmosfera w pracy sympatyczna smiling smiley

renatar (offline)

Post #19

13-08-2019 - 09:30:10

sieradz 

Wspaniale i powodzenia.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Pollik (offline)

Post #20

13-08-2019 - 14:43:11

Warszawa 

Świetna informacja, życzę powodzenia i we wszystkim najlepszego! Powrót do pracy chyba wszystkim nam dobrze robikwiatek

Wyląduję, zrobię pierwszy krok i kolejny, i kolejny...
mastektomia prawostronna z węzłami wartowniczymi.
rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%
Od 20 stycznia 2017 Tamoxifen

etruzilka (offline)

Post #21

13-08-2019 - 20:48:59

Olsztyn 

Przed chorobą pracowałam fizycznie więc po leczeniu do pracy nie wróciłam. Jestem na rencie. Cały czas coś jednak robię. Nie tylko dla pieniędzy ale i higieny psychicznej.

benia1960 (offline)

Post #22

14-08-2019 - 10:51:17

Szczecin 

Czy renta jest z powodu nowotworu?

etruzilka (offline)

Post #23

14-08-2019 - 20:57:24

Olsztyn 

Tak Beniu.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 350
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018