Jak przeżyć internetowe dyskusje

Wysłane przez amor 

DanaPar (offline)

Post #1

21-02-2013 - 22:53:38

Police 

Amorku
a spotkałaś zgodę wśród Polaków? Taki z nas naród zadziorny!!!

Cytuj
Perełka: Od dawna wiadomo wszem i wobec, że na forum jest grupka, która wiedzie prym. Ta grupka jest często nazywana TWA
Prerełko piszesz w imieniu wszystkich, więc i w moim, a mnie na ten temat nic nie jest wiadomo.
A obecność na forum nie jest obowiązkowa. Wg mnie ma zaspakajać jakieś nasze potrzeby i jest tu ten, któremu ono jest do czegoś potrzebne.
Forum też nie pomoże w leczeniu. Od tego są lekarze i nasze podejście do choroby, a tu możemy znależć bratnie dusze, a jak się trafi coś więcej (np. przyjaźń) będzie to darem losu.
Perełko śpij dobrze i nie szukaj na siłę nieżyczliwości serce
Mocno Cię pocieszaPerełka (offline)

Post #2

21-02-2013 - 23:31:06

 

Cytuj
DanaPar
Prerełko piszesz w imieniu wszystkich, więc i w moim, a mnie na ten temat nic nie jest wiadomo.
A obecność na forum nie jest obowiązkowa. Wg mnie ma zaspakajać jakieś nasze potrzeby i jest tu ten, któremu ono jest do czegoś potrzebne.
Forum też nie pomoże w leczeniu. Od tego są lekarze i nasze podejście do choroby, a tu możemy znależć bratnie dusze, a jak się trafi coś więcej (np. przyjaźń) będzie to darem losu.
Perełko śpij dobrze i nie szukaj na siłę nieżyczliwości serce
Mocno Cię pociesza

Nie jestem spiąca, ale dziekuję za życzenia.
Nie szukam na siłę niezyczliwosci, ale jej doznałam i o niej napisałam, a to znaczna róznica. Doznał jej też jano i wiele innych znanych mi osób. Niektóre na tym watku napisały że są na forum, ale wolą milczeć.
To nie jest forum dla wybranych i myśle, że jego załozycielom zależy, żeby wszyscy czuli się tu dobrze.
Obecność na forum nie jest obowiązkowa i nigdy nie była. Jednak, żeby forum trwało, tętniło życiem nie może stać w miejscu czy sie cofać. Na 4639 zarejestrowanych użytkowników ile jest aktywnych? Większośc wchodzi tu (nie logując się) czyta i wychodzi.
Chciałam cię przeprosić, nie tylko ciebie, ale każdego kto poczuł się urażony tym co piszę. Masz zupełną rację napisałam że każdy wie o grupce, ale nowi, lub mało aktywni uzytkownicy mogę tego nie wiedzieć. Co prawda użyłam tu skrótu myślowego, ale widać łapanie za słówka na tym forum to już norma.mag_dag (offline)

Post #3

21-02-2013 - 23:34:34

Sosnowiec 

Cytuj
mag_dag
nie wiem, czy się odzywać, ale nie wszystko rozumiem, więc zanim się odezwę, wolę zapytać:

co to znaczy \"opozycja\"?

opozycja wobec kogo?

kto Was \"wytnie lub ośmieszy\"?


Cytuj
maryla

Opozycja może być również wobec czegoś...

a \"wyciąć i osmieszyć\" może każdy... tutaj i wszędzie -to moje subiektywne odczucie ale mam do niego prawo

i nie muszę chyba rozwijać tej myśli...

Nie adresowałam tego do nikogo personalnie. - piszę tutaj tylko i wyłącznie o sobie i swoich odczuciach.

Wyraziłam tylko to co czuję. I nie chciałabym czuć się za to atakowana .

Powtórzę za Kelą - szacunek jest najważniejszy !

Pewnie muszę sie udać na wewnętrzną emigrację...pomyslę nad tym....


marylko, nie wiem dlaczego i być może to mylne odczucie, ale w Twojej odpowiedzi na moje pytanie wyczytałam, że czujesz się przeze mnie atakowana,

absolutnie nie miałam takiego zamiaru,
ponieważ obie z Maszą napisałyście o przejściu do opozycji a potem Ty za nią powtórzyłaś zwrot "wytnie i ośmieszy",
to chciałam jedynie dowiedzieć się, co mieścicie w tych pojęciach,

nauczona doświadczeniem z wątku o wolności, gdzie na początku nie ustaliliśmy co mieści się pod słowami "wolność" i "związek", chciałam od razu ustalić, co dla Was oznaczają te słowa o które zapytałam,

nic więcej nie było moim zamiarem uśmiech
i oczywiście nie zamierzam nikogo zmuszać do odpowiedzi


Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----


----------------------------------------------------------

aquila (offline)

Post #4

21-02-2013 - 23:40:22

 

Perełko napisałam wyraźnie:

czytanie ze zrozumieniem i pisanie tak, żeby ludzie nas zrozumieli to trudna sztuka wbrew pozorom

przykro mi, że przeczytałaś połowicznie sad smileyIt's just a ride ...

DanaPar (offline)

Post #5

21-02-2013 - 23:58:38

Police 

Pereło
z pewnością "założycielom forum zależy, żeby wszyscy czuli się tu dobrze". Ale dobrze wiesz, że to jak się tu czujemy i jak jesteśmy aktywni, to zależy przede wszystkim od nas samych. Musimy tylko przestać czekać na oklaski, wyrazy uznania dla naszych wypowiedzi, umieć przyjąć krytykę (nie nas, ale naszych konkretnych stwierdzeń) a znajdować przyjemność w dialogu, w poznawaniu innych ludzi. Dla mnie forum to też antidotum na samotne wieczory, gdy mam dość telewizji, książki.
Jak ktoś boi się wyrażać swoje myśli w realu, to tu też będzie się bał, lub też mu to nie jest potrzebne, woli tylko czytać, co inni piszą. Nie widzę w tym nic dziwnego, że niewiele osób uczestniczy w dyskusjach.
Nie masz za co mnie przepraszać, ja się wcale nie uraziłam. Zakwestionowałm tylko uogólnienia. A czepianie się słówek to przecież zwykła rozmowa, a nie coś złośliwego.jablkoelkka (offline)

Post #6

22-02-2013 - 00:02:04

Braunschweig/Warszawa 

wystarczy wejsc w watek polityczny..... tam - tylko jedni maja glos ! a inni to glupki (delikatnie mowiac) bo padaly inne slowa....
i dlatego - ze popieram PIS... zostalam wyszydzona , ponizona itd.... pytam sie dlaczego ? bo mialam swoje zdanie ? ja tez mam prawo swojego myslenia... i mozna dyskutowac... ale nie od razu od ciemnogrodu wyzywac.......... a co niektore moje niby przyjaciolki wykasowaly mnie ze swoich znajomosci.... dlaczego ? pytam?.... dlatego ze mam swoje zdanie ?

Perła (offline)

Post #7

22-02-2013 - 09:35:36

Łódź 

Perełka: "Co prawda użyłam tu skrótu myślowego, ale widać łapanie za słówka na tym forum to już norma"I kto to mówi? Przypomnij sobie co nieco...www.perla.nets.pl

roza3 (offline)

Post #8

22-02-2013 - 14:13:17

 

cytat z Perełki:
....."Uprzedzam, uodporniłam się i nie należę do osób, które pójdą popłakać w kącik. Jak ktoś mi naciśnie na odcisk oddam. Nie będę potulna jak baranek.
Dwa razy miałam odejść, dwa razy poczułam się zaszczuta. To o dwa razy za duzo. Więcej nie będę, zrobiłam się gruboskórna- dzięki forum. Czegoś mnie ono nauczyło....."

Perełko....na to zdanie zwróciłam uwagę...ponieważ dotyczy mojego prywatnego "podwórka"...nie forumowego
tez kiedyś zostałam zaszczuta...słownie.....dziś bym to nazwała przemocą.......bo nie mogłam sie bronić.....przynajmniej nie tą samą bronią
chodziłam popłakać w kącik....naście razy miałam zamiar uciec gdzie pieprz rośnie.......w końcu wylądowałam u psychiatry....(w końcu to lepsze niż więzienie, bo miałam chęć zabićprzewraca_oczy)
...i wiesz co ciągle słyszałam od mojej lekarz.....że przeciez nikogo nie zmienię.....mam zmienić swój sposób myślenia...reagowania.........mam sie uodpornić....mam sie zrobić gruboskórna....przynajmniej w tym jednym przypadku
......i wiesz co......jak się uodporniłam na intrygi pewnej osoby........to już mi sie wydaje, że na inne ewentualne ataki też.
.....mogłabym powiedziec, że to dzieki niej jestem silniejsza
....tak jak ty jestes silniejsza-dzieki forum

tak sobie napisałam, bo mi sie skojarzyło
to nie ma nic wspólnego z dyskusja powyżej
uśmiech"nie jest ważne ile dajesz, tylko ile miłości w to wkładasz"

Perełka (offline)

Post #9

22-02-2013 - 20:54:21

 

Cytuj
Perła
Perełka: "Co prawda użyłam tu skrótu myślowego, ale widać łapanie za słówka na tym forum to już norma"I kto to mówi? Przypomnij sobie co nieco...

Perło nie musze sobie przypominać. Pisząc slowo "każdy" skróciłam swoją wypowiedź zastępując ją jednym słowem zamiast robić wyliczankę. Popełniłam błąd jak widać ( na co zwróciła mi uwage DanaPar)
Ty nie użyłaś skrótu myślowego (" nie mylic mnie z Perełką, bo to inna waltua"winking smiley, tym bardziej, że nie było ani jednej osoby, która by w danej chwili nas ze soba pomyliła.
Było, minęło. Wkurzyłam się, ale mi przeszło.

Różo ja zawsze bylam z tych, ktore sobie radzą z przeciwnosciami. Tamoś mnie niestety rozkleił. Podczas leczenia łatwo mnie jest zranić, toteż z jednej strony odpierałam ciosy ( dawna ja), a z drugiej odpierając je płakałam( nowa ja).
Nadszedł czas, żeby przeprowadzić rzeczową rozmowę ze sobą. To wszystko.mituraewa (offline)

Post #10

22-02-2013 - 21:26:44

Gdańsk 

A ja wyjątkowo, bo raczej w dyskusjach głosu nie zabieram, sią wypowiem - zgodnie z tematem wątku " Jak przeżyć...dyskusję"?

Szanować innych i zdanie innych, szanować różne " racje" nieależnie od tego jak bardzo róznią się od Naszych, dyskusja polega na tym,że wymieniamy się poglądami, rozumieniem i róznym postrzeganiem danego tematu, wtedy jest ciekawatak
Nie obrażajmy się, jak ktoś nie myśli tak jak my, gdyby wszyscy myśleli jednym torem, byłoby nudno, ile istnień, tyle zdań odrębnych na dany temat.
Nie reagujmy " ostro" jeżeli coś Nam nie pasuje, spytajmy, może adresat pisząc nie pomyślał, że jego słowa mogą być inaczej interpretowane.

Jesteśmy na tym forum, bo szukałyśmy odpowiedzi, zrozumienia, wsparcia i ciepła, nie psujmy tegoserce

P.S. Perełko! Ja też Tamosiowa i też z tych co to Tamoś nie oszczędza i wątek chyba trza nowy założyć " Sensacje i wariacje - z Tamosiem relacje"

Buziaki dla WszystkichsercePerła (offline)

Post #11

25-02-2013 - 10:51:03

Łódź 

Perełko...nie inna waluta, tylko system walutowy. To drugie nie wartościowało, tylko miało zwrócić uwagę na różnicę w poglądach. Ale przeczytałaś tak właśnie...jak chciałaś. Było to z mojej strony niefortunne, przeprosiłam. Ale też przez moment odechciało mi się pisać na forum...Widzisz..przez Ciebie. Ale też mi przeszło...Pozdrawiam.www.perla.nets.pl

Perełka (offline)

Post #12

25-02-2013 - 12:56:32

 

Cytuj
Perła
Perełko...nie inna waluta, tylko system walutowy. To drugie nie wartościowało, tylko miało zwrócić uwagę na różnicę w poglądach. Ale przeczytałaś tak właśnie...jak chciałaś. Było to z mojej strony niefortunne, przeprosiłam. Ale też przez moment odechciało mi się pisać na forum...Widzisz..przez Ciebie. Ale też mi przeszło...Pozdrawiam.

A w jakiej kwestii tak bardzo różniły się wówczas nasze poglądy?
W wątku „Sztuka umierania” pisałam MY a nie WY, W swojej wypowiedzi brałam także siebie pod uwagę. Wówczas przypomniałam jak wyglądało obchodzenie żałoby na forum, a jak wygląda dzisiaj. O ile pamiętam nie napisałam że jestem tym zbulwersowana , że mam pretensje, że w radio nie leci muzyka poważna, że mam zastrzeżenia co do prowadzenia forum.
Ala z kolei założyła wątek dot .radia ogólnie. Wyjaśniała w nim do kogo ono należy, kto nim zarządza itd. Poruszyła również sprawę żałoby w radio.
Nikt z wypowiadających się w tym wątku nie napisał słowa o Perełce, bo watek nie dotyczył mojego zdania, co zaznaczyła w swym tekście Al_la.
Ty jedna napisałaś „ I nie mylić mnie z Perełką. To inny system walutowy. Ja tam do radia nic nie mam”
A czy ja coś miałam? Zaczepiłaś mnie i wydaje ci się, że nie miałam prawa się wkurzyć?
A tak na marginesie. Teraz mamy żałobę na forum i proszę sobie sprawdzić czy mamy zszarzała stronę czy tylko pasek na górze z czarna wstążeczką.
Bo o ile pamiętam niektóre wręcz mi zarzucały (jak to sama nazwałam) „zwidy”.madzia_61 (offline)

Post #13

25-02-2013 - 13:32:27

 

końca nie widać

roza3 (offline)

Post #14

25-02-2013 - 14:29:47

 

oczkooj _tam madzia.......forum ma żyć
...a jak przeżyć dyskusję????........patrz j.w.....w zapodanym przez amorka linku
smoking smiley"nie jest ważne ile dajesz, tylko ile miłości w to wkładasz"

b_angel (offline)

Post #15

25-02-2013 - 15:31:02

radom 

ja widze zszarzałą stronę - taka zawsze była podczas żałoby na forum.
. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

alex (offline)

Post #16

25-02-2013 - 16:04:24

 

sporadycznie wypowiadam się na forum.W każdej dyskusji szanujmy poglądy innych, chociaż mamy odmienne.Szczególnie to forum powinno dawać nam wsparcie i nie powinno przyczyniać się do wykluczeń i stawać się powodem wzajemnych niechęci.

Szpaku (offline)

Post #17

25-02-2013 - 16:32:40

Poznań 

Cytuj
Perełka
A tak na marginesie. Teraz mamy żałobę na forum i proszę sobie sprawdzić czy mamy zszarzała stronę czy tylko pasek na górze z czarna wstążeczką.
Bo o ile pamiętam niektóre wręcz mi zarzucały (jak to sama nazwałam) „zwidy”.
Perełko czarna wygłąd strony w żałobie jest taki sam od czasu wprowadzenia tej funkcji przez osoby ktore pisały serwis.
Zawsze zmienia się górna belka. Niestety zaciemnienie całej strony i forum było trudne do wykonania.
Poniżej zrzuty jak wyglądają strony w żałobie i jak wyglądają normalnie...szanuj ADMINA swego...zawsze możesz mieć INNEGO...


zapraszamy fotografia dziecięca poznańZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-02-2013 - 16:33:01 przez Szpaku.

ToJa (offline)

Post #18

25-02-2013 - 17:27:47

 

czarna strona
Perełka ma rację.
Czarna strona na naszym forum pojawiła się po raz pierwszy po katastrofie w Smoleńsku. O ile dobrze pamiętam na wniosek mgiełki.
Była to zupełnie inna czarna strona - nie tylko belka na górze, ale całość zaszarzona. Nie było żadnych różowych pasków.
Od tamtej pory pojawiała się za każdym razem, gdy któraś z forumowych amazonek odchodziła.
W bardzo burzliwej dyskusji, która ja wywołałam (za co jeszcze raz przepraszam - nie powinnam jej była zaczynać w tamtym miejscu - ale zdania co do strony nie zmieniłam) postanowiono, że zostanie czarna belka ze wstążką, szarość zniknie.
Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-02-2013 - 17:28:11 przez ToJa.

b_angel (offline)

Post #19

25-02-2013 - 17:49:49

radom 

Toja
nie było nic zmieniane
od poczatku jest czarna wstążka na szarej belce !
w dyskusji optowałyście za czarną wstążką na rózowej belce - ale nie wprowadzono żadnych zmian

ps. ponieważ pamięć bywa zawodna - odświeżyłam se oną wracając do wspomnianego przez Ciebie wątku
. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

ToJa (offline)

Post #20

25-02-2013 - 17:53:09

 

a wróć jeszcze do wątku Smoleńskiego

Al_la (offline)

Post #21

25-02-2013 - 17:57:39

k/Warszawy 

ToJa, zgadza się. Pierwszy raz wprowadziliśmy żałobę na forum po katastrofie w Smoleńsku.
Ale to było na II forum. Wtedy całe forum było czarne i wisiała czarna wstążka.
Na obecnym forum od początku było tak, jak jest obecnie.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

b_angel (offline)

Post #22

25-02-2013 - 18:00:47

radom 

no i na II forum nie było w ogóle różu. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

ToJa (offline)

Post #23

25-02-2013 - 18:02:15

 

nooooooo ToJa się zgadzam duży uśmiech
tak być mogło uśmiech
bo czarną_czarniutka stronę pamiętam
ino nie myślałam, że to juz tak dawno było
znaczy aż taka stara jestem myśliszok


to było akuratnie podczas wprowadzania forum nr 3
bo katastrofa była 9 czy 10 ? kwietnia
a ja na nowym forum zarejestrowałam się 8 kwietnia
wiec mogło mi się pochrzanić jedno forum z drugim forum oczko
Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 25-02-2013 - 18:09:01 przez ToJa.

Al_la (offline)

Post #24

25-02-2013 - 18:05:29

k/Warszawy 

W kwietniu 2010 pisaliśmy jednocześnie na dwóch forach:

[amazonki.net]

[archiwum2.amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ToJa (offline)

Post #25

25-02-2013 - 18:08:20

 

hehe, no własnie Alu se ten fakt przypomniałam i dopisałam do swojego postu uśmiech

Wera90 (offline)

Post #26

14-04-2013 - 13:00:03

 

Według mnie biorąc udział w dyskusji na wszelkich forach, trzeba trzymać się swojego zdania oraz nie brać wszystkie na serio co inni piszą oraz mieć dystans do innych ludzi.

Halinka (offline)

Post #27

14-04-2013 - 13:15:28

 

Cytuj
Wera90
Według mnie biorąc udział w dyskusji na wszelkich forach, trzeba trzymać się swojego zdania oraz nie brać wszystkie na serio co inni piszą oraz mieć dystans do innych ludzi.
Dodałabym jeszcze: mieć dystans do siebie i nie odbierać wszystkiego osobiście.

Renka623 (offline)

Post #28

23-04-2013 - 11:03:05

 

Niewiem czy piszę w dobrym wątku,ale jestem w szoku po przeczytaniu w internecie o Majce ,która udawała ,że ma raka i wyłudzala pieniade ciekawe czy była na naszym forum? To jest skandal.!

jano0244 (offline)

Post #29

23-04-2013 - 11:19:30

Mrągowo 

Czytałem artykuł o Majce. Mój wniosek zapewne nie będzie oryginalny.
To nic innego tylko jakaś poważna przypadłość psychiczna. Tylko nazwać jej nie potrafię bom nie fachowiec od "głowy".

Nas dwoje, choroba tylko jedna...

Magda (offline)

Post #30

23-04-2013 - 11:34:05

Jastrzębie Zdrój 

bezradny jano a może ...czysta manipulacja?...jak zdobyć łatwo kasę?Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 481
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022