Absurdy prawa w obecnej rzeczywistościsad smiley

Wysłane przez RENIA 62 

RENIA 62 (offline)

Post #1

17-10-2019 - 10:37:01

Radomsko 

W szpitalach w całym kraju brakuje znacznika, który podczas operacji onkologicznych pozwala wykryć przerzuty do węzłów chłonnych - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Jak informuje "Rz" wszystko przez zapis w ustawie antywywozowej, który zabrania łączyć działalność leczniczą z prowadzeniem hurtowni farmaceutycznej. "Doprowadził on do zamknięcia największej hurtowni, która zaopatrywała szpitale w znacznik do przerzutów nowotworowych w piersi" - czytamy w gazecie.

Jak tłumaczy w rozmowie z "Rz" prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej (PTMN), znaczniki wytwarzane są w Europie Zachodniej, skąd w specjalnych warunkach sprowadzała je do Polski hurtowania PolAtomHurt w Otwocku-Świerku.

Jak czytamy w "Rz" PolAtomHurt prowadzony przez Ośrodek Radioizotopów PolAtom, który jest zakładem Narodowego Centrum Badań Jądrowych (NCBJ), został zamknięty. NCBJ prowadzi bowiem przychodnię medycyny pracy, w której kontrolowane jest zdrowie pracowników stale narażonych na promieniowanie. Nie może więc mieć hurtowni.

"PolAtomHurt, który przez ostatnie 30 lat zajmował się dostarczaniem największej ilości znacznika i innych radioizotopów do większości szpitali w Polsce, zamknął Główny Inspektorat Farmaceutyczny 1 sierpnia 2019 r. GIF powołał się na art. 11 ustawy - Prawo farmaceutyczne z 7 czerwca 2018 r., który zabrania łączenia prowadzenia hurtowni i działalności leczniczej. Zakaz taki został wprowadzony po to, by utrudnić życie mafii lekowej wywożącej leki za granicę" - pisze "Rz".
Czy w tym rządzie jeszcze ktoś myśli o chorych? Bez tych znaczników chirurg nie sprawdzi podczas operacji , które węzły są zaatakowane przez nowotwór piersi . W nawiązaniu krótka informacja - mojej córce ze skierowaniem od onkologa wyznaczono termin USG na luty 2021 roku !( zgroza ) . Sama chodzę prywatnie , więc nawet nie miałam świadomości , że teraz takie terminy są.


Czytaj więcej na [www.rmf24.pl]miał być suwaczek , ale nie ma smiling smiley bo nie umiem choć wg instrukcji próbowałam nie raz ,trochę siara sad smiley T2N0MX NST G3 with medullary features; ER (-), PR (-) HER 2 (-) , Ki67 80%

Szarfaniec (offline)

Post #2

02-02-2021 - 15:44:56

 

To nie nowość, że rząd kompletnie nie myśli o szarych ludziach
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 759
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022