Federacja Stowarzyszeń "Amazonki" do studentek

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

04-12-2014 - 11:19:24

k/Warszawy 

Na prośbę Przewodniczącej Federacji Stowarzyszeń "Amazonki" Krystyny Wechmann, uprzejmie proszę o zwrócenie uwagi na problem poruszany w ankiecie/ankietach. Federacja prowadzi działania zmieniające świadomość społeczną w zakresie postrzegania raka piersi i prosi o nazewnictwo zgodne ze standardami - właściwie powinno być użyte "kobiety po leczeniu raka piersi", nie zaś "kobiety po mastektomii".
Proszę, aby studentki uzgadniały nowe nazewnictwo z promotorami. Ankiety z użyciem określenia "kobiety po mastektomii" nie będą wypełniane.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-12-2014 - 11:29:36 przez Al_la.

studentka_pielegniarstwa (offline)

Post #2

29-12-2014 - 18:46:39

Lublin 

Dobry wieczór,

dziękuję za tą uwagę. Jest dla mnie bardzo cenna, gdyż osobiście nie wiedziałam, że poprawną wersją jest nazewnictwo "kobiety po leczeniu raka piersi" zamiast "kobiety po mastektomii". Temat oczywiście poruszę na spotkaniu z promotorem.

Pozdrawiam,
Marta

Al_la (offline)

Post #3

29-12-2014 - 19:09:38

k/Warszawy 

Tu nie chodzi o poprawną nazwę.
Kobieta po mastektomii to osoba po amputacji piersi.
A ankiety nie powinny dotyczyć tylko tych kobiet, które mają usunięty gruczoł piersiowy. Coraz częściej wykonuje się zabieg usunięcia tylko guza z marginesem zachowując pierś.
W ankietach pytania dotyczą m.in. problemów z ręką po stronie amputacji, spraw emocjonalnych itd.
Zarówno kobiety po mastektomii jak i po operacji oszczędzającej pierś mają problemy z ręką (bo obie mają usunięte pachowe węzły chłonne) i obie mogą mieć problemy emocjonalne, bo obie chorowały na raka.
Temat, gdzie w tytule jest "kobieta po mastektomii" zawęża grono osób biorących udział w ankiecie.

Pozdrawiam uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

studentka_pielegniarstwa (offline)

Post #4

29-12-2014 - 19:47:25

Lublin 

Rzeczywiście ma Pani rację. Dziękuję za wyjaśnienie.

Pozdrawiam smiling smiley

aniluaplm (offline)

Post #5

28-01-2018 - 12:16:57

Poznań 

Dzień dobry, widzę, że post napisany dobre kilka lat temu, ale sądzę, ze nadal aktualny więc mam pytanie: Co w przypadku kiedy w pracy magisterskiej chodzi właśnie o zawężenie grona badanych?
Pozdrawiam

Al_la (offline)

Post #6

28-01-2018 - 15:21:07

k/Warszawy 

Witam!

Jeśli temat pracy ogranicza ankietowanych, to oczywiście jest to możliwe.
Ale w przypadku Pani pracy nie widzę takiego uzasadnienia. Rehabilitacja może być konieczna zarówno po mastektomii, jak i operacji oszczędzającej. Czy pacjentka musi być rehabilitowana nie zależy od posiadania bądź nie gruczołu piersiowego, lecz od posiadania bądź nie węzłów chłonnych pachowych. Są osoby po operacjach radykalnych, które rehabilitacji nie potrzebują i po operacjach oszczędzających, którym potrzebna jest rehabilitacja. Nie bardzo więc rozumiem sens ograniczenia ankietowanych.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 607
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018