Federacja Stowarzyszeń "Amazonki" do studentek

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

04-12-2014 - 11:19:24

k/Warszawy 

Na prośbę Przewodniczącej Federacji Stowarzyszeń "Amazonki" Krystyny Wechmann, uprzejmie proszę o zwrócenie uwagi na problem poruszany w ankiecie/ankietach. Federacja prowadzi działania zmieniające świadomość społeczną w zakresie postrzegania raka piersi i prosi o nazewnictwo zgodne ze standardami - właściwie powinno być użyte "kobiety po leczeniu raka piersi", nie zaś "kobiety po mastektomii".
Proszę, aby studentki uzgadniały nowe nazewnictwo z promotorami. Ankiety z użyciem określenia "kobiety po mastektomii" nie będą wypełniane.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0MxZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-12-2014 - 11:29:36 przez Al_la.

studentka_pielegniarstwa (offline)

Post #2

29-12-2014 - 18:46:39

Lublin 

Dobry wieczór,

dziękuję za tą uwagę. Jest dla mnie bardzo cenna, gdyż osobiście nie wiedziałam, że poprawną wersją jest nazewnictwo "kobiety po leczeniu raka piersi" zamiast "kobiety po mastektomii". Temat oczywiście poruszę na spotkaniu z promotorem.

Pozdrawiam,
Marta

Al_la (offline)

Post #3

29-12-2014 - 19:09:38

k/Warszawy 

Tu nie chodzi o poprawną nazwę.
Kobieta po mastektomii to osoba po amputacji piersi.
A ankiety nie powinny dotyczyć tylko tych kobiet, które mają usunięty gruczoł piersiowy. Coraz częściej wykonuje się zabieg usunięcia tylko guza z marginesem zachowując pierś.
W ankietach pytania dotyczą m.in. problemów z ręką po stronie amputacji, spraw emocjonalnych itd.
Zarówno kobiety po mastektomii jak i po operacji oszczędzającej pierś mają problemy z ręką (bo obie mają usunięte pachowe węzły chłonne) i obie mogą mieć problemy emocjonalne, bo obie chorowały na raka.
Temat, gdzie w tytule jest "kobieta po mastektomii" zawęża grono osób biorących udział w ankiecie.

Pozdrawiam uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

studentka_pielegniarstwa (offline)

Post #4

29-12-2014 - 19:47:25

Lublin 

Rzeczywiście ma Pani rację. Dziękuję za wyjaśnienie.

Pozdrawiam smiling smiley

aniluaplm (offline)

Post #5

28-01-2018 - 12:16:57

Poznań 

Dzień dobry, widzę, że post napisany dobre kilka lat temu, ale sądzę, ze nadal aktualny więc mam pytanie: Co w przypadku kiedy w pracy magisterskiej chodzi właśnie o zawężenie grona badanych?
Pozdrawiam

Al_la (offline)

Post #6

28-01-2018 - 15:21:07

k/Warszawy 

Witam!

Jeśli temat pracy ogranicza ankietowanych, to oczywiście jest to możliwe.
Ale w przypadku Pani pracy nie widzę takiego uzasadnienia. Rehabilitacja może być konieczna zarówno po mastektomii, jak i operacji oszczędzającej. Czy pacjentka musi być rehabilitowana nie zależy od posiadania bądź nie gruczołu piersiowego, lecz od posiadania bądź nie węzłów chłonnych pachowych. Są osoby po operacjach radykalnych, które rehabilitacji nie potrzebują i po operacjach oszczędzających, którym potrzebna jest rehabilitacja. Nie bardzo więc rozumiem sens ograniczenia ankietowanych.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Stefanie Garrett (offline)

Post #7

18-09-2022 - 13:37:03

 

One of the possible means are struck for the citizens. The factors of the deck company in Fairfield, CA are assigned for the modes. Now, its fitness certificate is moved for the goals. Path is it for the rule of the cited material for the goals in this ambit.

billyroberts (offline)

Post #8

28-10-2022 - 10:31:08

 

Using instruction verbs
Instruction verbs help students recall information they have learned. Using them when writing an essay helps students demonstrate their ability to recall information. They are also useful when assessing whether a student can apply what they have learned to new situations. Using these verbs can be effective in a number of writing contexts, from analyzing a text to constructing a new paragraph.

Using instruction verbs in an essay helps students to analyze the master nuring paper writing service and write an effective essay. It also allows students to relate classroom instruction to primary sources that support their conclusions. This allows students to analyze information and identify motives and causes. Then, students can defend their interpretations. They can also use these verbs in their essay to show that they have done analysis and research.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 451
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022