Orientacja pozytywna i wdzięczność jako zasoby osób chorych onkologicznie a przeżywanie sytuacji choroby i ocena jej konsekwencji

Wysłane przez iwonakf 

iwonakf (offline)

Post #1

13-06-2018 - 21:29:45

 

Szanowne Panie,
Jestem studentką V roku psychologii. Zwracam się z uprzejmą prośbą o udział w anonimowym badaniu realizowanym na potrzeby pracy magisterskiej. Jest ono przeznaczone dla osób pełnoletnich ze zdiagnozowaną obecnie lub w przeszłości chorobą nowotworową.

Bardzo trudne, traumatyczne sytuacje, których ludzie doświadczają, mogą zmienić ich życie. Takim trudnym doświadczeniem jest również diagnoza choroby nowotworowej. Jednak wielu chorych zmagających się nowotworem, poza przeżywaniem silnego stresu, lęku i traumy, zauważa w swoim życiu także pewne pozytywne zmiany. Zmiany te mogą polegać na większym docenianiu swojego dotychczasowego życia, dostrzeganiu nowych możliwości, itp.

Celem badania, w którym o udział Panie proszę, jest próba odnalezienia związku między wybranymi zasobami, takimi jak orientacja pozytywna i wdzięczność a konsekwencjami psychologicznymi choroby nowotworowej, tymi negatywnymi jak i pozytywnymi.

[docs.google.com]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 423
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018