Prośba o udział w badaniu (pozytywne i negatywne następstwa walki z chorobą)

Wysłane przez sebastiankr 

sebastiankr (offline)

Post #1

20-11-2018 - 18:08:50

 

Szanowni Państwo,

Jestem psychologiem i doktorantem Instytutu Psychologii PAN.

Prowadzę badania nad negatywnymi i pozytywnymi następstwami silnego stresu w wyniku traumatycznego zdarzenia. Takim zdarzeniem może być choroba, niepełnosprawność, katastrofa, utrata kogoś bliskiego itd.

http://pomiarstresu.pl

Doświadczenie przykrego zdarzenia ma zazwyczaj negatywny wpływ na nasze funkcjonowanie. Może pojawić się: lęk, depresja, alienacja czy obniżenie samooceny. Czasami jednak, w obliczu radzenia sobie z trudną sytuacją doświadczamy pewnych korzyści psychospołecznych, np. lepszy kontakt z innymi, przybliżenie do Boga czy docenienie (lub raczej poznanie) prawdziwiej wartości życia. To właśnie te wszystkie zmiany chciałbym zaobserwować i zmierzyć.

Celem moich badań jest polska adaptacja kwestionariusza The Changes in Outlook Questionnaire (CiOQ). Polska nazwa: Kwestionariusz Nowej Perspektywy (KNP).

Kwestionariusz Nowej Perspektywy jest poprzedzony krótkim formularzem do zebrania podstawowych informacji o zdarzeniu i osobie badanej, a także dwoma istniejącymi już w obiegu testami: Inwentarz Potraumatycznego Rozwoju i Zrewidowana Skala Wpływu Zdarzeń.

Niniejsze badanie pozwoli mi ustalić trafność Kwestionariusza Nowej Perspektywy. Innymi słowy: pomoże sprawdzić, czy mój kwestionariusz mierzy to, co mierzyć powinien i jak reaguje z podobnymi testami.

Całość nie powinna zająć dłużej niż 10-15 minut.

Udział w badaniu jest anonimowy i dobrowolny. Poprzedzony jest uzyskaniem zgody na wzięcie udział w badaniu. Należy pamiętać, że można odmówić zgody na udział w badaniu bądź wycofać się z niego w każdej chwili, bez podania przyczyny.

Z góry dziękuję za pomoc i udział w badaniu.

Jeżeli znacie Państwo inne osoby, które przeżyły traumatyczne zdarzenie, będę wdzięczny za udostępnienie linka i zaproszenie ich do udziału w badaniu w moim imieniu.

http://pomiarstresu.pl
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 355
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018