Życie intymne kobiet po mastektomii - ankieta

Wysłane przez kismi 

kismi (offline)

Post #1

07-01-2020 - 20:58:38

Łódź 

Witam. Jestem położną obecnie studiującą na kierunku pielęgniarstwo.
Bardzo proszę o pomoc w wypełnieniu kwestionariusza.
Ankieta skierowana jest do kobiet po mastektomii.
Będę wdzięczna za wypełnienie lub udostępnienie znajomym kobietom po takim własnie zabiegu.

[docs.google.com]

lulu (offline)

Post #2

07-01-2020 - 23:00:44

k/Kwidzyna 

21. Co według Pani jest głównym atrybutem kobiecości? *
oczy
twarz
figura
talia
piersi
ramiona
dłonie
włosy /fryzura

Nie jest to zrozumiałe dla mnie. Nigdy w ten sposób nie określiłabym kobiecości. Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Powinna być jeszcze jedna możliwość. "Nie dotyczy."

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

kismi (offline)

Post #3

09-01-2020 - 16:03:09

Łódź 

Witam. Temat mastektomii jest mi bardzo bliski - moja mama przeszła taką operację. Tematem mojej pracy licencjackiej były :"Zaburzenia sfery seksualnej oraz poczucia kobiecości u kobiet z nowotworem gruczołu piersiowego"... stąd też moja wiedza oparta jest na relacji z amazonkami, dla których w tym konkretnym przypadku, kiedy miały do czynienia z operacją i leczeniem uzupełniającym - chemioterapią czy radioterapią - na główne atrybuty kobiecości większość wskazywała włosy i piersi - to co utraciły podczas leczenia i z czym tak trudno było sobie emocjonalnie i psychicznie pogodzić. Dlatego w ankiecie pojawiło się tego typu pytanie

karina10 (offline)

Post #4

09-01-2020 - 18:15:19

Warszawa 

A mi w pytaniu 11 brakuje możliwości zaznaczenia "ulga". A może ja jestem jakimś dziwadłem (?), która mastektomii nie postrzega ani jako okaleczenia ani wykluczenia, ani w ogóle jako czegoś negatywnego.

Hunter (offline)

Post #5

09-01-2020 - 18:55:09

Nie jesteś dziwadłem, po prostu ankiety piszą osoby nie mające pojęcia o temacie-co z przykrością stwierdzam. Ja dałabym sobie natychmiast po diagnozie wyciąć wszystko, co się da aby pozbyć się tego z mojego ciała, gdyby tylko poprawiło to moje rokowania.

Są przecież rekonstrukcje, włosy odrastają.

G2, T1cNo, Er 100%, Pgr 100%, Ki67 50%, NST, BCT, radioterapia, Symex+Reseligo, 2020 wlewy z kwasu Zoledronowego co pół roku.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 390
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022