Ocena sprawności funkcjonalnej u kobiet po leczeniu raka piersi.

Wysłane przez fizjo13 

fizjo13 (offline)

Post #1

21-05-2020 - 20:34:17

Dzień dobry,

w ramach studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi prowadzę badania dotyczące sprawności funkcjonalnej u kobiet po leczeniu raka piersi. Niestety, ale w obecnej sytuacji (w kraju i na świecie) to jedyna możliwa forma przeprowadzenia badań do pracy magisterskiej, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Pań, które w przeszłości i/lub obecnie zmagają się z nowotworem piersi. Wypełnienie kwestionariusza jest dobrowolne oraz całkowicie anonimowe, zaś zebrane wyniki posłużą wyłącznie do opracowania wniosków w pracy magisterskiej.

Bardzo dziękuję za czas poświęcony na udzielenie odpowiedzi.

Link: [docs.google.com]

lulu (offline)

Post #2

22-05-2020 - 14:44:58

k/Kwidzyna 

Warto wypełnić tą ankietę, dobra jest.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

fizjo13 (offline)

Post #3

22-05-2020 - 17:28:01

Bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety, niezmiernie cieszy mnie taka opinia winking smiley

Gosia64 (offline)

Post #4

22-05-2020 - 19:05:06

pod Olsztynem 

Ciekawa jestem tylko czy was też zdziwiło jakie są możliwości. O rehabilitacji przed zabiegiem to u mnie chyba nikt nie słyszał a i po zabiegu jest kiepsko. Ja mam usunięte wszystkie węzły i nikt się nawet w szpitalu nie zająknął o jakiejś rehabilitacji, a na moje pytanie czy odwiedzi mnie rehabilitant usłyszałam, że nie bo następnego dnia po zabiegu wychodzę a mogę sobie sama poczytać jak się robi automasaż. Masowanie blizny i takie tam wymysły... Może w BCU jest lepiej.

fizjo13 (offline)

Post #5

22-05-2020 - 22:52:43

Dziękuję za wypowiedź.

Niestety, już wstępne wyniki ankiety pokazują, że niewiele Pań otrzymało informację, a co za tym idzie- ma świadomość możliwości związanych z fizjoterapią, która mogłaby rozpocząć się już przed zabiegiem operacyjnym i być kontynuowana po zabiegu. Rehabilitacja, czyli przywracanie sprawności, powinna być ważnym elementem leczenia onkologicznego i smuci fakt, że nie wszystkie Panie mają sposobność, by korzystać z niej w pełni.

dziubas (offline)

Post #6

22-05-2020 - 23:14:29

Gdańsk 

Otototo własnie!!! brawo słuszny wniosek! kwiatek

lulu (offline)

Post #7

23-05-2020 - 18:42:28

k/Kwidzyna 

Gosia64 przy mojej pierwszej mastektomii (byłam operowana w sylwestra), też nikt się nie przejmował jakąś tam rehabilitacją. Dopiero jak po nowym roku na obchodzie był ordynator i kazał mi "wędrować" ręką po ścianie i nie bardzo mi to szło, to zalecił rehabilitacje ale to tylko było jedno spotkanie, bo na następny dzień wychodziłam już. Dostałam xero ćwiczeń i w domu sama sobie radziłam. Przy drugiej mastektomii, różnica ośmiu lat, było inaczej krócej leżałam w szpitalu a więcej miałam zajęć niż poprzednio.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Gosia64 (offline)

Post #8

23-05-2020 - 21:31:03

pod Olsztynem 

Lulu, u Ciebie było lepiej nawet osiem lat temu niż u mnie w zeszłym roku. Dostałam wprawdzie po operacji, na kontrolnej wizycie skierowanie na rehabilitację bo puchła mi trochę ręka i nie mogłam jej wyprostować ale termin wolny był za pół roku. Musiałam iść prywatnie. Pomocna była też koleżanka Amazonka, od której dostałam film instruktażowy z automasażu i poduszeczkę pod pachę. Można chodzić na ćwiczenia z Amazonek, teraz oczywiście zawieszone ale pewnie wkrótce ruszą. Rehabilitacja po zabiegu powinna być obligo dla każdej a nie co łaską.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 309
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018