Jakość związku a jakość życia

Wysłane przez cindyella 

cindyella (offline)

Post #1

24-01-2011 - 18:46:16

Witam. Mam ogromną prośbę do pań po mastektomii i będących w związkach małżeńskich. Czy jest możliwość pomocy mi w badaniu do pracy magisterskiej? Jeśli tak to wystarczy wejść w linka, który podam i odpowiedzieć na zamieszczone pytania w ankiecie. Bardzo proszę o pomoc i przepraszam, że tu przeszkadzam. Dziękuję bardzo. Tu jest link, każdy po kliknięciu w niego, jest osobą anonimową. Pozdrawiam wszystkie Panie i życzę dużo zdrowia!

cindyella (offline)

Post #2

24-01-2011 - 18:52:25

Bardzo proszę o pomoc Panie będące w związkach małżeńskich (po mastektomii) o wypełnienie ankiety. Dotyczy ona jakości związku i jakości życia. Dziękuję.

cindyella (offline)

Post #3

24-01-2011 - 18:54:53

Tutaj jest link do ankiety: [webankieta.pl] Oczywiście ankieta jest anonimowa!

lulu (offline)

Post #4

24-01-2011 - 18:55:29

k/Kwidzyna 

Że niby ... gdzie ta ankieta jest ....
Jakoś jej tu nie widzę .....

Nim napisałam to się ankieta pokazała smiling smiley

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-01-2011 - 18:56:16 przez lulu.

cindyella (offline)

Post #5

24-01-2011 - 18:57:36

Już jest.. Tu jeszcze raz wklejam. Pozdrawiam . [webankieta.pl]

ToJa (offline)

Post #6

24-01-2011 - 19:42:22

hejka smiling smiley
masz lekkie nieścisłości w ankiecie
Ankietę kierujesz do kobiet po mastektomii
definicja mastektomii: Mastektomia - zabieg amputacji piersi spowodowany najczęściej rakiem piersi, choć przechodzą go również transseksualiści typu k/m (kobieta/mężczyzna) w ramach operacyjnej zmiany płci.

Pytanie 16 w Twojej ankiecie:
Jaki rodzaj zabiegu operacyjnego został u Pani wykonany?
Całkowita amputacja jednej piersi
Częściowa amputacja jednej piersi - to chyba chodzi o operacje oszczędzającą - operacja oszczędzająca nie jest mastektomią
Inna odpowiedź(proszę wpisać jaka?) a tu całkiem nie wiem o co chodzi? innej mastektomia to mastektomia

20. Miała Pani bóle w okolicy chorej piersi?
Nigdy Czasami Często Bardzo często

Pytanie jest obowiązkowe, przed przejściem dalej musisz udzielić na nie odpowiedzi.
21. Chora pierś była obrzęknięta?
Nigdy Czasami Często Bardzo często

Pytanie jest obowiązkowe, przed przejściem dalej musisz udzielić na nie odpowiedzi.
22. Chora pierś była tkliwa?
Nigdy

Pytania 20 - 22 - to jak c pytania obowiązkowe
hm, jeśli dziewczyna jest po mastektomii to nie ma piersi, a więc jak pierś, której nie ma może być tkliwa, obrzęknięta, jak można mieć tam bóle
hm, dziwna ta ankieta myśli

suchal (offline)

Post #7

25-01-2011 - 21:53:56

Uzdrowisko 

To samo chciałam wpisać ToJa.
Pierwszy raz spotykam się z ankietą, której nie można przeczytać w całości przed wypełnieniem. Komu na tym powinno zależeć? Mnie czy pani cindyella.
Ja nic nie muszę. Nie musiałam też tego pisać, chcę jednak aby pani o tym wiedziała.

betty (offline)

Post #8

25-01-2011 - 22:22:25

cindyella
każdy po kliknięciu w niego, jest osobą anonimową

a to akurat nieprawda, nigdy nie jest się anonimowym w internecie - wiem co mówięwinking smiley

a jeszcze dopiszę, że bardzo mało nam napisałaś o sobie, a wypadałoby się jakoś konkretniej przedstawić, przedstawić tytuł pracy magisterskiej itp.
ja chętnie pomagam gdy widzę, że osoba która o pomoc prosi, daje coś od siebie poza prośbą o pomoc

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-01-2011 - 22:27:11 przez betty.

agawa (offline)

Post #9

26-01-2011 - 09:54:52

okolice 

Cindyella, tak jest (a piszę to, bo na prawdę bardzo lubię, gdy młodzi ludzie się uczą, piszą prace, artykuły, po prostu chcę wiedzieć więcej i zmieniać świat na lepsze prosi), że każda osoba, która angażuje się w wypełnienie jakiegokolwiek kwestionariusza czy ankiety - daje bardzo dużo z siebie. Nie tylko informacje o swoim życiu, ale przede wszystkim uruchamiają się jej wspomnienia, jej emocje. Tak na prawdę to właśnie tym się dzieli, i w związku z tym ponosi swoje wewnętrzne koszty.
Przyszłaś do nas i poprosiłaś - dajcie mi...
A my, zazwyczaj, z chęcią dajemy. ALe potrzebujemy, alby nie czuć się wykorzystywane, coś w zamian. Jakiś gest, jakieś słowa... Na przykład chcemy coś wiedzieć o osobie, której podarowujemy swoje doświadczenia.
Ja potrzebuję Cię poznać.... co studiujesz? dlaczego piszesz pracę na ten właśnie temat?

cindyella (offline)

Post #10

26-01-2011 - 11:33:20

Witam. Przepraszam za niescislości. Tytuł pracy magisterskiej jest zblizony do nazwy wątku "Jakość związku a jakość życia" u Amazonek. Chcę sprawdzić czy istnieją różnice w odczuwaniu jakości związku mędzy osobami po operacyjnym leczeniu piersi a paniami zdrowymi. Czy ta jakość związku wpływa na poczucie ogólnej jakości życia iak i uwarankowaną stanem zdrowia. Pracę na ten temat piszę, gdyż odbywałam praktyki na oddziale onkologicznym, poza tym chciałam bardziej zagłebić się w tematykę raka piersi, poznać jego przyczyny medyczne i psychologiczne, zaznajomić się z tą tematyką, ze względu też na to, że w mojej rodzinie również bardzo dużo członków spotkało się z chorobą nowotworą (niekoniecznie z rakiem piersi, ale ogólem z nowotworem). Jestem studentką psychologii (w ankiecie na samej gorze jest to zaznaczone). Co do niemożliwości obejrzenia ankiety w całości, jest tak ze względu na to, aby osoba ja wypełniająca odpowiedziała na wszystkie pytania dla mnie wymagane.

ToJa (offline)

Post #11

26-01-2011 - 11:39:01

Czyli nieścisłości w ankiecie, o których piszę w poście 6 nie będą poprawione?
Chętnie bym ankietę wypełniła (podobaja mi sie niektóre pytania hot smiley moje odpowiedzi na nie byłyby zapewne inne niz większości oczko

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 26-01-2011 - 11:42:15 przez ToJa.

cindyella (offline)

Post #12

26-01-2011 - 11:47:52

Postaram się je poprawić tzn. tylko pytanie 16 - całkowita mastektomia -miałam na myśli (usunięcie piersi i węzłow chłonnych), częściowa (usunięcie tylko piersi, zachowanie wezłów chłonnych)... Powinnam to zaznaczyć i dodać leczenie oszczędzjące. Innych pytań niestety nie mogę zmienić, gdyż to są kwestionariusze kierunkowe przeznaczone do do tej jednostki chorobowej.

cindyella (offline)

Post #13

04-02-2011 - 01:06:56

Trochę pozmieniałam w ankiecie na temat operacji tak jak zwróciła uwagę Pani To Ja... Zapraszam również do badania panie po operacjach oszczędnościowych bedących w związkach małżeńskich lub partnerskich. Dziękuję za pomoc. smiling smiley

ToJa (offline)

Post #14

06-02-2011 - 19:35:31

przyjrzałam się ponownie ankiecie - dziewczyno jak Ty napiszesz pracę magisterską skoro nie umiesz nawet poprawić ankiety, aby miała sens myśli
po pierwsze - operacja oszczędzająca (nie oszczędnościowa)
po drugie - znowu się czepiam ostatnich pytań (od 17) jak można zadawać takie pytania kobiecie po mastektomii - kobieta po mastektomii nie ma piersi, wiec jak jest możliwe aby w ostatnim tygodniu chora pierś bolała, była bardziej tkliwa itd. - przy operacji oszczędzającej można by to jeszcze uznać, ale jak może boleć pierś, której nie ma myśli

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 06-02-2011 - 19:36:04 przez ToJa.

lulu (offline)

Post #15

06-02-2011 - 19:53:51

k/Kwidzyna 

ToJa, może tak być ... takie odczucia są. Zdarza mi się odczuwać swędzenie w okolicy sutka którego nie ma ...

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

annateo (offline)

Post #16

09-02-2011 - 21:06:21

Częstochowa 

Witam drogie Panie...Lulu ma rację....to są tzw bóle fantomowe, które występują dosyć często a co do ankiety...autorka tego posta użyła ankiety albo QLQ-C30 lub dodatku do niego BR-23 i faktycznie są to kwestionariusze, które zostały stworzone przez grupę specjalistów i zaadaptowane do warunków polskich i one nie mogą ulec zmianie...sama zastanawiałam się często, jak odpowiedzieć na pytanie o pierś...o ból i tkliwość jak piersi nie ma. Może autorom testu chodziło o czas kiedy jeszcze pierś była? jednak pytanie dotyczą ostatniego tygodnia lub miesiąca....a może tak jak pisze Lulu chodzi tutaj o odczucia związane z bólami fantomowymi?....no i niestety pojawia się pytanie: co autor miał na myśli?;-))))))forumowicz
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 83
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022