studentka socjologii prosi o pomoc

Wysłane przez kamila_socjo 

kamila_socjo (offline)

Post #1

04-05-2010 - 00:01:42

Gdańsk 

Witam, jestem studentką socjologii i piszę prace na temat amazonek- postrzegania własnego piękna i poczucia bycia kobietą. Chciałabym się od Was dowiedzieć jak czujecie się po utracie piersi, co ona dla was znaczyła i co się zmieniło. Uważam że mało się mówi na ten temat, a nie powinno tak być. Wasze opinie wiele dla mnie znaczą, również zdanie waszych bliskich(mężów, partnerów, dzieci, rodziny), oraz to jak społeczeństwo patrzy na amazonki.

Dziękuje;]

agawa (offline)

Post #2

04-05-2010 - 10:39:16

okolice 

Kamilo, trudno mi się odnieść do twojej prośby, bo nie wiem, co pisać. Temat bardzo obszerny, a zarazem delikatny.... Łatwiej byłoby, gdybyś skonstuowała kwestionariusz. Albo zaproponowała umówienie się na rozmowę... może być przez gg czy skypa.
Są wśród nas dziewczyny, które na pewno z chęcią ci pomogą. Tylko, to moja prośba, określ dokładniej formę smiling smiley
Tym bardziej, że prosisz o rozmowę na temat intymny... Wiesz o tym, prawda?
Pozdrawiam

dani (offline)

Post #3

04-05-2010 - 15:48:49

Za ogólnie sformułowane te Twoje pytania...
Można albo odpowiedzieć krótko i dosłownie,albo całe elaboraty na ten temat napisać....

Chcesz rozśmieszyć Boga... Opowiedz mu o swoich planach..

lulu (offline)

Post #4

04-05-2010 - 19:08:13

k/Kwidzyna 

"Chciałabym się od Was dowiedzieć jak czujecie się po utracie piersi, co ona dla was znaczyła i co się zmieniło."
Jeśli miałabym odpowiedzieć na ten temat, to mogę.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

mag_dag (offline)

Post #5

04-05-2010 - 19:46:38

Sosnowiec 

ja chyba bym nie umiała odpowiedzieć na akurat tak zadane pytanie, bo u mnie "coś" zmieniło się w związku z chorobą całą - a nie tylko jej kawałkiem dotyczącym usunięcia piersi

nie "utraty" nawet, a "usunięcia"

no ale rozumiem, że praca dotyczy kobiecości - to temat rzeka, a odczucia kobiet różne bardzo - moim skromnym zdaniem myśli

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

lulu (offline)

Post #6

04-05-2010 - 20:05:19

k/Kwidzyna 

Wiadomo że "usunięcie" jest wynikiem choroby, ale nie w każdym przypadku dochodzi do amputacji. Myślę, że kamila_socjo zastosowała skrót myślowy, u osób nie związanych z tym problemem jest to najzupełniej uzasadnione.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Haniap. (offline)

Post #7

04-05-2010 - 20:22:56

Poznań 

Kamilo, zby wiele pytań na raz bezradny
Może spróbuj pisać po jednym pytaniu.
I nie krytykuję, bo nie chcę napisać. Czemu nie? Mogę, tylko nie wiem jak odpowiedzieć na takie szerokie pytanie... foch

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

roza3 (offline)

Post #8

04-05-2010 - 20:46:27

na drugim forum już dyskutowałysmy o tzw. syndromie półkobiety przewraca_oczy.....ktoś zapytał.....padały wypowiedzi.....nasze...jak sie czujemy po utracie piersi...itd.
.....nie wkleiłam linku, bo nie wiem czy wszystkie wypowiedzi sie nadają do pracy z socjologii chichot

"nie jest ważne ile dajesz, tylko ile miłości w to wkładasz"

mag_dag (offline)

Post #9

04-05-2010 - 20:56:27

Sosnowiec 

lulu, a ja nie uważam, że kamila zastosowała skrót myślowy, uważam, że jasno sformułowała temat swojej pracy - chodzi jej o odczucia kobiet po utracie piersi- jak postrzegają własne piękno i co u nich z poczuciem bycia kobietą - ja tak to zrozumiałam i uważam, że to bardzo trudny temat

i sama - odpowiadając niejako na post kamili - zamieniłam świadomie słowo "utrata" na "usunięcie", bo ja miałam akurat na tym polegające odczucia - nie doznałam uczucia dojmującej "utraty piersi" - usunęłam ją , bo była chora
pisałam tylko i wyłącznie o sobie, a sama miałam mastektomię

i sądzę, że tylko o kobiety bez piersi chodzi w pracy kamili - kamilo? jak to jest? chyba za mało nam napisałaś o swojej pracy

cała reszta jw.

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

kamila_socjo (offline)

Post #10

20-05-2010 - 19:39:44

Gdańsk 

Przepraszam że sie nie odzywałam (problemy techniczne) i za to jeśli jakoś was uraziłam moimi słowami oraz dziękuje za liczne posty.uśmiech wiem że mało sprecyzowałam swoje pytania ale obiecuje że się poprawie.Jak narazie czuje się jak we mgle, więc doradzcie. Może na początek pytanie : 1.Czym dla kobiety są piersi? oraz 2.jakie znaczenie mają piersi dla naszego otoczenia(innych ludzi) jak wy to odczuwacie.

PS. Różo3 czy mogłabyś jednak podesłać mi tego linka, z góry dziękuje

agawa (offline)

Post #11

21-05-2010 - 18:48:16

okolice 

[archiwum2.amazonki.net]

Mam nadzieję, że lektura pozwoli ci na skonstruowanie kwestioariusza, lub planu wywiadu. Zbyt ogólne pytania powodują, że nie wszystkim chce się zabrać za pisanie... To trudne... Luźne pytania bywają dobre przy swobodnym wywiadzie, ale też prowadzący taki wywiad musi mieć jasną wizję tego, co jest mu potrzebne. Jeśłi nie wiesz, czego szukasz, nie będziesz wiedziała, czy to znalazłaś winking smiley
Powodzenia

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-05-2010 - 18:51:30 przez agawa.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 407
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022