Nowotwór i bezduszność pracodawcy - reportaż

Wysłane przez reportaz.kontakt 

reportaz.kontakt (offline)

Post #1

21-12-2010 - 17:26:15

Czy często się zdarza, że osoby chore na raka spotykają się z bezdusznością pracodawców? Znają Państwo przypadki, gdy ktoś w trakcie leczenia lub tuż po jego zakończeniu dowiedział się, że nie ma po co wracać do pracy? Czy strach przed utratą zatrudnienia często bywa powodem ukrywania przed pracodawcą swojej choroby nowotworowej?

Osoby, które znają takie historie, proszę o pomoc w pisaniu reportażu. Proszę o kontakt: reportaz.kontakt@gmail.com

Ama (offline)

Post #2

23-12-2010 - 21:39:55

Koszalin 

[[color=#CC00FF]b]Hmm.. mnie zwolnili z pracy po 9 m-cach zasiłku rehabilitacyjego,nikt nie interesował się,że pracałałam w firmie 30 lat.Pewnie mogła bym wrócić,bo byłam dobrym pracownikiem,ale wyjechałam ze Szczecina do Koszlina.Wiem ,że wielu pracodawców zwalnia pracowników z taką chorobą ,bo liczą się z tym ,że taki pracownik będzie chodził na zwolnienia.Taka jest prawda niestety....[/b][/color]

Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie.
— Paulo Coelho

evia007 (offline)

Post #3

30-12-2010 - 19:18:44

Żory 

Przeszłam całą wojnę z zakładem pracy, który przyczepił się do grupy niepełnosprawności.Jestem pracownikiem jednej firmy,nie liczac zasiłku rehabilitacyjnego, 25 lat.W listopadzie miałam wrócic do pracy ale gdy przyszłam w październiku by załatwić zdolność ,zakład pracy wysłał moje dokumenty do ZUS tłumacząc że nie mogą mnie przyjąć z taką grupą niepełnosprawności i dawać mi kogoś do pomocy.Czekałam na komisję 6 tygodni i zostałam na lodzie bez pracy i renty.Pani orzecznik dostosowała się do mojej prośby i powiedziała że śmiało mogę wrócić do pracy a zakład pracy też obiecał że nie będzie problemów gdy ZUS wyda taką decyzję,że będą wtedy kryci.Wracam z decyzją do kadr a tam co,nie mogą mnie przyjąć mam jeszcze załatwić zdolność z Medycyny Pracy.Wrażono zgodę na urlop bezpłatny.Horror, bez pieniędzy ale to dla innych pestka można ciężko pracować na lewo.Medycyna Pracy też napisała -zdolna i wreszcie wysłano mnie na zaległy urlop z 2009 roku, jednocześnie zmuszająć mnie do zmiany orzeczenia odnośnie grupy.Złożyłam wniosek i czekam .Myślę że po urlopie będę magła wrócić bez problemów.

aniolek1 (offline)

Post #4

05-01-2011 - 10:42:47

U mnie było inaczej pracodawca nie może doczekać się mojego powrotu do pracy smiling smiley

IRENKA52 (offline)

Post #5

31-08-2017 - 19:02:51

Śląsk 

Dziewczyny jak to jest jak sie ma pierwsza gr z MOPS ?chce wrócic do pracy na dniach pracuje w szkole czy mam im mówić że mam jedynke? wiem że przysługuje7 godzinny dzień pracy i 10 dni urlopu dodatkowego tylko nie wiem czy w szkole? też?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 31-08-2017 - 19:03:52 przez IRENKA52.

blankaIn (offline)

Post #6

31-08-2017 - 19:17:16

Warszawa 

Irenka, że chodzi ci że masz pierwszą grupę inwalidzką, znaczy całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencjiduży uśmiech?? A złożyłaś w ogole wniosek w tej sprawie?

Przewodowy NST, G3, T2N2M1- kościec, wątroba Er+/Pr+/HER2-, Ki67-50%.
Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

Agaba190 (offline)

Post #7

31-08-2017 - 20:03:04

k/Warszawy 

Irenko MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) nie wydaje orzeczeń o niepełnosprawności. Możesz co najwyżej dostać tam druki do wypełnienia.
Orzeczenie o niepełnosprawności dla celów nierentowych wydaje powiatowy/miejski zespół ds orzekania o niepełnosprawności lub przy odwołaniach wojewódzki zespół ds .... itd. Są trzy stopnie znaczny, umiarkowany i lekki.
Natomiast orzecznictwem dla celów rentowych zajmują się komisje lekarskie w ZUS.
Niby stopnie niepełnosprawności wydane i tu i tu są równe, ale tylko w jedną stronę duży uśmiech. tzn. pod warunkiem, że nie chcesz na podstawie orzeczenia z powiatowego zespołu wystąpić o rentę.
Ale bez względu kto przyznał ci stopień niepełnosprawności to:

- dodatkowy urlop nie przysługuje osobie uprawnionej do urlopu wypoczynkowego w wymiarze przekraczającym 26 dni roboczych (np. nauczycielom).
- 7 godzinny czas pracy przysługuje. Dyrektor szkoły musi tak ustawić plan lekcji, żebyś miała maks. 7 godzin dziennie zajęć.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Tomasz. (offline)

Post #8

01-09-2017 - 12:37:49

Pruszków 

7 godzin (w tym 30 minut przerwy) przysługuje osobom z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Znam wiele osób mających znaczny stopień niepełnosprawności i pracujących. Natomiast w razie przyznania niezdolności pracy przez ZUS przysługuje renta (w I grupie inwalidzkiej też dodatek pielęgnacyjny)- ZUS może odebrać rentę czasową z powodu niezdolności do pracy w przypadku pobierania renty i jednoczesnego zatrudnienia.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 296
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018