Ból żołądka

Wysłane przez skyman 

skyman (offline)

Post #1

06-09-2012 - 16:08:42

Rzeszów 

Witam !

Co moja mama może zjeść aby mniej bolał ją żołądek ? aktualnie męczy się z jogurtami owoce leśne itp, praktycznie nic nie je...Na mdłości jakoś sobie radzi, ale ból żołądka podobno co raz gorszy. Macie moze coś do polecenia ? Aha i jak długo mogą trwać nudności choć pytanie w sumie jest bezsensu bo to zależy od organizmu..ale moze jest jakiś średni czas ?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 06-09-2012 - 16:21:16 przez skyman.

Wioletta (offline)

Post #2

06-09-2012 - 16:24:54

Ciechanów 

Skyman,
Czy Mama bierze osłonowo probiotyk?, trzeba codziennie parzyć siemię lniane i ten kisiel pić rano na czczo, mi to pomagało. Poza tym gotowane warzywa, raczej surowe nie wskazne.

skyman (offline)

Post #3

06-09-2012 - 17:34:45

Rzeszów 

Rozumiem, dziękuje za wskazówki, a co do probiotyków to jedynie co widzę to ma te tabletki na mdłości/wymioty moze o to chodzi ale średnio jej pomagało, lek jak dobrze pamiętam Atossa.

Update :

Mam. Polprazol ale to miała zalecane przed i zaraz tylko po chemioterapi. Nie miała rozpiski jako takiej i chyba polecenia aby to brać.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 06-09-2012 - 17:38:48 przez skyman.

braja (offline)

Post #4

06-09-2012 - 18:20:16

Siemie lniane lub kisiel. Ja dostawałam leki osłonowe na żoładek, nie pamietam nazw. Jedna lekarka mowiła mi, zeby je brac tylko bezposrednio po chemii, a druga, zeby brać całe opakowanie. Brałam przez około tydzien po chemii duży uśmiech i działało

madzia_61 (offline)

Post #5

06-09-2012 - 18:55:10

Polprazol moze mama brac caly czas ,codziennie rano na czczo 30 minut przed pierwszym posilkiem /ma dzialanie osłonowe , zmiejsza wydzielanie kwasow zoladkowych i dobrze dziala na sluzowke zoladka .Z siemieniem lnianianym ostroznie np mi wrecz szkodzilo,jogurtow ,mleka tez nie moglam bezradny.

Haniap. (offline)

Post #6

06-09-2012 - 19:44:49

Poznań 

Polecam Polprazol. Biorę już ponad rok i mój żołądek bardzo rzadko pobolewa. No, a jak boli, to trzeba pojeść trochę lżej, tak jak piszą, gotowane warzywka, delikatne mięsko. Mnie zawsze dobrze robi ciepła zupka, tylko nie rosół z "oczami", a raczej pomidorowa, warzywna, tylko bez kapusty oczko . A jak miałam skurcze, żułam białą bułkę bardzo powoli, żeby wytworzyło się dużo śliny w ustach i jakoś się uspokajał ... Może to brzmi dziwnie, ale mnie pomaga. No i ciepła herbata prawie gorzka. Nie polecam kropli na żołądek, dla mnie przynajmniej za ostre.

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

skyman (offline)

Post #7

06-09-2012 - 20:44:32

Rzeszów 

Dziękuję za rady..hah...zrobiłem herbatę owocową z imbirem..ale mama wolno piła i imbir dał takiej mocy że z herbaty zrobił się jakby pieprz, bo imbir sam w sobie jest ostry. Polecę jej takie zupy jak piszecie, albo może sam zrobię zupę krem.

Haniap. (offline)

Post #8

07-09-2012 - 21:44:38

Poznań 

Dzielny chłopak, gotuj mamusi i dogadzaj ok

Ezop

skyman (offline)

Post #9

08-09-2012 - 14:21:31

Rzeszów 

Od razu zapytam się...ile trwa totalne osłabienie organizmu ? jest jakiś przedział dniowy/tygodniowy po chemioterapii ? Nie chce tworzyc nowego tematu wiec spytam tu. Dzis mama nawet nie miala mozliwosci zrbienia zakupow w sklepie ktory jest 100 metrow dalej. Wrocila do domu totalnie wykonczona a w sumie caly dzien lezy/spi

b_angel (offline)

Post #10

08-09-2012 - 14:33:16

radom 

każdy inaczej przechodzi chemioterapię więc trudno podać jakieś ramy czasowe ....

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

ToJa (offline)

Post #11

08-09-2012 - 14:44:06

nudności trzymały mnie 3 dni, a osłabienie organizmu myśli jakoś tak tydzien / półtora (im bardziej zblizałam się do końca chemioterapii tym dłużej organizm dochodził do siebie)
ale np dla Basi_75 to i tydzień był mało, zdarzało się, że i dwa tygodnie była bardzo słaba

z jedzonka chemijnego polecam lekki krupnik - dla mnie rewelacja
w dzień wlewu zjadałam filiżankę krupniku (chyba na 3 razy), dużą porcję lodów grycana (ale dawkowałam w małych porcjach), piłam miętę, odgazowaną colę i wodę niegazowaną
w drugi dzień do tego dokładałam kanapkę z serkiem homogenizowanym (którego wcześniej nigdy nie jadałam) + niewielkie ilości gotowanych warzyw (ziemniaki, marchewka, pietruszka i seler)

po około 3-4 dniach jadłam w miarę normalnie, ale przez cały okres przyjmowania chemii nie zjadłam ani raz nic smażonego i nic ostrego

buziaki dla mamy

skyman (offline)

Post #12

08-09-2012 - 15:01:49

Rzeszów 

Dziękuję, z kazdego Waszego posta robie sobie menu dla mamy grinning smiley jeszcze raz dzięki

Wioletta (offline)

Post #13

08-09-2012 - 21:14:33

Ciechanów 

Skyman,
Mi tez na ból żołądka pomogała rozgazowana cola pita małymi łykami, z tym osłabieniem to jest tak jak pisały Dziewczyny, każda ma inaczej, ale im więcej chemii tym te zmęczenie się wydłuża,a i po jogurcie i w ogóle nabiale bolał mnie brzuch,niech mama dużo odpoczywa,a tak na marginesie, fajny jesteś facet....

skyman (offline)

Post #14

09-09-2012 - 00:11:18

Rzeszów 

Wioletta
Skyman,
Mi tez na ból żołądka pomogała rozgazowana cola pita małymi łykami, z tym osłabieniem to jest tak jak pisały Dziewczyny, każda ma inaczej, ale im więcej chemii tym te zmęczenie się wydłuża,a i po jogurcie i w ogóle nabiale bolał mnie brzuch,niech mama dużo odpoczywa,a tak na marginesie, fajny jesteś facet....

w sumie cola ma sens bo faktycznie na bół brzucha ktos mi kiedys w technikum jeszcze polecał. Ale cola sama w sobie bardziej odwadnia niż nawet sól grinning smiley. Co do fajnosci mego JA to hmm wiecej cierpienia zadalem rodzicom niz radości, wiec teraz idę droga człowieczeństwa a nie mocnej wiary.

Wioletta (offline)

Post #15

09-09-2012 - 01:44:56

Ciechanów 

Skyman,
Ważne jest co jest teraz, ja tam Cię lubię.Napisz czy Mamie lepiej? Czy je trochę?

skyman (offline)

Post #16

09-09-2012 - 15:19:49

Rzeszów 

tak dzisiaj juz lepiej. Ból żołądka chyba minimalny, zjadła już trochę, najwiecej ze wszystkich wcześniejszych dni. Wczoraj trochę ją nogi bolały i bała sie ze to znowu ten bol taki masakryczny ale jednak dzisiaj cisza. W sumie nawet ma więcej energii..ale znowu za jakis tydzien chemia.

ToJa (offline)

Post #17

09-09-2012 - 15:42:16

skyman, teraz ważne, aby mama nabrała siły, coby zmierzyć się z następną chemiąuśmiech
sok z buraków, natka pietruszki (codziennie prawie pęczek), warzywa, - ale to juz pewnie doczytałeś w którymś z wątkówuśmiech

Al_la (offline)

Post #18

12-09-2012 - 22:13:17

k/Warszawy 

Polecam kaszę jaglaną. Ma właściwości leczące podrażnioną śluzówkę.
Gotowałam krupnik z kaszą jaglaną i dobrze mi robił.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Renka623 (offline)

Post #19

15-09-2012 - 16:03:34

Witam przeszłam już 3 cykle AC /środa będzie 4/ żadnych torsji nie było ,wiadomo samopoczucie okropne wszystko be smierdzi, krupnik-be ,woda-be,a wogóle wszystko do bani jedynie właśnie rosołek bardzo dobry /rosołek z własnej chodowil/do pocia jogurt leśny,albo kisiel taki lejący siemię też do bani .Na żolądek przpisal mi lekarz IPP pomaga.Leżę przeważnie cały tydzień /a potem zaczynam siadać i się rozglądam- to oczywiście żart /drugi pomału dochodzę do siebie a trzeci już mnie mdli fu.

Haniap. (offline)

Post #20

16-09-2012 - 19:45:22

Poznań 

Ja miałam najgorszy pierwszy tydzień, leżałam i musiałam uważać nawet na to, żeby za szybko głową nie poruszyć, bo paw tylko czkał oczko. Teraz i po Taxolu było podobnie, ale najgorszy jest trzeci i czwarty dzień. Do końca tygodnia jem bardzo ostrożnie i tylko bułeczkę z białym serkiem, zupkę (krupnik też uśmiech) i faktycznie żadnych smażonych kotletów ... A tak w ogóle to jestem wyznawczynią zasady, że trzeba jeść tyle ile się chce i to co smakuje. Płynów oczywiście jak najwięcej. Do odgazowanej coli dodam kompocik jabłkowy. Od herbaty i kawy mnie odrzuca, fujjj..

Ezop

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 86
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022