Chemioterapia - rozmowy codzienne

Wysłane przez Amazonki.net 

nikulam (offline)

Post #1

18-02-2014 - 10:14:34

warszawa 

thumbs up

nutka (offline)

Post #2

18-02-2014 - 10:39:48

ok

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

dora1978 (offline)

Post #3

18-02-2014 - 12:08:36

szczecin 

Dzieczyny ,wysiadam ,cholerna noc dała mi popalić nie mogę spać ,myśli kotłują się w głowie ,mam dość umówiłam się do psychologa idę jutro nie wiem czy mi pomoże ,ale cóż złapie się wszystkiego ,nie wiem czy ta chemia tak na mnie działa,nie mogę na siebie patrzeć wiecie łysa ,bez cycka bez siły ,zmęczona .....A i chciałam zapytać czy którąś z was bolała bardzo ręka ta w którą dostawałyście chemię bo mnie boli strasznie, ale nie w miejscu kłucia tylko tak jakby z drugiej strony ,jak ją dotykam to tak jakbym miała siniaka ,którego nie widać ....wiecie o czym myślałam całą noc ......płacze

Al_la (offline)

Post #4

18-02-2014 - 12:22:38

k/Warszawy 

Być może masz zapalenie. Smaruj żelem przeciwzapalnym.
Chemia pali żyły, Też tak miałam pociesza
Dasz radę! serce

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ana00 (offline)

Post #5

18-02-2014 - 13:18:23

Ełk 

Dora głowa do góry pociesza Nadejdą i te lepsze dni buzki
z ręką ja tez tak mam, kupiłam Lioton i smaruje.

arkaola (offline)

Post #6

18-02-2014 - 13:57:10

Izbicko 

Dora - więc otrzyj łzy nie rozpaczaj, nie ty jedna tak masz kochana w cycku był rak won z cyckiem nic to,dostaniesz zlecenie na protezę i piękny stanik jak złożysz zapomnisz o tym, że cycka ci obcieli smiling smiley wyleciały włoski po chemii nic to ,odrosną. Boli ręka po chemii pomyśl tak: chemia sie skończy i wszystko sie zagoi i zregeneruje organizm jest silny i mądry słuchaj go i bądź cierpliwa ,życie warte jest wielu cierpień i wyrzeczeń nie trać energii na smutek. Podnieś sie i biegnij dalej po zwycięstwo poczuj jego smak smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-02-2014 - 13:58:19 przez arkaola.

jagodula (offline)

Post #7

18-02-2014 - 14:18:33

Sławkow 

jablkoDora, kochana, dzisiaj jest do dupy ale jutro już będzie lepiej. Takie dni najlepiej zapełnić kimś życzliwym, kochającym. Ja wiem, że fakt, że też tak miałyśmy nie pociesza ale jesteśmy blisko Ciebie, rozumiemy i współczujemy, Trzymam za łapkę ipociesza

Gizi (offline)

Post #8

18-02-2014 - 14:45:15

Warszawa 

Dorcia łykaj rutinoscorbin z Vit C, trzy razy dziennie po jednej tabletce i tak jak pisano smaruj rękę Liotonem 1000, r=wszystko się uspokoi. Sposób sprawdzony i skonsultowany z lekarzem chemikiem. Pozdrawiam.pociesza Smaruj rękę w miejscu gdzie boli z marginesem paru centymetrów.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

mea (offline)

Post #9

18-02-2014 - 14:57:25

Piaseczno 

Dorcia, ja tak miałam, żyły popalone, przyjęłam 6 chemii, masakra. Ręka bolała mnie tak bardzo, że nie mogłam jej rozprostować. Ja też smarowałam Liotonem 1000, systematycznie, dwa razy dziennie, na efekty trzeba troche poczekać, ale zapewniam Cię, że to wszystko minie. Ręka wróci do sprawności, a włosy odrosną. Dziś jest do kitu, ale za czas jakiś zaświeci słońce. Wytrzymasz dzielna Amazonko buzki

With or without you...

Gizi (offline)

Post #10

18-02-2014 - 15:04:18

Warszawa 

A swoją drogą co to jest? Fronty pogodowe się zmieniają czy co? Wiosna idzie, słoneczko świeci a tu dół za dołem. Wczoraj mój a dzisiaj Dorcie dopadło. U mnie dzisiaj ok. Poszłam na spacerek, wprawdzie po wizycie w CO, ale i tak się liczy. Wystawiłam japę na słoneczko i tak mi się dobrze zrobiło że aż strach.

Wiosna idzie Dorcia, będzie dobrze.:kwiatek

A te wahania nastrojów to chyba wina sztucznego klimakterium, które nam zafundowano.hot smiley Tak mi gorąco.

Gizi (offline)

Post #11

18-02-2014 - 15:07:47

Warszawa 

Dorcia!!!!!!!!!!!!!, a cyca to sobie zrobisz takiego pięknego że ten drugi będzie zazdrosny. Nie żałuj sobie NFZ funduje.

arkaola (offline)

Post #12

18-02-2014 - 15:13:25

Izbicko 

Gizi (offline)

Post #13

18-02-2014 - 17:10:10

Warszawa 

Arkaola - to Ty artystką jesteś. Fiu, fiu ale forum wypiękniało.

olga30 (offline)

Post #14

18-02-2014 - 17:15:03

Gdańsk 

Dziekuje bardzo za kciuki smiling smiley zatankowalam....najważniejsze smiling smiley
dora1978 tak mi przykro ze slabiutko sie czujesz pociesza musisz sie kochana trzymac, nie ma innego wyjscia!!! włoski odrosną.....ja też teraz smigam lysa.....no prawie , na calej glowie mam jakies 24 włosy smiling smiley bawie sie chustkami, kolorami, szukam w czym czuje sie dobrze i staram sie czerpać z tego pozytywy....moja szafa wyglada jak sklepik z chustkami smiling smiley
Ściskam mocno, głowa do góry serce

annzaw (offline)

Post #15

19-02-2014 - 13:48:31

Tarnów 

Kobiety! niwspodziewanie dostalam dzis okres smiling smiley czy w trakcie mozna polewac? bo jutro planowo pierwszy docetaksel i nie moge sie doczekac rotfl

monika14 (offline)

Post #16

19-02-2014 - 15:15:36

pozdrawiam wszystkie dzielne amazonki buziakbuzki
annzaw, okres podczas chemii to nie jest jakieś rzadkie zjawisko. Nie powinno mieć to wpływu na podanie chemii, chyba, że jest dość mocny i to może wpłynąć na wyniki krwi. A tak to się nie przejmuj, tzn. że twój organizm stara się mimo wszystko funkcjonować normalnie. Nie mniej jednak poinformuj swojego onkologa o tym fakcie. Pozdrawiam i trzymam mocno kciuki

nikulam (offline)

Post #17

19-02-2014 - 15:22:17

warszawa 

Annzaw---myślę, że miesiaczka nie ejst jakimkolwiek przeciwskazaniem, mnie nikt nigdy nie pytałsmiling smileya zazwyczaj mam albo na badanie krwi albo jestem dzień-dwa posmiling smileyPytałam tylko przed operacją bo bałam się,że wcześniejszej dostanę i to też nie było przeciwskazaniemsmiling smileyBędę jutro za Ciebie ściskać jak mi już krew pobiorą przed moją.

Gizi (offline)

Post #18

19-02-2014 - 16:30:20

Warszawa 

Ja też się martwiłam okresem. Przez prawie całą AC był systematyczny, a po ostatnim wlewie AC wyjątkowo długi 3 tygodnie się męczyłam. Raz mocniej, raz słabiej się sączyło. Pytałam chemika, mówił że ok. ich to nie wzrusza.
Ale po pierwszym Taksolku wszystko się zatrzymało i do tej pory nie ma, tzn od 10 grudnia.
Nie przejmuj się chemię dostaniesz, chyba że tak jak pisała Monika14 wyniki krwi będą nie najlepsze, ale tu raczej chodzi o leukocyty, a nie o erytrocyty czy hemoglobinę.
Powodzenia. Daj znać jak poszło. To dla nas zawsze doświadczenie.pociesza

dora1978 (offline)

Post #19

19-02-2014 - 16:36:10

szczecin 

KOCHANE JESTEŚCIE RZECZYWIŚCIE DZIŚ JEST LEPIEJ CIESZĘ SIĘ ŻE DO WAS TRAFIŁAM MAM NADZIEJĘ ŻE KIEDYŚ JA KOMUŚ POMOGĘ TAK JAK WY POMAGACIE MI DZIĘKUJĘ .JUTRO MĄŻ ZABIERA MNIE DO KOŁOBRZEGU ŻEBYM ZACZERPNĘŁA INNEGO POWIETRZA ON TEŻ BARDZO SIĘ STARA .JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ

Gizi (offline)

Post #20

19-02-2014 - 16:41:57

Warszawa 

Ależ wspaniały ten mąż. A mam nadzieję że mu się zrewanżujesz i nie mówię tu o wycieczce do Kołobrzegu.brawohura

nikulam (offline)

Post #21

19-02-2014 - 16:47:51

warszawa 

Jej i mnie też dopadła miesiączka właśnie!Tydzień przed czasemsad smileya jutro krew rozbudowana i niby chemia w piątek.

magda2411 (offline)

Post #22

19-02-2014 - 17:04:57

Olsztyn 

okres nie powinien mieć odbicia w wynikach krwi, spokojnie Dziewczynki...uśmiech

filipinka35 (offline)

Post #23

19-02-2014 - 17:28:04

Dorcia ciesze sie, ze juz jest lepiej.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

Margo75 (offline)

Post #24

19-02-2014 - 17:37:55

Gostyń 

No i ja dzis dowiedzialam sie ze mam pierwsza chemie 5 marca....to jeszcze troche czasu ale ja juz sie boje mimo to iz wiem ze musze dac rade smiling smiley

arkaola (offline)

Post #25

19-02-2014 - 18:47:44

Izbicko 

To masz troszkę czasu Margo na sprawdzenie zębów, i posprawdzanie czy nie masz infekcji to ważne żeby leukocyty były w normie, bardzo na to zwracają uwagę. mi chemi nie podano w terminie musiałam najpierw wyrwać ząbki bo na zakończenie leczena już nie miałam czasu to raz a i nie było gwarancji że bakterie nie bedą siały zakażenia. Ja też i furaginą układ moczowy odkaziłam no i udało sie podali mi chemię. Powodzenia kochna

airam (offline)

Post #26

19-02-2014 - 19:51:19

słotwina 

Dorcia, ciesz sie ze masz wsparcie u tak wspaniałego człowieka jakim jest twój mąż, nie każda z nas ma takie szczęscie. Nie mówie o sobie, ale znam taką dziewczynę od której mąż się odwrócił, bo stwierdził ze nie jest już pełnowartościową kobietą, zostawił chorą z synkiem który ma porażenie mózgowe. Cycek nie problem, mozesz zrobić rekonstrukcje, albo zadowolić się protezą, włosy odrosną szybciej niż myślisz, ja 27 grudnia ubr. miałam ostatnią chemię, a już całkiem ładnie moja czaszka pokryła się włoskami, co prawda króciutkie to jeszcze ale rosną, mam nadzieje za miesiąc miec juz całkiem fajną fryzurke. Głowa do góry, będzie dobrze, też byłam w dołku,dźwignęłam się dzięki dziewczynom z forum, na nie zawsze możesz liczyć. buzki

mea (offline)

Post #27

19-02-2014 - 22:27:25

Piaseczno 

sercebuzki

With or without you...

annzaw (offline)

Post #28

20-02-2014 - 07:36:06

Tarnów 

ide zalac ekstrakt z cisu + etanol czyli popularny docetaxelsmiling smiley pierwszy raz! jestem podekscytowana rotfl

mea (offline)

Post #29

20-02-2014 - 07:49:09

Piaseczno 

Trzymaj sie aanzaw, jestem z Toba pociesza

With or without you...

annzaw (offline)

Post #30

20-02-2014 - 08:10:22

Tarnów 

dzięki!!!!