Chemioterapia - rozmowy codzienne

Wysłane przez Amazonki.net 

annzaw (offline)

Post #1

07-04-2014 - 15:42:39

Tarnów 

ja też dziś leże jak zwierze. ciśnienie niskie czy co...

anian23 (offline)

Post #2

07-04-2014 - 19:12:59

Głogów 

Trzeci dzień po drugiej chemii i na szczęścicie nie jest źle. Nawet Neulasta nie daje mi w kość. Tylko słabość okropnie mi dokucza smutny Ale mam nadzieję , że będzie coraz lepiej z dnia na dzień. Dobrze, że słoneczko za oknem mobilizuje do spacerków. Pozdrawiam wszystkie waleczne dziewczyny i nie tylko ....papa

" Pozytywne nastawienie, jeśli jest prawdziwe, jest nie do pokonania "
Marek Aureliusz

Di (offline)

Post #3

07-04-2014 - 19:36:23

Pozdrawiam znajomych i Świeżynki tezzzzz....buzki

Gizi (offline)

Post #4

07-04-2014 - 20:54:54

Warszawa 

Dziewczyny, przyszedł czas rozliczenia Ostropestu. Wróciłam właśnie z CO, zrobiłam badania. I co? I albo Ostropest działa, albo nie wiem co. Badania wątrobowe super. Teraz z czystym sumieniem mogę polecić tą roślinkę. Ostropest jadłam około 3 tygodnie. Potem jakoś mi się zapomniało.

Z tymi różnymi dolegliwościami to jakaś globalna sprawa jest. Mnie dzisiaj tak bolą stawy jak dawno nie bolały.

Chemia zakończona, zaczynam przygodę z Tamoksyfenem. Dr powiedziała że pięć lat minimum, ale teraz są tendencje do przedłużenia do 10 lat.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

dana23 (offline)

Post #5

07-04-2014 - 21:01:23

Gdańsk, Saarbruecken 

Dikwiatekserce

mea (offline)

Post #6

08-04-2014 - 08:32:56

Piaseczno 

Di, sto lat Cię nie było kochana buziakserce

With or without you...

eola (offline)

Post #7

08-04-2014 - 16:31:24

Witajcie dziewczyny. Długo się nie odzywałam.Dzisiaj ruszyłam na trzecią AC i nie dostałam. Jestem w szoku, bo drugą miałam odroczoną dostałam przed nia 5 zastrzyków na pobudzenie szpiku i było ok. Dobę po drugiej chemi miałam neulastę i frania nie zadziałała. Dzisiaj białych 2,2 reszta tez do kitu. Czułam, że coś jest nie tak, bo nie miałam silnych dolegliwości bólowych i łamania w kościach za to leżałam prawie tydzień z wielkim osłabienim. Kazali mi tydzien czekać. Ciekawe na co. Czy któraś z Was tak miała. Teva grastin mi pomógł a neulasta nie.

Gizi (offline)

Post #8

08-04-2014 - 17:20:41

Warszawa 

Eola, jak miło że jesteś. Ja oprócz Encortonu nic ze wspomagaczy nie dostawałam. A chemię miałam odkładaną trzy razy. Strasznie mnie to irytowało. Raz byłam taka rozżalona że tutaj dziewczynom płakałam na forum.
Ale żeby wspomaganie nie pomogło? pociesza

ofta (offline)

Post #9

08-04-2014 - 18:06:43

Ja standartowo dostaję po każdej AC 5 zastrzyków zarzio filgrastim/Po pierwszej AC miałam duży spadek i moja onka powiedziała,że nic nie można przewidzieć ,ale ona woli profilaktycznie mi podawać,.Teraz jestem po trzeciej i wyniki białych dobre.Na moim oddziale niektórym wybija czerwone,moje są ok.

Eola ja tylko po pierwszych zastrzykach miałam bóle lędźwiowe teraz już nie ,więc to nie stanowi o działaniu leku .Pozdrawiam,może zasugeruj coś sowojemu lekarzowi.

eola (offline)

Post #10

08-04-2014 - 19:20:22

Dziewczyny, u mnie sprawa się komplikuje o tyle, że jeśli wspomagacze nie zadziałają, to chemii nie dostane wcale i koniec leczenia. Jeszcze przed rakiem miałam leukopenię i białe ciałka na poziomie 3000. Same się nie odbudują, dlatego pytam czy komuś neulasta nie zadziałała. Mnie po niej praktycznie nic nie bolało. jakieś pojedyncze bóle. Zastanawiam się czy zastrzyk mógł byc nie teges, czy mój szpik już się wyprztykał. Bardzo się martwię, bo kupa węzłów zajętych i marginesy nieczyste trójujemny gnojek, a teraz chemia w kratkę. Może lepiej jechać na pielgrzymkę, bo jak nie cud to co? Dodam że brałam jeszcze sterydy, a po ich zakończeniu przeżyłam taki spadek formy, ze usiąść nie miałam siły.

aga66 (offline)

Post #11

08-04-2014 - 21:16:55

Warszawa 

Pisałaś, że tevagrastim działał, czyli to pewnie nie sprawa Twojego szpiku. Może faktycznie coś z ampułką było nie tak - może nie była przechowywana w chłodzie. A może po prostu neulasta na Ciebie nie działa, a inne leki tak, przecież tak się może zdarzyć. Przy Pogadaj z lekarzem i przy kolejnej chemii poproś go o receptę na tevagrastim pocieszauśmiech

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

wiola76 (offline)

Post #12

09-04-2014 - 20:33:33

Wlasnie ogladam film "Bez mojej zgody" ,obejrzalam 20 min.filmu a wyplakalam juz paczke chusteczek .płacze Moze to glupie co mowie ,ale dobrze ,ze to my chorujemy ,a nie nasze maluchy...

misiowa (offline)

Post #13

09-04-2014 - 23:13:07

Dzierżoniów  

Też oglądałam. I też sobie popłakałam...
Ale książka lepsza i zupełnie inne zakończenie!!! Polecam smiling smiley

hundzik1 (offline)

Post #14

10-04-2014 - 09:18:28

A ja właśnie musiałam coś przykrego zrobić, niedawno rejestrowałam się jako potencjalny dawca szpiku. Dziś musiałam zadzwonić i musieli mnie wykreślić z bazy dawców sad smiley Zrobiło mi się jakoś smutno.

nikulam (offline)

Post #15

10-04-2014 - 12:56:29

warszawa 

Annzaw moja siostro od datysmiling smiley gratuluję Ci naszej dzisiejszej mini rocznicy, 6mc temu leżałyśmy na sali operacyjnejsmiling smiley
Jak dzisiejsze wyniki? Poleciał taksol? U mnie znowu książkowe więc jutro tankuję 11-ty!
Gizi-- super,że zioło zadziałało!

Trzymam kciuki za Wszystkie "chemiczne"Dziewczyny!kwiatek

XWESTA (offline)

Post #16

10-04-2014 - 13:00:39

Luboń 

Dziewczyny mam dziwny problem. Boli mnie chyba gardlo, a wlasciwie krtan , to nie jest taki bol jak przy przeziebieniu, jakies drapanie czy cos w tym stylu. Mam wrazenie jakbym miala tam cos w srodku, albo jakby ta krtan spuchla. Boli przy przelykaniu nawet sliny. Wiem ze pisze chaotycznie ale nie bardzo umiem to dokladnie okreslic. To nie jest mocny bol ale upierdliwy.
Czy ktoras z Was miala takie dziwactwo ?
Sciskam WSZYSTKIE goraco buzki

Seja (offline)

Post #17

10-04-2014 - 13:12:26

Ja miałam, krótko i przejściowo. Piłam herbatkę rumianek z szałwią. Przeszło szybciutko.
Z kolei ja mam pytanie co do zębów. Dopiero co cieszyłam się, że zęby nie wychodzą tak jak włosy, a nie mialam pojęcia, że chemia rozpuszcza plomby. Dosłownie. Ile czasu po ostatniej chemi trzeba odczekać aby zrobić te plomby na nowo?
I jeszcze, chociaż wiem, że to sprawa indywidualna, w jakim czasie zaczynają odrastać wloski? Lato idzie i chciało by się bez tego skalpa na miasto wychodzić...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-04-2014 - 13:17:02 przez Seja.

kasia363 (offline)

Post #18

10-04-2014 - 13:14:57

Łódź-okolice 

Izo, chemia podrażnia śluzówki, więc bardzo możliwe. Mnie bolało gardło ale po taxolu.

Marggan2 (offline)

Post #19

10-04-2014 - 15:18:22

Szwecja 

XWESTA dokladnie tak jak to opisujesz mialam po taksanach. Teraz po FEC nie.
Ssalam tabletki typu Strepsils. Pomagalo.
Seja okreslenie skalp cudne !!!
Pozyczamduży uśmiech

filipinka35 (offline)

Post #20

10-04-2014 - 15:49:20

Xwesta. To bakterie, które sie zbieraja w buzi. Na to polecam co sama uzywam paste do zębów antybakteryjną Elgydium a nastepnie sztucznz sline Mucinox. Kosztowne, ale skuteczne. I do tego tabletki od lekarza.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

mea (offline)

Post #21

10-04-2014 - 16:28:22

Piaseczno 

Seja
I jeszcze, chociaż wiem, że to sprawa indywidualna, w jakim czasie zaczynają odrastać wloski? Lato idzie i chciało by się bez tego skalpa na miasto wychodzić...

Ostatnią chemię zatankowałam pod koniec sierpnia, a bez mopa wyszłam już jakoś tak prawie w połowie grudnia. Były jeszcze bardzo krótkie, ale ja sie tak cieszyłam, że chciałam całemu światu pokazać swoje owłosieniechichot

With or without you...

XWESTA (offline)

Post #22

10-04-2014 - 17:26:45

Luboń 

Dzieki Dziewczyny uspokoilyscie mnie ze nie jestem jedyna.
A swoja droga to wlasnie stwierdzilam ze to chyba nie gardlo tylko przelyk.
Idiotyczne uczucie boli cie a nie wiesz do konca cobezradny

zuzia1 (offline)

Post #23

10-04-2014 - 17:39:20

Gdańsk 

Seja
Z kolei ja mam pytanie co do zębów. Dopiero co cieszyłam się, że zęby nie wychodzą tak jak włosy, a nie mialam pojęcia, że chemia rozpuszcza plomby. Dosłownie. Ile czasu po ostatniej chemi trzeba odczekać aby zrobić te plomby na nowo?
Od razu jak zakończysz, bo to i tak będzie długo trwało ta cała wymiana.szok Chyba, ze masz grzybicę. To musisz ja najpierw wyleczyć. Ja po taksanach miałam grzybicę ust i musiałam poczekać, aż buzia będzie czysta i wtedy dopiero zabrałam się za zęby. bezradny

Cokolwiek czynisz czyń rozważnie i oczekuj końca.

Jolcia (offline)

Post #24

10-04-2014 - 19:07:52

Seja pierwszy raz słyszę, żeby chemia rozpuszczała plomby.
Mam dwie plomby jeszcze z czasów szkoły podstawowej i chyba trzy sprzed chemioterapii. I tak jak były, tak są.
Idź do dentysty i sprawdź, czy musisz wymienić te, które masz, bo może martwisz się na zapasok

Gizi (offline)

Post #25

10-04-2014 - 19:16:18

Warszawa 

A ja właśnie wymieniam większość plomb, nieszczelnie się zrobiły. Zaczęłam tydzień po ostatnim Taksolku.
Co do włosków to zauważyłam że te które zaczęły odrastać w czasie Taksolu, teraz po ostatnim troszeczkę się przerzedzały. Kupiłam maskę Wax, tak jak polecają dziewczyny. Zobaczymy jak zadziała.buzki Buziaczki dziewczyny. Trzymam kciuki za planowe tankowanie.buzki

Jolcia (offline)

Post #26

10-04-2014 - 19:42:34

Gizi, wax działa świetnie. Niech rosną ok

filipinka35 (offline)

Post #27

10-04-2014 - 20:04:44

Gdzie sie kupuje ten Wax ? W aptece ? Jak wyglada pudełko ?

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

annzaw (offline)

Post #28

10-04-2014 - 20:08:50

Tarnów 

filipinka w sloiczku bialym w sklepaxh z perukami. A ja sobie dzis zatankowalam cisowianke i zapomnialam ze mija mi szesc miechów od uwolnienia mnie od guziora!! szampan dla wszystkich yeeeeeeey!!! smileys with beerdrink.gifhot smileysmoking smiley

aga66 (offline)

Post #29

10-04-2014 - 20:11:08

Warszawa 

Wax można też kupić w większości aptekuśmiech

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

zuzia1 (offline)

Post #30

10-04-2014 - 20:11:58

Gdańsk 

Wax jest z apteki, ale nie wszystkie go prowadzą. Ja kupowałam zielony do włosów zniszczonych. Choć mam już własną czuprynkę to Wax 1x w tyg. stosuję do dzisiaj.[azmedica.pl] zakupy
Chemia nie rozpuszcza plomb, ale "rozszczelnia" je. Zaczynają po prostu wypadać.

Cokolwiek czynisz czyń rozważnie i oczekuj końca.