Chemioterapia - rozmowy codzienne

Wysłane przez Amazonki.net 

joasia0307 (offline)

Post #1

12-04-2014 - 21:05:07

Kłocko 

Dziekuje Wam bardzo za slowa otuchysercedajecie nadzieje i wiare ze bedzie dobrze buzki pozdrawiam serdecznie.

Najgorsza jest walka pomiędzy tym co wiesz, a tym co czujesz...

BASIA33 (offline)

Post #2

12-04-2014 - 21:47:34

koło W-awy 

Napisz wiadomość

zgłoś naruszenie
usuń komentarz

dzisiaj o 21:37:39

Witam Was jestem tu po raz pierwszy jestem po 4 chemi biorę TAXSOTER ZOFRAN I ADM nie wiele się na tym znam ale po ostatniej wizycie u doktor odmowila mi wypisania leku emend powiedziala że przy mojej chemi jest nie refundowany że z wlasnej kieszeni nie będzie dokladać a zawsze mi go do tej pory przepisywała. Nie stać mnie na 100% zapłacić strasznie mnie męczą mdłoiści czy któraś wie na temat emendu komu przysluguje?sad smiley

misiowa (offline)

Post #3

12-04-2014 - 22:37:53

Dzierżoniów  

Basia Emend przysługuje pacjentom, którzy biorą taką chemię: Epirubicyna, Cyklofosfamid, Cisplatyna i Doksorubicyna. O innych nie wiem, ale faktycznie po Emendzie nie wymiotowałam chociaż i tak czułam się fatalnie i mdłości miałam. Walcz o ten lek! Mi go przepisała lekarka rodzinna bo onka też nie chciała (mimo że mi się należał).

nadika (offline)

Post #4

12-04-2014 - 23:16:22

Kalisz/Ostrów Wlkp 

Witam was wszystkie smiling smiley
męczy mnie jedna rzecz, a mianowicie możecie mi napisać czym się różni schemat AC od AT.
Ja mam AT ale jak czytam to widzę że wiekszośc miała AC. Wiem że obie to czerwone i różnią się tym drugim składnikiem ale co to dokładnie jest. Która jest silniejsza??

Gizi (offline)

Post #5

12-04-2014 - 23:28:07

Warszawa 

AT - Adriamycyna i Taksol
AC - Adriamycyna i Cyklofosfamid
Nie ma lepsza gorsza, każda jest przeznaczona dla pacjenta wg. potrzeb. Tzn. lekarz po przeanalizowaniu wszystkich składowych naszej choroby decyduje którą ma pacjentowi zalecić.
Ja miałam najpierw AC a potem Taksol. Czyli i tak wszystkie te składniki dostałam. Nie martw się lekarz wie co robi.
Nadika co cię martwi?

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

magda2411 (offline)

Post #6

12-04-2014 - 23:38:05

Olsztyn 

Nadika, bardziej agresywny jest schemat AT.

tu jeszcze głos naszego eksperta dr Agnieszki Jagiełło-Gruszweld [amazonki.net]

annzaw (offline)

Post #7

13-04-2014 - 01:27:09

Tarnów 

Basia 33 z tego co piszesz to podaja Ci ADM, to adriamycyna czyli emend jest refundowany, lekarka cos sciemnia. Walcz o swoje.

airam (offline)

Post #8

13-04-2014 - 10:26:34

słotwina 

Basia 33, emend jest drogi, ale jest refundowany i kosztuje 3 zł., nie daj się zwiesć, emend ci przysługuje. W Wałbrzychu pielegniarka daje emend pacjentce, lekarka wypisuje recepte którą należy wykupic i oddać pielęgniarce przy nastepnej chemii, ona znów daje i recepta i tak do konca chemii. Prawo z N.F.Z. chyba obowiązuje w całym kraju.Domagaj się, przy sprzeciwie powiedz ze zaraz zadzwonisz do oddziału N.F.Z, zobaczysz jak zareaguje, dzisiaj u nas w kraju mają pacjenta za nic i trzeba walczyć o swoje.

nikulam (offline)

Post #9

13-04-2014 - 10:44:54

warszawa 

Dziewczyny, wydaje mi się,że emend do AC może nie być już refundowanysad smiley W piątek na chemii żaliły mi się 2 panie,że do tej pory miały przy wcześniejszych wlewach a na ten piątek już ani jedna ani druga nie dostały. Może zmienili "na dniach" zakres refundacji?

Gizi (offline)

Post #10

13-04-2014 - 11:07:46

Warszawa 

Nikuś, Ty straszne rzeczy mówisz. Ja miałam takie jazdy bez Emendu, że po drugim wlewie AC powiedziałam do lekarza że albo coś wymyśli, albo rezygnuje z leczenia. Dostałam Emend i znowu wiedziałam że żyję. Jeśli NFZ zmienił zasady to jest to okrucieństwo.

airam (offline)

Post #11

13-04-2014 - 12:37:57

słotwina 

Jesli NFZ zmieniło zasady rewaloryzacji wystarczy zadzwonić i zapytać.

BASIA33 (offline)

Post #12

13-04-2014 - 12:53:25

koło W-awy 

Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi cieszę się bardzo że dowiedzialam sie o takim forum że jest. jutro zadzwonię do NFZ i dowiem się o co chodzi z tym emendem od piątku bo wlasnie jak go bralam to też szalu nie bylo ale nie wymiotowalam a teraz to wymiotuję. Pozdrawiam Was serdecznie

amado (offline)

Post #13

13-04-2014 - 13:22:26

wedle tego co jest w wykazie leków refundowanych, emend powiniem być refundowany

wyciąg z:

Wykaz refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 marca 2014 r.
poz. 237 Aprepitantum Emend, kaps. twarde, 125mg, 80 mg
3 kaps. (1 kaps. 125 mg +2 kaps. 80 mg) 5909990007387
2014-01-01 –dla kolumny12, 2014-03-01 – dla kolumny 13 - - 2 lata
8.0, Leki przeciwwymiotne - inne- aprepitant
199,80 227,53 227,53
Wczesne albo opóźnione wymioty u osób dorosłych związane z silnie emetogenną chemioterapią z
Zastosowaniem cisplatyny w dawce >70mg/m2 – profilaktyka
wczesne lub opóźnione wymioty u osób dorosłych związane z silnie emetogenną chemioterapią z
zastosowaniem doksorubicyny i cyklofosfamidu - profilaktyka
ryczałt 3,20

Gizi (offline)

Post #14

13-04-2014 - 15:11:33

Warszawa 

Basiu, teraz wystarczy wydrukować to co napisała Amado i masz gotowca na rozmowę z lekarzem. Ciekawe jakie będzie mieć argumenty by Ci nie dać Emendu.

nikulam (offline)

Post #15

13-04-2014 - 15:27:23

warszawa 

Gizi--tylko miejmy nadzieję,że to się nie zmieniło np. od 1 kwietnia, bo to co wkleiła Amado to stan na 1 marca, obie panie z naszego CO twierdziły w piątek,że w marcu do swoich wlewów miały emend a teraz na wlew 11 kwietnia już nie dostałysad smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-04-2014 - 15:29:31 przez nikulam.

amado (offline)

Post #16

13-04-2014 - 17:29:03

nie pojawiła się żadna nowa lista refundacyjna,
tu można zawsze sprawdzić co jest aktualne:
[www.mz.gov.pl]

handzlik (offline)

Post #17

13-04-2014 - 21:59:11

Witam serdecznie!Jestem trzy tygodnie po operacji oszczędzającej.Komisja zdecydowała,że w dalszym postępowaniu będzie 4 x AC,potem radioterapia,na końcu hormonoterapia.Jutro mam pierwszą wlewkę, i ,nie ukrywam,mam trochę pietra.myślimyślimyśli

Iza12 (offline)

Post #18

13-04-2014 - 22:18:57

Gdańsk 

Nie bój, nie bój Handzik, cofnij się do"chemioterapii" i tam jest schemat AC, warto poczytać starsze wpisy, dużo się dowiesz, trzymamy za Ciebie kciuki thumbs up

Gizi (offline)

Post #19

13-04-2014 - 22:21:51

Warszawa 

Handzik, trzymam za Ciebie kciuki i wszystkie tankujące dziewczyny. Proś od razu o Emend. Miejmy nadzieję że nie będzie z nim problemów.buzki

nadika (offline)

Post #20

13-04-2014 - 22:28:10

Kalisz/Ostrów Wlkp 

Gizi
AT - Adriamycyna i Taksol
AC - Adriamycyna i Cyklofosfamid
Nie ma lepsza gorsza, każda jest przeznaczona dla pacjenta wg. potrzeb. Tzn. lekarz po przeanalizowaniu wszystkich składowych naszej choroby decyduje którą ma pacjentowi zalecić.
Ja miałam najpierw AC a potem Taksol. Czyli i tak wszystkie te składniki dostałam. Nie martw się lekarz wie co robi.
Nadika co cię martwi?

Gizi wczoraj dopadła mnie chandra ;/ jestem po dwóch wlewach AT przede mną jeszcze 4 i powiem że po tych dwóch czuję się naprawdę dobrze, nie miałam żadnych nudności i wymiotów, drugi wlew zniosłam nawet lepiej aniżeli pierwszy bo przynajmniej teraz mnie kręgosłup nie bolał. Ale tak się zastanawiam czy to dobrze że nie mam tych skutków ubocznych?? wiem, wiem powinnam się cieszyć a ja tutaj zaczynam wymyślać. Boję się dalszego leczenia ale nie mam wyjścia.
Wczoraj miałam ciężki dzień bo zmarł sąsiad - miał 35lat i chorował na raka jelita grubego, a wcześniej bo w marcu zmarła moja koleżanka 33lata (w moim wieku) też na raka ;/ trochę mnie to przytłoczyło ale już dzisiaj nastawienie mam bojowe i wiem że mi się uda - Ja wygram!!!

dana23 (offline)

Post #21

14-04-2014 - 07:29:52

Gdańsk, Saarbruecken 

Nadika,głowa do góry! Wiele dziewczyn miało mało skutków ubocznych,ciesz się tym! Chemia działa,nawet jak nie czujesz dolegliwości.pocieszaserce

anna2008 (offline)

Post #22

14-04-2014 - 08:42:09

Bydgoszcz 

Nadika kwiatekszkoda Twojego czasu i nerwów,na zamartwianie się o małą ilość skutków ubocznych,ciesz się,zbieraj energię na następne wlewy .To naprawdę nie ma znaczenia czy ktoś po chemii ma nudności czy nie ,jakieś tam skutki dopadają wszystkich,sama pisałaś o osłabieniu,nalotach na języku itp.Na niektórych świetnie działają środki p/wymiotne i faktycznie nie odczuwają żadnych mdłości,inni tak jak ja śpią po 3-4 dni bo nie maja siły i są totalnie klapnięci,ale pomimo takich objawów nie muszą brać środków odbudowujących np Neulasta.Osobiście miałam 9 wlewów AT i po każdym byłam śnięta i padnięta,przez pierwszy tydzień nie bardzo kontaktowa,ale jak przychodziło do badania krwi to się okazywało,że wszystkie wyniki zawsze w normie.Nawet lekarz się śmiał,że to dziwne jest oczko,ale tak było.Tak więc u każdego coś innego,choć prawie tak samo duży uśmiechTo,że masz mało objawów,nie oznacza,że chemia nie działa.Pozdrawiam buziak.Oczywiście,że wygrasz ok

"Przyszłość, zanim wkracza, zawsze przedtem puka." - Francois Mauriac

"To co się dzieje teraz i po 'teraz' ,tak długo nie ma znaczenia,dopóki jutro jutra,jest takie samo,jak wczoraj wczoraj"

BASIA33 (offline)

Post #23

14-04-2014 - 12:16:26

koło W-awy 

Dzwonilam do NFZ i kobieta mi to samo przeczytala co AMADO napisala że powinna mi onko przepisać ale to od interpretacji lekarza zależy czy mi się należy czy nie, chodzi o dawki Taxsoter130mg, adm85mg, zofran8mg i tyle sie dowiedzialam

BASIA33 (offline)

Post #24

14-04-2014 - 12:17:45

koło W-awy 

Nie napisalam że dotyczy to EMENDUduży uśmiech

anna2008 (offline)

Post #25

14-04-2014 - 12:21:52

Bydgoszcz 

BASIA33
Dzwonilam do NFZ i kobieta mi to samo przeczytala co AMADO napisala że powinna mi onko przepisać ale to od interpretacji lekarza zależy czy mi się należy czy nie, chodzi o dawki Taxsoter130mg, adm85mg, zofran8mg i tyle sie dowiedzialam

Basiu ,ale może lekarz nie doczytał kolejnej kolumny na liście leków refundowanychbezradny,bo interpretacja nie ma tu nic do rzeczy ,jak byk jest napisane w jakich przypadkach się należy uśmiech
A jeśli odmawia, to niech wytłumaczy dlaczego? Powiedz,że nie wyjdziesz z gabinetu jak Ci nie wyklaruje duży uśmiech i zostaniesz na noc oczko

"Przyszłość, zanim wkracza, zawsze przedtem puka." - Francois Mauriac

"To co się dzieje teraz i po 'teraz' ,tak długo nie ma znaczenia,dopóki jutro jutra,jest takie samo,jak wczoraj wczoraj"

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-04-2014 - 12:24:56 przez anna2008.

dziubas (offline)

Post #26

14-04-2014 - 12:42:15

Gdańsk 

Mam taka koleżankę, która na każda wizytę lekarską zabiera ze sobą Kartę Praw Pacjenta!

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Gizi (offline)

Post #27

14-04-2014 - 12:50:03

Warszawa 

Nadika Ty nie czekaj na złe, skup się na dobrych stronach obecnej sytuacji. Jest takie powiedzenie ,, szklanka zawsze do połowy pełna". To dobra zasada. Gdybym jej nie stosowała już dawno byłabym pacjentem oddziału psychiatrycznego lub jeszcze gorzej by było.
A Ty robisz z plusów - minusy. Kochanie głowa do góry, ciesz się że chemia daje Ci normalnie żyć. Możesz zaplanować coś fajnego dla siebie i bliskich.
Wiosna przyszła to może jakiś grilik dietetyczny, fajna wycieczka albo inna atrakcja mniej lub bardziej wzniosła. Powodzenia, kombinuj w drugą stronę.buzki

Grazyna S (offline)

Post #28

14-04-2014 - 16:03:08

Dziewczyny zmeczony,a ja taka stara dupa wczoraj znajoma przyniosła mi winogrona w odwiedziny i ja troche zjadlam tych winodron reszte dalam mamie i zjadlam babana ale mi się nie dobrze dzisija zrobilo dosłownie w głowie mi i sie koluje i na wymioty mnie bierze ,porostu caly dzień leze ,Boze litosci ,nie mam apetytu wcale co wezme coś do ust to mnie cofa ,co sobie wziaść na apetyt smutny

"nadzieja ma skrzydła,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów,
która nigdy nie ustaje,
a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury”

Emily Dickinson

Gizi (offline)

Post #29

14-04-2014 - 16:09:53

Warszawa 

Grażynka, no to klops. Musisz chyba to przeczekać. Gdyby się jakieś bóle żołądkowe dołączało to można Ranigast Max łyknąć. A na mdłości standard, czyli to co lekarze dali do domu - Zofran pod jakąkolwiek postacią.
Bez jedzenia przetrwasz, skup się na piciu. Pozdrawiam.pociesza

BASIA33 (offline)

Post #30

14-04-2014 - 16:40:28

koło W-awy 

Jestem taki czlowiek że boję się narazić lekarzowi i wolę nie zadzierać bo i tak mi wszystko z laski daje na co kolwiek, najpierw sie wykrzyczy a potem da skierowanie czasami mam wrażenie że gorsza chora od niej wychodzę niż wchodzę zazdroszczę ludziom co potrafią walczyc o swoje