Chemioterapia - rozmowy codzienne

Wysłane przez Amazonki.net 

blue76 (offline)

Post #1

28-06-2015 - 09:56:29

Czaplinek 

rose ale mnie z samego rana rozsmieszylas radocha Mam nadzieje ze sciemnieją, bo teraz wyglądam z tymi białymi jak mój 60 letni tata niezdecydowany A waxa tez używam, może dlatego tak ładnie rosną? buzki

Kocham cię życie!...uparcie i skrycie...och życie kocham cię! kocham cię nad życie! ...

Pati02 (offline)

Post #2

28-06-2015 - 10:04:10

Rose no dałaś czadu radocharotflśmiech . Z włosami mam identycznie jak wy moje kochane - mięciutkie, jaśniutkie długości ok.1 cm no ale ja jakoś nie mam serca ich zgolić bo tak się nimi cieszę mimo że ich nie za bardzo widać przez to że takie białe. Chyba ich nie ogolę i poczekam co będzie dalej...
O jakim Waxie piszecie ??? Ja używam normalnego szamponu z odżywką. Macie jakieś magiczne sposoby aby włosy szybciej rosły ????przewraca_oczy

rose (offline)

Post #3

28-06-2015 - 12:13:43

Pati to nie czad chodzić na obcasach to trzeba mieć we krwi!Ja wazę 84kg każde obcasy by się po demną załamały!duży uśmiechZresztą jak byłam zdrowa i chudsza dużo to też przeważnie chodzilam na niskim bo mam męża metr pięć w kapeluszurotfl i jakoś obok muślałam wyglądać. Ale bardzo mi się podobają dziewczyny w obcasach¡!!!

Marzusiu order dla Ciebie!!!brawopapa

doubleD (offline)

Post #4

28-06-2015 - 12:25:53

London 

nie ukrywam ze strasznie zazdroszcze obcasowej brygadzie! w tym tygodniu specjalnie wlazlam w obcasy dwa razy w biurzezeby sie troche przyzwyczaic i mam dwa ogromne bable jako nagrode ;-( ale jest szansa ze wytrzymam kilka godzin na weselu w przyszly weekend LOL

doprawilam troche 15 milowa wycieczka wczoraj ale za to w butach do trekingu wiec stopy przezyly ale nie byly szczesliwe. dwa dni odpoczynku po chemi w ta srode moze da moim stopom odpowiednie przygotowanie do obcasow w przyszla sobote ;-)

Kass (offline)

Post #5

28-06-2015 - 14:18:40

Dziewczyny, az przez Was poszlam sprawdzic wysokosc moich obcasow w szafie. Wyglada na to, ze u mnie najwyzsza szpila to 8 cm. I tyle jestem w stanie przezyc (koturn nie nosze), czy moje stopy. Chodze jedynie od swieta, do biura na wazne spotkania, i czasem na randki z mezem. Ale najbardziej mi odpowiadaja buty sportowe. tak

Takze rowniez podziwiam Marzusiu! tak

A, doubleD - 15 mil, wow! Nigdy mi sie nie udaje tyle w ciagu dnia nachodzic, zazwyczaj 5-10 mil..

Brawa dla Was wszystkich brawo

rose (offline)

Post #6

28-06-2015 - 16:18:25

Kass -"RANDKI Z MĘŻEM,,jak to ładnie brzmi!!!!!,pożycze powiedzenie ,wdroże w życieoczko

blue76 (offline)

Post #7

28-06-2015 - 16:32:54

Czaplinek 

Pati02
O jakim Waxie piszecie ??? Ja używam normalnego szamponu z odżywką. Macie jakieś magiczne sposoby aby włosy szybciej rosły ????przewraca_oczy

To taka odzywka/maska do włosów, ja kupiłam na allegro za chyba 10zł. Jest rewelacyjna. Nazywa się Henna Treatment WAX , ja kupiłam z aloesem. Używam też na włosy córki, a ma takie grube i do pasa - po każdym zabiegu są bardzo błyszczące i lekko się rozczesują.

Tak wygląda:
[www.google.pl]

Kocham cię życie!...uparcie i skrycie...och życie kocham cię! kocham cię nad życie! ...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-06-2015 - 16:39:49 przez blue76.

blue76 (offline)

Post #8

28-06-2015 - 20:50:37

Czaplinek 

Właśnie zakupiłam ostropest ( Wandka pochwal mnie duży uśmiech ) a że chciałam już tak pójść na całość to jeszcze dokupiłam siemię lniane i sól himalajską różową drobno mieloną chichot A co będę sobie żałować !! Trzeba troszkę zadbać o siebie i zdrowiej jeść je

Krynia58 (offline)

Post #9

28-06-2015 - 20:52:56

Warszawa 

Blue76, brawo !

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Pati02 (offline)

Post #10

28-06-2015 - 21:10:03

Blue76 dzięki, na pewno zakupię bo na razie te piórka na głowie trochę mnie śmieszą - wyglądam jak taki 2 dniowy pisklak tylko że albinosrotfl.
Ostropest kupiłam dawno temu ale jak się przekonałam że pomimo łykania tych niezbyt smacznych "ziarenek" próby wątrobowe miałam mimo wszystko leciutko podwyższone przerzuciłam się na tabl. Sylimarol i widzę pozytywne skutki. Siemię lniane piję od samego początku chemii czyli już prawie pół roku i z żoładkiem oraz jamą ustną jak do tej pory nie mam żadnych kłopotów. "Gluty" piję codziennie rano - na wdechu wciągam w siebie jak odkurzacz. Można się przyzwyczaić. O soli himalajskiej pierwszy raz słyszę. Poczytam na co ten "specyfik" działa i może też zacznę stosować. smiling smiley

blue76 (offline)

Post #11

28-06-2015 - 21:31:10

Czaplinek 

Pati tą sól to raczej z rozpędu kupiłam bo tak się zachwyciłam tymi wszystkimi darami natury duży uśmiech Jest podobno bardziej czysta, ma więcej składników mineralnych lepiej (podobno) przyswajalnych a poza tym, że kosztowała tylko 3,9 za 0,5kg jest różowa i tak ładnie wygląda duży uśmiech

INDRA (offline)

Post #12

28-06-2015 - 21:33:51

Warszawa 

Pokrzywa powinna się sprawdzić na włosy i paznokcie.

Kass (offline)

Post #13

28-06-2015 - 21:38:40

Rose - brawo, dobrze jest sie czasami wystroic i pojsc na romantyczna kolacje, tylko we dwoje. Tym bardziej, ze to oznacza, ze nie trzeba siedziec w kuchni.. winking smiley

Blue - ja tez dzis wlasnie sol himalajska przytargalam, tyle, ze grubo mielona. I dokladnie to samo slyszalam o niej, co Ty. Plus - pomaga organizmowi pozbyc sie toksyn. smiling smiley

libra1 (offline)

Post #14

28-06-2015 - 22:49:09

Polecam tabletki Liv 52 na wątrobę. Mi Alat doleciał do 100 Zaczęłam brać w trakcie chemii i spadł bardzo ładnie. Chciałam się pochwalić jeszcze, że 3 tygodnie po chemii byłam u fryzjera. Moje włosy mają 1 cm . Wyrosły ciemno - myszowate i lekko się kręcą. Pofarbowałam na rudo. Niestety na niewiele to się zdało, bo wyglądam źle w tak odważnej fryzurze. Z mopem na głowie nie wyrabiam z gorąca, a z fryzem na skinheada nie mam odwagi paradować po ulicach. Te białe włoski na pewno wypadną. U mojej mamy tak było. Sama nie wiem Blue czy masz czekać , czy ścinać .

sasky7 (offline)

Post #15

28-06-2015 - 23:03:17

Warszawa 

libra1
Polecam tabletki Liv 52 na wątrobę. Mi Alat doleciał do 100 Zaczęłam brać w trakcie chemii i spadł bardzo ładnie. Chciałam się pochwalić jeszcze, że 3 tygodnie po chemii byłam u fryzjera. Moje włosy mają 1 cm . Wyrosły ciemno - myszowate i lekko się kręcą. Pofarbowałam na rudo. Niestety na niewiele to się zdało, bo wyglądam źle w tak odważnej fryzurze. Z mopem na głowie nie wyrabiam z gorąca, a z fryzem na skinheada nie mam odwagi paradować po ulicach. Te białe włoski na pewno wypadną. U mojej mamy tak było. Sama nie wiem Blue czy masz czekać , czy ścinać .

Libra1
Ten Liv52 to na receptę, w wolnej sprzedaży czy do ściągnięcia?
Mój ALT to ostatnio 74 i stale rośnie ...

Wandka (offline)

Post #16

28-06-2015 - 23:16:24

Warszawa 

Sól himalajska??? Tego jeszcze nie wiedziałam. Kupujęradocha

libra1 (offline)

Post #17

28-06-2015 - 23:24:13

Sasky, bez recepty 24 zł około To jest lek ziołowy Przy ponad 100 Alat brałam 6 tabletek dziennie Zadziałał bardzo szybko 3 tygodnie później miałam 70 i dalej spadał a ja zmniejszałam dawkę Onkolog kazała mi brać . Twierdzi , że lepszy niż Ostropest i inne Essentiale itp. A sól himalajska jest polecana teraz bo ponoć jest najczystsza

czeremcha (offline)

Post #18

29-06-2015 - 00:11:25

pod Opolem 

No masz... A ja kupiłam essentiale... :-)

Ania

marzusia (offline)

Post #19

29-06-2015 - 00:12:49

Cieszyn 

KASS nie badź cieniarzemduży uśmiechco to 8cm,na takim obcasie to ja mam bamboszerotfl,a słabosc nie od tego bo np.ledwie rece do góry podnoszę a na ręce szpilek nie zakładam.

Wandka (offline)

Post #20

29-06-2015 - 01:01:46

Warszawa 

Marzuśka, ty to potrafisz rozweselić. Fajna jesteś i taką pozostańbuzki

Kass (offline)

Post #21

29-06-2015 - 01:59:56

Marzusia, nie ma rady, nawyki szpilkowe sie nabywa za mlodu, ja juz za stara jestem na zmiane przyzwyczajen. Zupelnie bym sobie rozjechala kregoslup.. duży uśmiech

Al_la (offline)

Post #22

29-06-2015 - 09:29:17

k/Warszawy 

czeremcha

Oba leki (Essentiale i Esseliv) zawierają w składzie fosfolipidy z nasion soi. Różni ich tylko producent i...cena uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

INDRA (offline)

Post #23

29-06-2015 - 10:01:13

Warszawa 

Ale mówią ze essentiale oryginalne i ponoć najlepsze i kogo nie zapytam to mówią aby kupować essentiale. W aptece często przy innych lekach proponują zamienniki a w przypadku essentiale niekoniecznie.

iwusiak (offline)

Post #24

29-06-2015 - 11:36:08

Warszawa 

INDRA
Ale mówią ze essentiale oryginalne i ponoć najlepsze i kogo nie zapytam to mówią aby kupować essentiale. W aptece często przy innych lekach proponują zamienniki a w przypadku essentiale niekoniecznie.
Tak mówią bo chcą sprzedać droższy produkt :-)

INDRA (offline)

Post #25

29-06-2015 - 12:10:46

Warszawa 

Raczej często polecają tańsze zamienniki. Pytałam w trzech aptekach i polecali essentiale, może Liv 52 zasługują na uwagę

czeremcha (offline)

Post #26

29-06-2015 - 22:54:44

pod Opolem 

Al_la

Oba leki (Essentiale i Esseliv) zawierają w składzie fosfolipidy z nasion soi. Różni ich tylko producent i...cena uśmiech

Nie, nie chodzi o Esseliv, tylko o Liv 52. Kiedyś brałam, jest to preparat ziołowy, z egzotycznymi ziołami w składzie. Kiedyś brałam, nie powiem :-) Tylko własnie przez ten ziołowy skład nie byłam pewna, czy mozna go brać w trakcie chemioterapii.

Ania

libra1 (offline)

Post #27

29-06-2015 - 23:09:18

Ja brałam podczas chemii bo onka mi kazała Dzięki temu udało misię tą chemię dobrać chyba bo wątroba bolała jak jasny gwint Nie wiem nie wiem może jutro odważę sie latać bez mopa na głowie. Na razie zdejmuję w samochodzie. Ciągle mam ochotę zrobić taki numer Kierowca na mnie zerka , mam mop blond do ramion, odwraca głowę, ściągam mopa, znowu zerka a tu rudy skinhead - co wy na to ?

Wandka (offline)

Post #28

29-06-2015 - 23:14:06

Warszawa 

Libra ja tak zrobiłam jak wracałam po chemii. Na skrzyżowaniu dosyć dużym staliśmy z mężem na światłach, słońce waliło ostro a ja tak się spociłam, że nie patrząc na innych zdjęłam z impetem perukę. Kobitka z drugiego samochodu aż karko skrętu dostała.chichot

Al_la (offline)

Post #29

29-06-2015 - 23:34:50

k/Warszawy 

czeremcha
Nie, nie chodzi o Esseliv, tylko o Liv 52.

Jakoś krzywo czytałam duży uśmiech
Liv52 nie znam, ale słyszałam o nim uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

braja (offline)

Post #30

30-06-2015 - 04:35:03

Liv jest bardzo dobry, kiedyś szmuglowałam z Indii eye popping smiley A teraz jest w polskich aptekach, ktos wyłozył kasę na dopuszczenie do sprzedaży. Szkoda, że tylko Liv52, firma Himalaya ma wiele swietnych leków ziołowych, a także kosmetyki, szampony, pasty do zębów itp. Niestety cena Liv w Polsce jest pięciokrotnie wyższa od indyjskiej, bo wpisanie na listę leków drogo kosztuje wnerwiony