Chemioterapia - rozmowy codzienne

Wysłane przez Amazonki.net 

Al_la (offline)

Post #1

20-10-2015 - 18:50:32

k/Warszawy 

Nie ma takich badań, które by Ci odpowiedziały na takie pytanie uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

barzory27 (offline)

Post #2

20-10-2015 - 20:17:49

Pisz ( miasto rodzinne Zory) 

Al la tzn ze skończę chemie potem radio i koniec myslalam ze jakieś badanie krwi,tomograf ,Pet czy coś?czy gdzieś sie dziad nie przerzucił

Kass (offline)

Post #3

20-10-2015 - 23:34:38

A nie robi sie badan po mniej wiecej 3 wlewie, zeby sprawdzic czy guz reaguje na chemie?

Czy moze takie juz mialas robione, barzory?

Tomasz. (offline)

Post #4

21-10-2015 - 07:19:24

Pruszków 

barzory27
Al la tzn ze skończę chemie potem radio i koniec myslalam ze jakieś badanie krwi,tomograf ,Pet czy coś?czy gdzieś sie dziad nie przerzucił
W trakcie leczenia systemowego sprawdza się zasadniczo czy jest spodziewana reakcja nowotworu na leczenie- praktycznie TK guza i okolic. Sprawdzenie całego ciała to chyba tylko PET-CT, ale i tak wynik wzmozonego wychwytu glukozy musi być sprawdzone badaniem obrazowym. Na razie najważniejsza jest skuteczność leczenia ogniska pierwotnego.

barzory27 (offline)

Post #5

21-10-2015 - 08:07:08

Kase ja guza juz nie mam mialam operacje a potem leczenie - jestem po amputacji piersi i 5 wezlow w tym w jednym był przerzut.Dlatego pytam co po leczeniu

joa261 (offline)

Post #6

21-10-2015 - 09:25:24

Ja po leczeniu już. Miałam 6 cykli chemioterapii TAC. Ostatnia chemia 1 października . I to koniec leczenia. Teraz tylko kontrola w poradni onkologicznej raz na 3 miesiące. Mi lekarka powiedziała, że jak nic się nie dzieje to żadnych badań nie robią profilaktycznie. I to też mnie martwi.
Boli mnie łopatka - lub coś w plecach . Mówiłam o tym mojej onkolog. Ale ona twierdzi, że markery i fosfataza są w normie i mam sobie nic nie wmawiać.
No to sobie nie wmawiam winking smiley a łopatka boli dalej winking smiley

Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia

hanka1972 (offline)

Post #7

21-10-2015 - 09:35:38

chce sie was zapytac dlaczego jestem potrujnie ujemna tak mam napisane w papierach skoro HER2 mam 2+

annzaw (offline)

Post #8

21-10-2015 - 09:45:30

Tarnów 

hanka gdyż her na dwa plusy uznane jest jako ujemne. dodatnie jest gdy plusy sa trzy.

Al_la (offline)

Post #9

21-10-2015 - 09:56:39

k/Warszawy 

hanka1972
chce sie was zapytac dlaczego jestem potrujnie ujemna tak mam napisane w papierach skoro HER2 mam 2+

Powinnaś mieć wykonane badanie FISH, bo HER-2 ++ nie jest wynikiem jednoznacznym. Zapytaj lekarza, czy takie badanie miałaś, bo może było i wyszło ujemne.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Kass (offline)

Post #10

21-10-2015 - 11:10:11

barzory27
Kase ja guza juz nie mam mialam operacje a potem leczenie - jestem po amputacji piersi i 5 wezlow w tym w jednym był przerzut.Dlatego pytam co po leczeniu

Barzory, racja, umknelo mnie to.. buziak

Kuba (offline)

Post #11

21-10-2015 - 14:37:08

Gogolin 

joa261
Ja po leczeniu już. Miałam 6 cykli chemioterapii TAC. Ostatnia chemia 1 października . I to koniec leczenia. Teraz tylko kontrola w poradni onkologicznej raz na 3 miesiące. Mi lekarka powiedziała, że jak nic się nie dzieje to żadnych badań nie robią profilaktycznie. I to też mnie martwi.
Boli mnie łopatka - lub coś w plecach . Mówiłam o tym mojej onkolog. Ale ona twierdzi, że markery i fosfataza są w normie i mam sobie nic nie wmawiać.
No to sobie nie wmawiam winking smiley a łopatka boli dalej winking smiley
Ale wiesz, że tam raczej nic nie mauśmiech Raki metaplastyczne G3 nie dają zwykle przerzutów do kości. Do kości dają najczęściej przerzuty: luminalny A, B i HER-2 dodatni (nieluminalny).

joa261 (offline)

Post #12

21-10-2015 - 20:53:49

Kuba. Jak ja Cię lubię smiling smiley Odrazu mi lepiej smiling smiley

Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia

polcia86 (offline)

Post #13

21-10-2015 - 21:00:26

Cork 

Danuta Alicja
Bardzo się cieszę Polcia ze masz już chemię za sobą ja po jutrze biorę 3 docetaxol tzn. przedostatni, potem 12 listopada i koniec chemii, u mnie za każdym razem po taxanach jest inaczej, no jeszcze ta neulasta, ale ostatnio jej jakos nie odczułam, za to przewód pokarmowy praktycznie cały ucierpiał, no ale już jest ok i jakos zapomniałam, byle do przodu, na głowie pojawił mi się już meszek czyli zaczynają odrastać.
W ubiegły czwartek miałam USG kontrolne takie międzychemijne, jeśli wierzyć temu co to robił i opisał/bo to młody gość był/ to chemia działa i guz się zmniejszył z 14 do 8 mm.
Pozdrawiam Cię i zyczę dużo zdrowia i udanej operacji, moja ma być w grudniu, bylebym nie musiała świętować w szpitalu bo to byłoby przykre.

ja też Danusiu się cieszę już prawię doszłam do siebie chociaż jestem lekko przeziębiona sad smiley u Ciebie też szybko minie a co do neulasty to mi naszczęscie przy dwoch ostatnich zmienilo więc dałam radę bo tak myślałam że zwariuję to bardzo dobra wiadomość że się zmniejsza :* serce moja operacjia 16 listopada za półtorej tygodnia lecę do Polski na tydzień odpocznę troszkę grinning smiley a i miałam robioną momografię guz znikł grinning smiley grinning smiley ja również pozdrawiam wytrwałości i powodzonka grinning smiley grinning smiley :* : * :* :* serce

barzory27 (offline)

Post #14

22-10-2015 - 07:33:53

Hej ! Dziś mam znowu pytanie do Was , od niedzieli mam okropne zawroty głowy , że nie jestem w stanie prosto chodzic jakbym rownowagi nie miała. Myślałam ,że to od pogody ,ciśnienie mam w normie tyle ( no może to jakies osłabienie mam obfitą miesiączkę ) .Jutro jade na 4 wlew Ac i aż się boje nawet samej drogi 120 km do Olsztyna mam - tak mnie mach a juz wynikach krwi to nie chce mysleć Czy któraś z Was też miała takie zawroty głowy i zachwiania równowagi ???

Tomasz. (offline)

Post #15

22-10-2015 - 08:05:39

Pruszków 

Zawroty głowy mogą być wynikiem anemii. Morfologia na pewno to wyjaśni.

hanka1972 (offline)

Post #16

22-10-2015 - 08:11:54

Al la w pierwszym badaniu histo HER2 wyszedl watpliwy drugie badanie bylo wlasnie metoda FISH i ztego badania wyszlo ze HER2 2+ bez amplifikacji i pewnie dlatego ujemne

Danuta Alicja (offline)

Post #17

22-10-2015 - 15:54:31

Łańcut 

Witaj Polciu, ja właśnie wróciłam z przedostatniej chemii, jeszcze jeden docotaxol 12 listopada, a potem mam ustalony termin do szpitala na 3 grudnia,a operacja 5 grudnia.Tyle mi dzisiaj chirurg powiedział i zarejestrował skierowanie.
Będzie mnie czekac jeszcze trochę badan przedoperacyjnych, a szczególnie tarczyca bo się lecze na Hashimoto i musze mieć aktualne badania i komentarz endokrynologa, no ale to pozałatwiam , obym się tylko jako tako czuła.
Jutro sobie zrobie neulaste i zobaczę co mi nawywija.
Pozdrawiam cię serdecznie i trzymam kciuki za twoje zdrowie i operację.
Was wszystkie Panie które to przeczytacie również pozdrawiam i zycze dużo zdrowia i wytrwałości.
Danuta

barzory27 (offline)

Post #18

23-10-2015 - 15:17:08

Hej dziewczyny.No i lipa nie dostałam 4AC krwinki białe spadly za tydzień jadę znowu jakby dalej bylo źle dostane zastrzyki z czynnikiem wzrostu.Szkoda juz by byl kolejny etap za mna

patagata (offline)

Post #19

23-10-2015 - 15:19:28

Barzory -jak po 4 wlewie? Co z Twoimi zawrotami? Ja ja juz prawie tydz po 2-gim.Jedyny objaw,to bole glowy... ,jakby mi ktos na ną naciskałszok

Ps.w tym samym czasie napisalysmyduży uśmiech

Nie ma ciula!!!! Nie ma!!!!

Co nas nie zabija,to nas wk...a przewraca_oczy

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-10-2015 - 15:23:16 przez patagata.

barzory27 (offline)

Post #20

23-10-2015 - 18:37:33

Patagata no zawroty mam nadal ale mniejsze ,lekarka stwierdziała ze to nie od chemi,myślałam ze krwinki czerwone będą niskie a tu białe mnie zaskoczyły.Zobaczymy co będzie za tydzień.

patagata (offline)

Post #21

23-10-2015 - 20:11:10

Ja czerwonych mialam wiecej niz przed prosi , białe nieznacznie spadły.
Ile bedziesz miala przerwy przed rozpoczęcien PXL?

Nie ma ciula!!!! Nie ma!!!!

Co nas nie zabija,to nas wk...a przewraca_oczy

barzory27 (offline)

Post #22

23-10-2015 - 20:20:17

Patagata przed PXL mam mieć podany po 3 tygodniach.A w czwartek jeszcze jadę na konsultacje do radiologa by po PXLjuz mieć wszystko ustalone

barzory27 (offline)

Post #23

31-10-2015 - 08:10:28

Hej dziewczyny wczoraj dostałam ostatnia 4AC a trzy tygodnie PXL zatrzynam 12 wlewów co tydzień. Pozdrawiam wszystkich

Miciumpka (offline)

Post #24

31-10-2015 - 09:19:25

Augustów 

A mnie FEC rozlozyl. O ile taxany przeszlam prawie bezboleśnie to od wtorku nie moge dojsc do siebie.
Ale jeszcze tylko 3 sesje i koniec. Po operacji sama herceptyna a to juz Pikuś. Mnie przeraża jeszcze 5 tygodni radio

barzory27 (offline)

Post #25

31-10-2015 - 12:06:50

Miciumpka ja juz radio ma umówione od15.03ale tak jak mowisz5 tygodni szok.Ja mam być w jakimś hotelu co poradnia radiologi gwarantuje z Nfz .Dziewczyny czy któraś z Was leczy sie w MSWA w Olsztynie i byla w hotelu podczas radio pewnie będę mieć pózniej kilka pytań.

Miciumpka (offline)

Post #26

31-10-2015 - 13:42:40

Augustów 

No ja właśnie pewnie bede w szpitalu. I to najgorsze bo z dala od rodziny. Nie wiem jak to moj Frano 3letni zniesie.

barzory27 (offline)

Post #27

31-10-2015 - 14:49:48

Hej mam dziś jeszcze pytanie czy któraś z Was brała zastrzyki Nivestim lekarka mówiła nie wcześniej niż dobę po chemii a jak,myślicie mogę wziąć 2doby pi ma to znaczenie że później???A miałyście skutki uboczne po nich?

marzusia (offline)

Post #28

31-10-2015 - 16:03:26

Cieszyn 

nie ma znaczenia,że póżniej,zazwyczaj to nawet w drugim tygodniu są podawane

barzory27 (offline)

Post #29

31-10-2015 - 16:08:08

Dzięki Marzusia

magda2411 (offline)

Post #30

31-10-2015 - 19:07:40

Olsztyn 

barzory27
Miciumpka ja juz radio ma umówione od15.03ale tak jak mowisz5 tygodni szok.Ja mam być w jakimś hotelu co poradnia radiologi gwarantuje z Nfz .Dziewczyny czy któraś z Was leczy sie w MSWA w Olsztynie i byla w hotelu podczas radio pewnie będę mieć pózniej kilka pytań.

Ten hotel to jedno piętro w szpitalu, tak myślę. Leczę się w MSWiA w Olsztynie, albo raczej leczyłam. Teraz tylko raz w roku tam chodzę uśmiech