Jak poprawić morfologię krwi

Wysłane przez salek 

salek (offline)

Post #1

11-07-2010 - 10:24:05

Katowice  

Chciałabym się nieco wzmocnić po chemii ( a właściwie to muszę - złe wyniki) jakie macie zdanie na temat soku noni - reklama kusząca, cena wysoka a skuteczność????? Może ktoś już wypróbował...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-07-2010 - 11:31:49 przez Al_la.

ToJa (offline)

Post #2

11-07-2010 - 10:27:28

po chemii musiałam szybciutko dojśc do siebie, bo czekała mnie jeszcze radioterapia.......
wolałam zrobic to jednak tańszymi metodami smiling smiley skutek bardzo dobry.....
pieniązki w kieszeni zostały, a mój organizm dozywiał sie normalnym jedzonkiem z bardzo dobrymi efektami smiling smiley

salek (offline)

Post #3

11-07-2010 - 10:36:23

Katowice  

I właśnie mam problem, nic mi nie smakuje, wszystko gorzkie i "jem przez rozum", a w przyszły poniedziałek idę na operację pyta

ToJa (offline)

Post #4

11-07-2010 - 10:51:51

hehehe bardzo mi sie podoba "jem przez rozum".......
jedz jak najwiecej przez rozum, a smak przyjdzie później smiling smiley

ToJa (offline)

Post #5

11-07-2010 - 11:35:54

o widzę, ze Ala przeniosła...... smiling smiley
no, bo salek jakos tak w dziwnym wątku zaczęła pisac.....
a skoro teraz watek ma taki tytuł a nie inny, no to trzeba koniecznie napisac:
natka pietruszki......siekac i sypać do każdego jedzonka......
brokuły.....najlepiej gotowane na parze, albo zblanszowane (dobrze napisałam?)
soczek lub zakwas z buraków.........
winko czerwone....uwaga! w małych ilościach chichot

malgos 10 (offline)

Post #6

11-07-2010 - 14:22:27

Łódź 

dodam jeszcze pokrzywa najlepiej swieża siekać i tez gdzie sie da dodawać
Jak buraczki nie wchodzą to marchewka
A jak przez rozum jemy to troche wątróbki tez nie zaszkodzi

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

uśka (offline)

Post #7

11-07-2010 - 22:46:09

Ja Noni zaczełam pić po operacji i piję go do tej pory to jest 9 miesięcy - polecam . Chemię znosiłam dobrze, bo wzmacniałam się sokiem. Bardzo dobrze poprawia morfologie i wzmacnia organizm. Przynajmniej na mnie tak zadziałał. Ja piję Noni z firmy Alter Medica, nie jest niczym zaprawiany, tylko czysty sok z owocu Noni.

Wklej na forum [BBCode]:

kgs (offline)

Post #8

12-07-2010 - 11:41:54

Olsztyn 

Na temat Noni nic nie powiem bo nie wiem. W czasie tamtej chemii (jesień 2008) - zresztą straszny zajzajer bo było to AT nie obeszłosię bez sennsacji z kiepskimi wynikami krwi ,ze szpitalnie leczoną gorączką neutropeniczną włącznie. W mniej więcej w tym czasie odnalazłam nasze forum i stąd dowiedziałam się o kwasie burakowym - dla mnie to czardziejskie lekarstwo na krwinki czerwone , natomiast na białe - natka zielonej pietruszki ( ale nie jesen listek na gar zupy) Najbardziej "wchodziła" mi potrawka pomysłu mojego męża - listki z pęczka pietruszki ( jak mały pęczek to i z dwóch) do tego kilka sporych ząbków czosnku, wszystko to wymieszane z naturalnym jogurtem Zott( tak się pisze?) odrobinka soli do smaku ( ale nie koniecznie), jedzonko miało konsystencję mniej więcej serka almette. MOże to prezypadek bo przeciez badań naukowych nie prowadziłam smiling smiley ale mimo sensacji całą chemię wzięłam terminowo bez dnia opóźnienia.

Teraz mam inny problem bo doktorki nakazały mi dietę wysokobiałkową a ja specjalnie "mięsna" nie jestem i nie bardzo wiem od czego by tu zacząć i żeby jeszcze zechciało mi to "wchodzić" Apteczne nutri drinki dla mnie są niejadalne.
Jestem "osóbką" słusznej wagi i pewnie jak zgubiłabym 30 kg nadal pozostałabym w gronie "otyłe" a tu taka dieta....

lulu (offline)

Post #9

12-07-2010 - 12:52:25

k/Kwidzyna 

Może na początek rób pieczone mięsa (w folii, w rękawie, można wtedy bez tłuszczu), mogą być do obiadu i na chlebek.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

ToJa (offline)

Post #10

12-07-2010 - 12:55:23

no i mieska nie łaczy sie z ziemniakami smiling smiley
miesko jemy tylko z warzywami....choc tego nie rozumiem, bo ziemniaczki to tez warzywo.......

to pisałam JA, która od wczoraj je mięsko bez ziemniaczków sad smiley coby ciutke brzuszek mial mniej w obwodzie smiling smiley

Al_la (offline)

Post #11

12-07-2010 - 13:01:38

k/Warszawy 

Krysiu, białko to nie tylko mięso. Jedz więcej ryb, nabiału, fasolę, orzechy, migdały, nasiona dyni, nasiona lnu i słonecznika.
Rób sobie taką "bombę" białkową: jogurt i wymienione nasiona. Dla mnie mniam

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Psotunia (offline)

Post #12

28-07-2010 - 23:23:13

Od wczoraj przez dobę przebywałam w szpitalu.
Dzieci pewnej pani, która była ze mną na sali, przyniosły napar z łyżki nagietka,
łyżki pokrzywy i łyżki krwawnika.
Pije się to ponoć ciepłe, małymi łyczkami.
Lekarz powiedział, że to wskazane, że można.
Dały mi spróbować, smakowało.
Nie znam się na ziołach, nikogo nie namawiam do takiej kuracji,
ale piszę co mi polecono.
Osoby, które to przyniosły, powiedziały, że ponoć świetnie leczą się wewnętrzne rany pooperacyjne po tych ziołach.
Można parzyć ze świeżych jak i z suszonych ziół.

oczko

malgos 10 (offline)

Post #13

28-07-2010 - 23:29:25

Łódź 

Psotuniu trochę sie orientuje na ziolach i to co piszesz to super kuracja
wszystkie skladniki dobre na krew i mają tez wlaściwości powiedzmy antynowotworowe
A pokrzywa a miodem i nagietkiem to dopiero
A najlepiej swieże lub ich soki ale jak ich nie ma to suszone też dobre

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

Psotunia (offline)

Post #14

29-07-2010 - 09:44:27

W takim razie bez obaw będę popijać te ziółka uśmiech
Małgoś, mówisz, że z miodem? To chyba będzie smaczniejsze.
Trzeba się do lasu wybrać i nazbierać ziółek chichot

Melodyjka (offline)

Post #15

29-07-2010 - 10:23:05

Gdańsk 

Według mnie pokrzywa, pokrzywa i jeszcze raz pokrzywa. Do tej pory piję ją systematycznie rano i wieczorem. Napar i sok z pokrzywy posiada właściwości zwiększania poziomu hemoglobiny i czerwonych krwinek w organizmie człowieka, w związku z czym wskazany jest przy anemii i ogólnym osłabieniu organizmu.

Grazyna S (offline)

Post #16

02-08-2010 - 09:05:37

Krysiubuziak mieso białe jak nabardziej jedz ,ja sobie robie na parze z warzywami jest wtedy mniej tłuszczu ,bardzo dobra jest pokrzywa do picia a jeszcze lepszy miód z sokiem pokrzywy ,o tym powiedziała mi lekarka jak byłam w sanatorium w Ciechocinku,do tego powiedziała mi zebym piła skrzyp i rozmaryn ,krwawnik,a ginekolog kazał mi pić nagietek i nawet w nagietku się podmywać ,jest bardzo dobry na stany zapalne ,a powiem wam taką ciekawostke ja przed chorobą piłam też zioła i jak brałam chemie czerwoną nie wyszły mi włosy ,onkolog mi sie wtedy zapytał czy pije ziolauśmiech

"nadzieja ma skrzydła,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów,
która nigdy nie ustaje,
a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury”

Emily Dickinson

bożka1 (offline)

Post #17

02-08-2010 - 09:31:24

Jastrzębie Zdrój 

ja przed chorobą piłam też zioła i jak brałam chemie czerwoną nie wyszły mi włosy ,onkolog mi sie wtedy zapytał czy pije ziola

Ciekawe czy to ma faktycznie związek z ziołami czy masz tak mocne cebulki włosowebrawo

Melodyjka (offline)

Post #18

03-08-2010 - 11:56:18

Gdańsk 

Tak, to prawda, po czerwonej nie zawsze muszą wyjść wszystkie włosy. PiłaM ZIÓŁKA (skrzyp i brzozę) i piję nadal. Pierwsze 3 czerwone chemie - miałam swój warkocz tylko przerzedzony. Niestety - Docetaxel je "dobił", ale to już chemia z rodziny taxanów. Teraz po chemii rosną mi bardzo szybko, mają już kilka cm, są gęste i kędziorkowate. Ziółka są cenne, ale trzeba być systematyczną...i cierpliwą

ira (offline)

Post #19

03-08-2010 - 19:23:36

Pabianice 

Mnie też nie wyszły włosy po czerwonej, tylko teraz po ponad 7 latach nie pamiętam, czy i jakie piłam. Bo ja w ogóle lubię ziółka i często kupowałam sobie chocby bratka. Teraz, po tej chorobie boję się tak pic wszystko, co popadnie (mówię o ziółkach tylkoduży uśmiech).

ul87 (offline)

Post #20

25-08-2010 - 20:03:27

mamie ciezko jest utrzymac dobra morfologie, dlatego lekarz przepisal mamie specjalny zastrzyk na wzmocnienie, przez co mama nie musi juz pic tak duzo sokow z burakow, pokrzywy itp.

Krysiag (offline)

Post #21

01-09-2010 - 17:25:06

Ruda Śląska 

Oprócz pokrzywy polecam miód z pierzgą lub pyłkiem kwiatowym.

mar_szczepanska (offline)

Post #22

18-09-2010 - 23:23:32

Sok z buraków załatwia sprawę hemoglobiny. 4 operacje, 4 AT, 4 AC i hemoglobinę miałam zawsze w normie, a na leukocyty dostawałam Neupogen i chemia była bez poślizgu.

Mariola

kinga885 (offline)

Post #23

03-12-2010 - 10:32:56

witam tez pije ziolka pokrzywe,nagietek-polecil mi lek rodzinny,oraz w zimie pije jeszcze mieszanke dziurawca z mieta.
od 2 miesiecy pije tez zielona herbate z imbirem rewelacja nie bola stawy .
Zalecam imbir i jego wlasciwosci .
pozdrawiam

Haniap. (offline)

Post #24

03-12-2010 - 10:49:40

Poznań 

Ja piję zblendowaną natkę, kiwi i sok z cytryny.... nawet niezłe w smaku, tylko powoduje zgagę bo surowe oczko Ma podnosić białe ciałka.

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

dani (offline)

Post #25

03-12-2010 - 11:01:33

A opalone ciałka podniesie?chichot

Chcesz rozśmieszyć Boga... Opowiedz mu o swoich planach..

kinga885 (offline)

Post #26

03-12-2010 - 11:07:27

Dziewczynki dostalm miesko z cielaka jelenia jak tam mozna jesc .Bo slyszalam ze tylko biale .
Poradzcieniezdecydowany

Haniap. (offline)

Post #27

03-12-2010 - 12:38:47

Poznań 

Z tego co pamiętam z mojego naświetlania, spadała mi hemoglobina, więc buraki. Myślę, że natka pietruszki i kiwi i wszystkie zielone, czyli brokuły i szpinak pomagają też na dobrą krewkę, czyli "podnoszą" Dani każde ciałko. Nie zaszkodzi także wątróbka. pociesza

Ezop

ira (offline)

Post #28

03-12-2010 - 14:22:44

Pabianice 

Haniap, cytryna ma działanie zasadowe, więc nie powoduje "zgagi". Chyba, że kiwi.

[zielnik.herbs2000.com]

Ja piłam sok z buraka w dużych ilościach i przez całą chemię i opalanko miałam dobre wyniki. Ale ja to jakiś cyborg jestem, bo nawet mi włosy nie wyszły, mimo 6 x FAC.chichot

aniolek1 (offline)

Post #29

03-12-2010 - 14:36:12

ja piłam i nadal piję piwko ,,karmi" wyniki cały czas super

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-12-2010 - 14:36:58 przez aniolek1.

Haniap. (offline)

Post #30

04-12-2010 - 22:27:58

Poznań 

Tak ira jesteś cyborg ....radocha Nie piję buraków, bo dostaję biegunki i gorączki oraz mnie wysypało.... Hemoglobinę mam w normie, więc sobie odpuszczam ten eliksir. Myślę, że zgagę mam od kiwi i natki pietruszki, tak jak mówisz, to nie cytryna jest winna.... Jestem "po woreczku" i muszę uważać na surowiznę.oczko

Ezop

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 203
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022