Jak poprawić morfologię krwi

Wysłane przez salek 

M_Teresa (offline)

Post #1

21-04-2021 - 22:04:47

Tomasz.
Na płytki krwi wpływu nie masz. Wysokie elektrolity wynikają być może z picia małej ilości wody. Może to być np odwodnienie ustroju.
Dziękuję Tomasz. Mama rzeczywiście bardzo mało piła: 2-3 szklanki wody dziennie (!).

Mama: cT2N0M0 Luminal B
Chemioterapia neoadjuwantowa 4xAC + 12xPaklitaksel

Tomasz. (offline)

Post #2

22-04-2021 - 12:21:03

Pruszków 

M_Teresa
Na płytki krwi wpływu nie masz. Wysokie elektrolity wynikają być może z picia małej ilości wody. Może to być np odwodnienie ustroju. Dziękuję Tomasz. Mama rzeczywiście bardzo mało piła: 2-3 szklanki wody dziennie (!).
Czyli jest tak, jak przewidywałem. Trochę tylko dziwne, że chora nie odczuwa pragnienia. Przy takich elektrolitach ośrodek pragnienia powinien dawać wyraźnie potrzebę na picia się. A w czasie chemii picie 4-6 razy (!) mniej wody niż potrzeba to zabójstwo dla nerek, wątroby i mózgu.

ira (offline)

Post #3

22-04-2021 - 17:00:19

Pabianice 

Tomasz.
Trochę tylko dziwne, że chora nie odczuwa pragnienia. Przy takich elektrolitach ośrodek pragnienia powinien dawać wyraźnie potrzebę na picia się. [/ quote]
----------
Też tak mam. I ciągle zapominam, że muszę dużo pić.

Tomasz.
picie 4-6 razy (!) mniej wody niż potrzeba to zabójstwo dla nerek, wątroby i mózgu.

Chyba to sobie ostrym narzędziem na czole zapiszę.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 22-04-2021 - 17:03:47 przez ira.

M_Teresa (offline)

Post #4

22-04-2021 - 20:04:56

Tomasz.
Czyli jest tak, jak przewidywałem. Trochę tylko dziwne, że chora nie odczuwa pragnienia. Przy takich elektrolitach ośrodek pragnienia powinien dawać wyraźnie potrzebę na picia się. A w czasie chemii picie 4-6 razy (!) mniej wody niż potrzeba to zabójstwo dla nerek, wątroby i mózgu.
Tak, mama twierdzi, że nie chce jej się pić, wręcz zmusza się do tego. Poza tym ma zmieniony smak, może to dlatego. W każdym razie dopilnuję żeby piła więcej. Twój komentarz podziałał na moją wyobraźnię. Dziękuję!

Al_la (offline)

Post #5

26-04-2021 - 14:05:43

k/Warszawy 

M-Teresa, też miałam tak wysokie płytki w trakcie chemioterapii (powyżej 400 tys.) Pacjentki porównywały swoje płytki czekając na wlew i wszystkie tak miałyśmy. Poza tym wszystkie miałyśmy bardzo niskie limfocyty (dużo poniżej normy). Widocznie tak ma być uśmiech
Od chemii minęło 17 lat, płytki mam w normie, ale limfocyty nadal niskie. Wspomagam się wit B6, więc ledwo mieszczą się w normie, ale szału nie ma.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

M_Teresa (offline)

Post #6

26-04-2021 - 18:55:10

Al_la
M-Teresa, też miałam tak wysokie płytki w trakcie chemioterapii (powyżej 400 tys.) Pacjentki porównywały swoje płytki czekając na wlew i wszystkie tak miałyśmy. Poza tym wszystkie miałyśmy bardzo niskie limfocyty (dużo poniżej normy). Widocznie tak ma być uśmiech
Od chemii minęło 17 lat, płytki mam w normie, ale limfocyty nadal niskie. Wspomagam się wit B6, więc ledwo mieszczą się w normie, ale szału nie ma.
Dziękuję, to mnie trochę pocieszyło.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 499
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018