Chemioterapia - rozmowy codzienne cz.II

Wysłane przez myszka 

Tomasz. (offline)

Post #1

12-02-2019 - 13:27:51

Pruszków 

Przy tak wysokim Ki67 chemioterapia powinna być podana możliwie szybko.
Co do skutków ubocznych po podaniu to najczęstsze jest zmęczenie i osłabienie (brak sił) oraz złe samopoczucie. Mogą (po AC) być nudności (Emend z dexamethasonem zadba o pohamowanie wymiotów- a w razie czego będzie Atossa w czopkach- zaopatrz się w ten lek). Są osoby tydzień dochodzące po wlewie, są i takie, które za dwa dni po wlewie idą do pracy.

mika85 (offline)

Post #2

28-02-2019 - 23:40:05

dziubas
mika85! serce czy nie chcesz yak jak dziewcyzyny radza zgolic ten mech i wtedy na prawdziwą wiosne bedziesz miala ładne króciuitkie włoski!!! myślipyta
Dziubas serce dziękuję buziak no właśnie ja nie wiem co zrobić czy zgolic czy ściąć czy czekać. Nie mam się kogo doradzić w tej kwestii. Pomimo tego że to coś na mojej głowie to takie pierze wczoraj i dzisiaj paradowałam w czapce z daszkiem.
Napiszcie mi proszę czy któraś z Was też przytyła w trakcie chemioterapii? Ja na siebie nie mogę patrzeć w lustro. Wszystkie rzeczy z ciasne. Nie wiem czy to działanie sterydów, które sprawia że moja cukrzyca żyje swoim życiem czy o co chodzi.

Agaba190 (offline)

Post #3

01-03-2019 - 06:47:29

k/Warszawy 

Mika, ja przytyłam 15 kg w czasie brania chemii. Jadłam jak oszalała. W nocy wstawałam do lodówki. Głównie jadłam gotowane ziemniaki. Nawet na zimno. Myślę, że sterydy podawane przy wlewach zaburzyły u mnie funkcjonowanie ośrodka głodu. Poza tym cały czas powtarzałam sobie, że nie mogę schudnąć, bo to będzie objaw wykańczania mojego organizmu przez raka. Po ponad 10ciu latach postanowiłam schudnąć. Udało się. Zrzuciłam te 15 kg (więcej ruchu, zmiana diety) . Ale po mniej więcej roku dowiedziałam się, że mam raka drugiej piersi. No i powtórka z rozrywki. Znowu zaczęłam jeść, jeść i jeść. Tym razem przytyłam około 10 kg. U mnie tycie nie jest spowodowane lekami tylko, niestety tym co zjadam.
Ale są tutaj dziewczyny, które inaczej zareagowały na leczenie. I nie przytyły ani kg. Trzeba odróżnić, czy się tyje z jedzenia, czy się puchnie - "zatrzymuje wodę" po lekach. Ty dodatkowo masz cukrzycę więc powinnaś bardzo dbać o masę ciała i o dietę.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Tomasz. (offline)

Post #4

01-03-2019 - 07:38:00

Pruszków 

Przy terapiach interferonu z rybawiryną pacjenci (w zasadzie wszyscy) chudną - b.złe samopoczucie i zmęczenie. Ja przybrałem na wadze 3 kilo przez pół roku tego koszmaru- po prostu leżałem niemal cały czas na wersalce z laptopem na kolanach. I 6 kubasów kawy na dzień ze słomką ptysiową- aby wszelkie Dorety, Tramale, Ketonale w ogóle chciały działać. Po tym koszmarze (bezcelowym jak się później okazało) rehabilitacja i leczenie chorób pochemijnych. Tym niemniej udało mi się wrócić do poprzedniej wagi- ze sporym wysiłkiem- bo ciągnęły mnie słodkie rzeczy.

Al_la (offline)

Post #5

01-03-2019 - 14:41:47

k/Warszawy 

Ja schudłam w czasie chemii 13 kg. Ale po pierwsze nie dostawałam sterydów, a po drugie miałam niesamowite torsje, które długo mnie męczyły i miałam odruch wymiotny na widok jedzenia.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

RENIA 62 (offline)

Post #6

01-03-2019 - 18:56:27

Radomsko 

Ja miałam operację 19 lutego a 1 -szą chemie dostałam kwietnia.

miał być suwaczek , ale nie ma smiling smiley bo nie umiem choć wg instrukcji próbowałam nie raz ,trochę siara sad smiley T2N0MX NST G3 with medullary features; ER (-), PR (-) HER 2 (-) , Ki67 80%

RENIA 62 (offline)

Post #7

01-03-2019 - 18:57:33

Radomsko 

O sorki bo ja chyba coś nie w temaciesad smiley

miał być suwaczek , ale nie ma smiling smiley bo nie umiem choć wg instrukcji próbowałam nie raz ,trochę siara sad smiley T2N0MX NST G3 with medullary features; ER (-), PR (-) HER 2 (-) , Ki67 80%

mika85 (offline)

Post #8

01-03-2019 - 20:25:33

Agaba190 dziękuję. Ja jem mniej więcej to samo co przed chemia, może w trochę większych porcjach. Sterydy powodują że insulina nie działa, wlewam ja w siebie jak wodę A cukier i tak wysoki.
Tycie jest podwójne, tzn po pierwsze przytyłam A po drugie zatrzymuje mi się woda w organizmie trzeci-czwarty dzień po wlewie jest masakra czuje że brakuje mi skóry na nogach jestem tak opuchnieta.
Jeszczcze tylko trzy wlewy, potem radioterapia A potem biorę się za powrót do formy . Mąż już kupił mi rowerek treningowy i atlas smiling smiley

dziubas (offline)

Post #9

01-03-2019 - 23:45:49

Gdańsk 

Ok! Mika!!! serce Czy moge sie tu jeszcze pomądrzyć? pyta Wiosna idzie!!! U Was chyba też!!! Czy nie lepiej ruszyc na rowerze w teren a z atlasem uwaznie, zebyś nie przegięła! tak

Wandka (offline)

Post #10

02-03-2019 - 00:00:12

Warszawa 

Ja w trakcie chemii brałam sterydy a mimo to schudłam ponad 7 kg. Torsji nie miałam a chudłam. Natomiast odstawiłam cukier i słodycze. Wagę po zrzuceniu tych kg. utrzymuję do dziś.

dziubas (offline)

Post #11

02-03-2019 - 00:06:40

Gdańsk 

Brawo Wandka!!! brawo Pozazdrościć!!! mam na mysli silna wole! the finger smiley

yolkesyola (offline)

Post #12

02-03-2019 - 08:16:28

Mnie zostały jeszcze 4 białe i do tej pory utrzymuje stała wagę.. Jem normalnie w miarę zdrowo.. Ale staram się jeść a nie zajadac.. Ale słyszę jak dziewczyny które razem ze mną biorą chemię narzekają na przybieranie na wadze.. Ja przed chorobą byłam bardzo aktywna dużo biegałam i 4 razy w tygodniu fitness.. Teraz też trochę próbuj podreptac.. I poćwiczyć też..

dziubas (offline)

Post #13

02-03-2019 - 14:59:22

Gdańsk 

zazdroszcze i gratuluję!!! brawo

mika85 (offline)

Post #14

03-03-2019 - 18:36:25

dziubas
Ok! Mika!!! serce Czy moge sie tu jeszcze pomądrzyć? pyta Wiosna idzie!!! U Was chyba też!!! Czy nie lepiej ruszyc na rowerze w teren a z atlasem uwaznie, zebyś nie przegięła! tak
W weekendy jeździmy w teren z dziećmi rowerami. W ubiegły weekend zrobiliśmy ponad 30km.. A rowerek stacjonarny tak na co dzień, atlas kupiony ale jeszcze nie zamontowany. Musimy najpierw miejsce na niego znaleźć. I to na potem jak już będę po całym leczeniu...
Pozdrowionka

Tomasz. (offline)

Post #15

04-03-2019 - 14:24:38

Pruszków 

Ansasyl, utówrz nowy wątek tu: [amazonki.net] I skopiuj swoją treść. Tam się wypowiem ja i inni. W tym wątku piszemy, gdy jest już ustalony plan chemioterapii.

Ansasyl (offline)

Post #16

04-03-2019 - 15:30:35

Juz utworzylam nowy watek i bede wdzieczna za odpowiedzi.

Magdalena87 (offline)

Post #17

05-03-2019 - 21:54:01

Dziewczyny ???? jestem nowa na forum. Po odebraniu kolejnych wyników ( jestem po 4 operacjach) dziś usłyszałam ,że jednak chemioterapia mnie nie ominie. Dostałam skierowanie na chemioterapię uzupełniającą
Jestem przerażona...czy taka chemia różni się od radykalnej?

dziubas (offline)

Post #18

05-03-2019 - 22:02:25

Gdańsk 

Magda!sercenie znam sie za bardzo na chemii, bo nie mialam, alee jestem 6 lat na forum i wydaje mi sie, że uzupełniająca to taka sama jak kazda innamyśli

Tomasz. (offline)

Post #19

05-03-2019 - 22:07:11

Pruszków 

Chemioterapia radykalna jest stosowana np. w zaśniadzie groniastym, niektórych białaczkach limfatycznych, ziarnicy złośliwej. Znalazło by się parę innych. Nie stosuje się wtedy innej formy leczenia. W raku piersi nie jest to możliwe- nie ma wyleczenia samą chemioterapią. Stąd chemioterapia uzupełniająca.

Magdalena87 (offline)

Post #20

06-03-2019 - 11:47:03

Witam ,czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć co oznacza cyfra 8 w skali Allreda?
Dziękuję za każdą pomoc ????

Tomasz. (offline)

Post #21

06-03-2019 - 12:38:37

Pruszków 

Magdalena87
Witam ,czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć co oznacza cyfra 8 w skali Allreda?
To oznacza najwyższą hormonowrażliwość. Wynik podaje się ułamkowo. TS=0/8 oznacza brak hormonozależności, TS=3/8 graniczna hormonowrażliwość dla tzw. hormonoterapii, TS=8/8 najwyższa hormonowrażliwość (najkorzystniejsza dla chorej).

Aga32111 (offline)

Post #22

06-03-2019 - 23:23:13

yolkesyola, jak tam u Ciebie, Dajesz radę?

Magdalena87 (offline)

Post #23

08-03-2019 - 12:50:44

Kochani ????czy mial ktoś z Was przypadek pomylenia wyników w szpitalu? Odebrałam wyniki i nawet lekarz prowadzący jest w szoku ,że wynik jednoznacznie wskazuje ,że nowotwór który od roku u mnie jest leczony zmienił " parametry". Zastanowiło mnie jeszcze coś ciekawego na wyniku mam ,że pobrano u mnie nitkę do badań z węzła chłonnego ,a wczoraj mój lekarz kiedy o to go zapytałam nic nie widział,co lepsze zrobił USG i nic nie widział. Już sama nic nie wiem ☹️

dziubas (offline)

Post #24

08-03-2019 - 12:54:28

Gdańsk 

Magda! sercemozna prosic patomorfologa o powtórzenie badań hispat, pomyłki rzadko ale sie zdarzają! bezradny skoro lekarz tez sie dziwi on powiniwn interweniować ale wszystko zalezy od człowieka, więc, jeżeli szybko nie podejmie inicjatywy załatwiaj to sama!tak

yolkesyola (offline)

Post #25

10-03-2019 - 14:58:45

Hej Aga32111 daje rade wyjście nie ma.. Miałam w swoim leczeniu pewny zwrot akcji taxole na mnie słabo działały ale od 3 taxolu dołączyli mi karboplatyna.. To na mojego guza już zadziałało. Zostało mi jeszcze 3 chemię i koniec. Wyniki krwi mam dobre przesunięcie nie miałam idę z chemia w terminie.
A co mile włosy już rosną.. Brwi i rzęsy mi nie wypadły rosną mi ładniejsze niż miałam, więc to jest indywidualne .
Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić nawet co tygodniowych wizyt na oddziale..

gocha870 (offline)

Post #26

14-03-2019 - 22:51:52

Znowu mam wątpliwości, (ostatnio co raz częściej) Czekam na na wizyte z onkologiem, ktora odbedzie sie 25 marca. Operacje mialam 15 lutego, a wizyta tak późno bo mam szwy jeszcze. Jutro mi je zdejmuja i powiedziano mi, ze onkolog i tak nic nie zrobi dopóki nie zagoja sie rany pooperacyjne. Myslałam, ze te szwy nie maja nic wspolnego z chemia a tu ze wzgledu na nie opoźniona wizyta z onkologiem.Do tego jeszcze mam wrażenie, ze z operowana piersia jest cos nie tak. Sutek mnie boli, nie moge sie do niego dotknąć i jest schowany do środka. Zaczynam chyba wariować.Nasłuchalam sie , ze powinnam miec usuniętą pierś, bo duża złośliwość, trojujemny to nie dobrze.

Rak inwazyjny: G3, trójujemny, Ki67=80%, T2NxM0
Mikroprzerzut ok. 17mm do węzła.

dziubas (offline)

Post #27

14-03-2019 - 23:26:41

Gdańsk 

gocha! serce nasz ekspert dr Czerniawski odpowiadał na takie wątpliwości [amazonki.net], więc sie nie nakrecaj!!!

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-03-2019 - 23:28:45 przez dziubas.

gocha870 (offline)

Post #28

15-03-2019 - 07:12:34

dziubasbuziakale martwie sie też, że chemia tak późno. Jeszcze nie wiadomo kiedy.

Rak inwazyjny: G3, trójujemny, Ki67=80%, T2NxM0
Mikroprzerzut ok. 17mm do węzła.

mika85 (offline)

Post #29

19-03-2019 - 13:26:20

Chwalę sięradocha ostatni wlew białej dzisiaj poszedł. Od 29 marca zaczynam radioterapię, za trzy tygodnie mam rozpocząć hormonoterapię w postaci tabletek tamoxifen. Dziękuję Wam wszystkim za cenne rady. serce

katja2407 (offline)

Post #30

19-03-2019 - 13:49:01

kwiatek Gratulacje! Najgorsze za Tobą. Teraz już będzie z górki hot smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 307
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018