Neutropenia, zastrzyki nie działają??

Wysłane przez monika.w 

monika.w (offline)

Post #1

22-08-2016 - 22:29:49

Toruń 

Witajcie, 1 sierpnia zaczęłam taksole cotygodniowe, juz od pierwszej chemi Ac przyjmowałam Neulaste, pomagało, ale.Pod koniec czwartej Ac dostalam zmiane zastrzykow na codzienne Nivestim. Idac na pierwsza biala chemie wyniki mialam na granicy, chemie podano i od tamtej pory mam juz Czwarty tydzien przekladana chemie. Moj organizm sam sie nie zregenerowal, w trakcie mialam wirusowe zapalenie gardla, teraz dostalam na tydzien zastrzyki. Boje sie ze nie pomogą.Co robic?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-08-2016 - 12:54:12 przez myszka.

doris69 (offline)

Post #2

15-05-2017 - 11:24:16

Bojano 

Witam. ja juz po pierwszej czerwonej załapałam od któregoś z domowników choróbsko. Zbadałam morfologię z rozmazem, wysłałam lekarzowi i okazało się, że niestety mam uszkodzony szpik kostny (Neutropenia). Mimo, że unikałam skupisk ludzkich załapałam. Nie wspominając o bolu gardła, dziąseł, aftach po chemii staram się pic raz dziennie sok z buraka, imbiru, z dodatkiem goździków i pomarańczy lub jabłek. Mam cichą nadzieję, żę wyniki się poprawią. Lekarz zaaplikował mi oczywiście antybiotyk na infekcję, jakby chemia za malo mnie wyniszczyła winking smiley
Ja zmieniłam diete: warzywa, jogurcik naturalny, owoce zblendowane (super działają na mój żołądek), zero słodyczy i pije wit. C 2000 w proszku. mam nadzieję, że wyniki się poprawią i stanę gotowa do walki za tydzien. Wiem, że nadzieja umiera ostatnia, ale ja tak łatwo się nie poddam.

Tomasz. (offline)

Post #3

15-05-2017 - 11:51:27

Pruszków 

Przeciwko neutropenii stosuje się zastrzyki np. Accofil (filgrastym) na pobudzenie szpiku do produkcji neutrofili. Lekarz taki lek powinien przepisać.

doris69 (offline)

Post #4

30-08-2017 - 02:00:12

Bojano 

Tak. Właśnie biorę już jakiś czas zastrzyki i dzięki temu moge brać chemię. Z tymi słodyczami...teraz bywa różnie...staram sie je zastępować owocami. Pozdrawiam i dziękuję za rady. Swoją drogą troche mało piszecie, a to bardzo pomocne. Mam nadzieję, że juz zdrowi, jak rydze i nie korci was , by tu zaglądać smiling smiley I dobrze. Pozdrawiam.

waga65 (offline)

Post #5

07-09-2017 - 08:27:42

Doris 69 i monika.w ja też borykam się z tym samym problemem co Ty .Od 1 chemi te same objawy.Co chemia zastrzyki Zarzio na odbudowanie szpiku.Też mam wrażenie,że to na mnie nie działa.Samopoczucie pod psem,wszystko boli ,każda kosteczka.Po tygodniu kontrol,wyniki po zastrzykach prawie nic reakcji ,z drżeniem czy będzie następna chemia .W poniedziałek 4 AC znów pod znakiem zapytania.I tak za każdym razem ,ale dotychczas się udawało, że na czas była, bo coś zawsze w ostatnim tygodniu minimalnie drgnie,że można podać.Chyba te soki i owoce,czasami myśle ,że aż za dużo i może dlatego te wyniki takie marne sama już nie wiemniezdecydowanyuśmiechA co do słodyczy, to to zawsze było i jest.Lekarz mówi mi ,na co tylko mam ochotę to to jeść ,nawet słodycze,tylko nie obrzerać się .chichotTak że nie odmawiam sobie niczego,gorzej niż w ciąży duży uśmiech

Przewodowy G2,Zrazikowy G2 :pT2(m) pN1c(sn)

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 07-09-2017 - 08:30:24 przez waga65.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 176
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022