Meszek na twarzy :-(

Wysłane przez aga78 

aga78 (offline)

Post #1

30-08-2016 - 08:20:37

lublin 

Witam. Chemie skonczylam z koncem maja,jakies poltora miesiaca temu zaczely mi już rosnąć włosy z czego się bardzo ciesze.Ale nie to jest problemem.Jakies 2 tygodnie temu zauwazylam na twarzy gesty meszek,taki puszek mięciutki na linii rzuchwy,przy uszach i trochę na szyi,masakra.Jeszcze żeby on był krótki to ok,ale ma około 5 mm.Czy to wogole zniknie? Jestem zalamana,nigdy nie miałam problemu z owłosieniem na twarzy.

renatar (offline)

Post #2

30-08-2016 - 08:55:28

sieradz 

Ja też taki miałam ale podczas chemii.Teraz po roku jest minimalny.






T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

aga78 (offline)

Post #3

30-08-2016 - 08:59:10

lublin 

Czyli jest szansa ze się wytrze? Czy musze isc do kosmetyczki w celu usunięcia? Jest to bardzo krępujące :-(

domina13 (offline)

Post #4

30-08-2016 - 09:09:01

Piotrków Tryb. 

Ja stosuję delikatny krem do depilacji(raz na miesiąc)mnie pomagauśmiech




4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień);14-25.11.16r-kastracja radiologiczna;30.11.16r-Faslodex;14.12.16r-drugi Faslodex;28.12.2016r-trzeci Faslodex;25.01.2017r-czwarty Faslodex;27.02.2017r-pierwszy wlew chemii CMF;20.03.2017-drugi wlew CMF

aga78 (offline)

Post #5

30-08-2016 - 09:14:20

lublin 

Tylko ze po kremie i tak będzie wyrastał i boje się ze ciemniejszy i w końcu będzie wygladal jak normalny włos?? Jak to wygląda u Ciebie po zastosowaniu kremu do depilacji?

Bodzia (offline)

Post #6

30-08-2016 - 09:18:38

 

Cześć Dziewczyny smiling smiley niestety ja też mam taki meszek na twarzy.....nigdy nie miałam "owłosionej" twarzy a teraz wygląda to koszmarnie....chemię skończyłam 17.08.2016 smiling smiley( miałam 6 x FEC) ten meszek pojawił się po 3 wlewie i ma się całkiem dobrze.....śmieszne, że na "koniec" chemii poleciały mi dopiero brwi i rzęsy a zaczynają odrastać włosy ( na głowie) jeszcze są takie "wstydliwe" ale już są smiling smiley Pozdrawiam i serdeczności przesyłam

domina13 (offline)

Post #7

30-08-2016 - 09:31:34

Piotrków Tryb. 

Nie jest ciemniejszy,3-4 włoski na całej twarzy może są mocniejsze ,ale traktuję je pensetkąduży uśmiech




4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień);14-25.11.16r-kastracja radiologiczna;30.11.16r-Faslodex;14.12.16r-drugi Faslodex;28.12.2016r-trzeci Faslodex;25.01.2017r-czwarty Faslodex;27.02.2017r-pierwszy wlew chemii CMF;20.03.2017-drugi wlew CMF

aga78 (offline)

Post #8

30-08-2016 - 09:40:48

lublin 

Boje się cokolwiek zacząć robic żeby później nie żalowac, ech......Mysle o laserze diodowym palomar vectus,podobno jest super i usuwa również jasne wlosy,nie tylko ciemne jak przy innym laserze.

Bodzia (offline)

Post #9

30-08-2016 - 09:53:38

 

Jak mogę coś poradzić to w Naszym przypadku laser nie wychodzi na dobre....zdecydowanie wolę siedzieć przed lustrem i skubać pęsetą meszek i nie pobudzać pasożyta do ataku.

aga78 (offline)

Post #10

30-08-2016 - 10:03:06

lublin 

dużo czytałam i dowiadywałam się od lekarzy jesli chodzi o depilacje laserową i jest tak ze nie wolno jeśli ktoś przeszedł nowotwór skóry,czerniaka.I nie wolno depilować laserem miejsc w którym był guz.Mam jeszcze trochę czasu na przemyślenia.

Jutta (offline)

Post #11

30-08-2016 - 16:39:37

między Łodzią a Warszawą 

Ten meszek się wyciera. Miałam i już nie mam.

jagodula (offline)

Post #12

30-08-2016 - 20:25:35

Sławkow 

jablkoDużo z nas ma ten problem. U mnie meszek wytarł się ale zmarszczki zostałychichot

Al_la (offline)

Post #13

30-08-2016 - 21:12:17

k/Warszawy 

A wolałabyś, żeby było odwrotnie? chichot





W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho




Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Mroczkowska (offline)

Post #14

22-09-2016 - 17:42:20

USA 

Z tego co poradzil moj onkolog I wyczytalam na forach tutejszych mozna nic nie robic - ten zarost zniknie z czasem (wytrze sie) albo mozna sie go pozbyc galac lub uzywajac kremu. Po 1 -2 razie przestaja odrastac. Pojawienie sie zarostu na twarzy jest stutkem ubocznym sterydow. Jesli znasz angielski zarzyj na strone:
[community.breastcancer.org]
Pozdrawiam



Hanna





Przewodowy, invazyjny, G3, TNBC, cT2NOMO, chemia przedoper. 4AC + 12Taxol, Oper. oszczed (VII 2016 r.)., ypT1aN0, radiacja

aga78 (offline)

Post #15

04-10-2016 - 10:10:16

lublin 

Meszek meszkiem ale na policzkach i na linni żuchwy mam taki srednio twardy zarost tyle że jasny,ktory mnie dobija,pare jest troszkę ciemniejszych włosków :-( jeszcze żeby on nie rósł to ok ale on rosnie i podcinam go nożyczkami.rodzina mowi ze tego nie widać ale on mnie kłuje i denerwuje.Nie będę golic bo wtedy będzie jeszcze gorzej.Jestem zalamana.:-(

Al_la (offline)

Post #16

04-10-2016 - 10:34:52

k/Warszawy 

Depiluj uśmiech





W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho




Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

aga78 (offline)

Post #17

04-10-2016 - 11:07:11

lublin 

Mysle nad kremem do depilacji twarzy, ale czy ten jasny nie zrobi się z czasem ciemny? Ech......

agunia123 (offline)

Post #18

13-12-2016 - 20:24:02

 

Witam,
W lipcu skończyłam chemioterapię (AC i Paklitaxel), od lipca biorę Tamoxifen. Mam pytanie. Czy normą jest po takim leczeniu dość "bujny " meszek na twarzy? Włosy mi ładnie odrastają, brwi, rzęsy urosły bardzo szybko., ale całą twarz, również szyję mam pokrytą meszkiem...czy on się wytrze? czy wypadnie? Macie jakieś doświadczenia?załamka

maya277 (offline)

Post #19

13-12-2016 - 20:53:40

 

Podobnie jak Ty skończyłam chemioterapię AC i Paklitaxel.Obecnie tamoxifen-dokładnie od sierpnia.Niestety ja również walczę z meszkiem na twarzy.Lekarz stwierdził ze może to zdarzyć się w trakcie hormonoterapii.Jeżeli meszek jest dosyć ciemny a przez co widoczny nie polecam depilacji itp.Ja codziennie smaruję te miejsca wacikiem nasączonym woda utlenioną.Stary sposób a pomaga.Włoski są mniej widoczne.Pozdrawiam pociesza

marzusia (offline)

Post #20

13-12-2016 - 21:01:30

Cieszyn 

Znam to,też mnie zmechaciło, puch na twarzy i szyki jest biały, od chemioterapii minęło 1,5 roku, na tamoksyfenie jestem grubo ponad rok i nic nie znika ani się nie wyciera. Przy takich jasnych włoskach nawet depilacja laserowa nie pomoże



jagodula (offline)

Post #21

13-12-2016 - 21:02:19

Sławkow 

jablkoTeż przez chwilę po chemioterapii i taksanach miałam taki małpi wygląd, na szczęście zupełnie się stracił. Powodzenia.Dodam, że nie miałam hermonoterapii tylko hercie.buzki
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 633
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022