Zespol dloniowy podeszwowy

Wysłane przez haidin 

haidin (offline)

Post #1

17-02-2017 - 14:03:12

Tychy 

Mozna zapobiegac tym niechcianym skutkom chemioterapi .w czasie przyjmowania chemi dlonie i stopy oblozyc lodem .Jak juz wystapia te skutki to pomaga krem z mocznikiem o stezeniu minimum 10 %.

Kasudynek (offline)

Post #2

21-04-2017 - 11:27:40

mam pytanie jak długo utrzymuje się to porażenie kończyń po 12 paksitakselach? czy ktoś wie coś bardziej konkretnie niż stwierdzenia lekarzy że to minie...

renatar (offline)

Post #3

21-04-2017 - 11:54:25

sieradz 

Ja to mam w jednej stopie a właściwie palce i zaczeło mi się właśnie po paklitakselu. Chemiczka tez mnie zapewniała że minie niestety jestem po chemii póltora roku i jest lepiej ale bóle są. Smarowałam heparyną,ketanolem, lotionami i ostatnio maść z pieprzowca i po tym ostanim jakby lepiej.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Tomasz. (offline)

Post #4

01-05-2017 - 08:53:09

Pruszków 

Kasudynek
mam pytanie jak długo utrzymuje się to porażenie kończyń po 12 paksitakselach? czy ktoś wie coś bardziej konkretnie niż stwierdzenia lekarzy że to minie...
Nie wiem co Ty rozumiesz przez słowo "porażenie".
Bóle, parestezje, mrowienia- to są objawy neuropatii często występujące po paclitaxelu. Udowodnioną skuteczność mają leki wpływające na GABA- Lyrica 150 i Gabapentin 400. Bierze się te leki 3x1 tabl (Gabapentin można brać w większej dawce). Leki te w neuropatiach po chemioterapii są na ryczałt, wypisuje je neurolog lub onkolog.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 137
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022