Chemioterapia a wzrok

Wysłane przez Wenus304 

Wenus304 (offline)

Post #1

01-08-2017 - 13:14:54

Kargowa 

Witajcie:
Przez większość mojego życia nosiłam okulary. kilka lat temu wzrok poprawił mi się na tyle ze mogłam przestać nosić okulary. Od momentu jak zaczęłam brać chemie zauważyłam ze moje oczy bardziej się męczą, bolą no i sama widzę że zaczynam gorzej widzieć czy to może być jakiś skutek uboczny chemii ?

gosia0101 (offline)

Post #2

01-08-2017 - 13:59:26

małopolskie 

Myślę że to po chemii.Zajmuję się trochę krawiectwem i przed chemią nitkę zakładałam za pierwszym podejściem a teraz zaczynam mieć z tym problem,czasami mam wrażenie jakbym miała piasek w oczach.

Gosia_76 (offline)

Post #3

01-08-2017 - 14:42:28

 

Ja tez tak mam.
Po pierwszej chemioterapii 2 tyg temu lewe oko jakby sniezylo i mało ostro.
Przeszło po 4 dniach
Wczoraj chemia nr 2. Oba oczy jakby coś mi wpadło. Lewe bardziej.

Imari (offline)

Post #4

01-08-2017 - 15:07:21

Łódź 

Podobno chemia wysusza śluzówki więc myślę, że to może być przyczyna zmęczonych oczu czy wrażenia piachu albo paprochów w oku. Zauważyłam, że mam słabsza tolerancję szkieł kontaktowych. Przed chemią mogłam pomykać w szkłach nawet do dwudziestu godzin na dobę. Teraz muszę je zdejmować dużo wcześniej, czasem nawet koło 18-19 wieczorem bo po prostu mnie kłują jakby mi coś do oka wpadło.



Gosia_76 (offline)

Post #5

01-08-2017 - 15:14:21

 

to czymś to zwilżać? Biegające paprochy przed oczami są mega niefajne - zwłaszcza jak się pracuje na home office (bo po chemii 3 dni kwarantanny pod biurowych kaszli) i połowę widać a połowę zdecydowanie mnie smiling smiley

Al_la (offline)

Post #6

01-08-2017 - 19:36:26

k/Warszawy 

Ja chyba nie miałam tego problemu, więc nie wiem co pomaga.
Ale można zapytać w aptece. Może pomogą preparaty nawilżające typu "sztuczne łzy", np. Starazolin HydroBalance.





W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho




Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ira (offline)

Post #7

01-08-2017 - 21:03:05

Pabianice 

Na pewno nawilżacze oczu nie zaszkodzą.
Gosia_76 jeśli to Ci tak dokucza, to może do okulisty idź, on będzie wiedział, co i jak.
Ja właśnie jestem po takiej wizycie duży uśmiech



Gosia_76 (offline)

Post #8

08-08-2017 - 21:39:53

 

Ira dzięki za radę. Zadzialalo. Widzę stabilnie na oba oczy i żadne paprochy nie lataja
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 399
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022