Przed pierwszą chemią AC

Wysłane przez anbie 

anbie (offline)

Post #1

28-02-2019 - 10:29:13

Gdynia 

Dzień dobry!

Pytanie do osób, które przeszły AC. Moja żona 12 marca będzie miała pierwszy z 4 wlewów AC. Do 12 marca jest jednak jeszcze trochę czasu.
Czy macie może jakieś wskazówki jak się do tego najlepiej przygotować ?

Macie jakieś dobre wskazówki, coś co wynika z waszego doświadczenia? Co można zrobić, żeby zminejszyć efekty uboczne, ewentualnie czego nie robić?
Co powinno się robić przed AC? Co jeść, czego nie jeść? Przyjmować jakąś dodatkową suplementację? Zacząć korzystać z Nutridrinków kilka dni wcześniej?

Jest coś co przychodzi Wam do głowy i czym warto się podzielić?

Pozdrawiam,
Andrzej

dziubas (offline)

Post #2

28-02-2019 - 10:34:30

Gdańsk 

andrzeju! poszukaj w wątkach i poczytaj, co chwila ktoś pyta - czego mozna sie spodziewać? pewnie znowu ktos Ci odpowie, ja nie miałam chemii duży uśmiech

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-02-2019 - 10:35:22 przez dziubas.

renatar (offline)

Post #3

28-02-2019 - 10:52:12

sieradz 

Anbie najważniejsze żeby mieć emend [trzy tabletki, pierwsza bierze się o ile pamietam godzinę przed wlewem]. Ja po Ac to ze trzy dni jadłam tylko gotowane rzeczy typu rosołki z warzywkami i wołowiną, jakies gotowane jajeczko itp. Barszczyki czerwone do picia bo niestety soku z buraka nie toleruję. Siemie lniane tak osłonowo i kisielki.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Tomasz. (offline)

Post #4

28-02-2019 - 10:52:32

Pruszków 

Przed wlewem żadnych przygotowań (poza dobrym nawodnieniem) robić nie trzeba. To, co można rozważyć to założenie portu naczyniowego. Leki są podawane do portu- co oszczędza zyły. Bo to nie tylko same wlewy ale i pobrania krwi do analizy. Są wątki przyklejone (na samej górze)- Chemioterapia- rozmowy codzienne, Schemat AC, jest inny wątek [amazonki.net] gdzie też były pytanie podobne do Twoich. Jeżeli- poza rakiem- osoba jest ogólnie zdrowa- to lekarze kontrolując organizm przed każdym wlewem sprawiają, iż powikłania zdarzają się naprawdę rzadko. A działania uboczne- jak jest to podane w opisach- wystąpić mogą, ale nie muszą. Pewne jest w zasadzie osłabienie i potrzebny jest albo odpoczynek albo co najmniej zwolnienie w obowiązkach domowych ew. zawodowych (Są chore, które na 3 dzień po wlewie idą do pracy). Lekarze dają leki korygujące (np. z czynnikiem wzrostowym, p.wymiotne)- nie ma co wyczekiwać ciężkich objawów toksycznych. W zasadzie każdy przechodzi leczenie inaczej- stąd nie ma co stresować się przed. Warto nastawić się pozytywnie- to pozwala łatwiej znieść trudy leczenia.

Bogusia12 (offline)

Post #5

21-03-2019 - 22:24:14

Wroclaw 

Poczytałam te Wasze wpisy i straciłam nadzieje,ze po jutrzejszej 1 dawcę chemii w sobotę udam się do pracy

Krynia58 (offline)

Post #6

22-03-2019 - 08:26:25

Warszawa 

Bogusia, życzę żeby ten pierwszy wlew przeszedł jak najłagodniej. Co do pracy, to różnie bywa. Są osoby które pracowały, są też takie które pochemijne dni miały " wyjęte z życiorysu". Za pierwszym razem dobrze jest poobserwować swoje reakcje.
Gdzie pracujesz?

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Tomasz. (offline)

Post #7

22-03-2019 - 11:39:26

Pruszków 

Bogusia12
Poczytałam te Wasze wpisy i straciłam nadzieje,ze po jutrzejszej 1 dawcę chemii w sobotę udam się do pracy
Nawet przy dobrym znoszeniu leczenia nie nastawiałbym się na to, aby w ciągu 2 dni po wlewie iść do pracy. Najlepiej w takich sytuacjach mieć wlew w piątek, aby w sobotę i niedziele dać organizmowi wypocząć.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 347
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018