Bolące dziąsła, problemy z przelykaniem

Wysłane przez Anula884 

Anula884 (offline)

Post #1

12-03-2019 - 22:01:58

Witam pisze z prośbą o kolejną radę babcia jest tydzień po drugim wlewie AC w czoraj w nocy dopadł ja bardzo silny ból dziąseł j pojawiły się po jednej stronie krosty jakby afty. Ma trudności z jedzenie przelykaniem itd. Jak możemy jej pomóc co powinna robić? Z góry dziękuję za wszystkie rady

renatar (online)

Post #2

12-03-2019 - 22:30:17

sieradz 

Anula idż do rodzinnego i niech przepisze nystatynę [nie wiem czy dobrze piszę nazwę], taką zawiesinę do smarowania.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Tomasz. (offline)

Post #3

13-03-2019 - 11:22:00

Pruszków 

Nystatyna w pierwszej kolejności. Można też stosować żele stomatologiczne np. Sachol żel. Ma on działanie p.zapalne (nystatyna p.grzybicze). Nie stosować ich jednocześnie tylko naprzemiennie.

Krynia58 (offline)

Post #4

13-03-2019 - 21:48:33

Warszawa 

Swojego czasu Smokooka pisała o środkach pomocnych przy problemach w jamie ustnej - myślę że warto przypomnieć może się przyda uśmiech

[amazonki.net]

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Anula884 (offline)

Post #5

13-03-2019 - 22:01:29

Dziękuję za wszystkie rady. Mam jeszcze pytanie co z jedzeniem? Co ma jeść jak nie wytrzymuje z bólu dziąseł gardła itd? Przecież musi jeść tak by dostarczyć całemu organizmowi wszystkich wartości w przeciwnym wypadku chemia go zniszczy. Czy macie jakieś rady co ma jeść?

Krynia58 (offline)

Post #6

13-03-2019 - 22:22:48

Warszawa 

Anula, poczytaj o nutridrinkach: [nutridrink.pl]

Można je pić przez słomkę, więc nie podrażniają dziąseł i są łatwiejsze do przełknięcia.
Można też zmiksować zupę na krem, żeby nie trzeba było gryźć niczego, albo wykorzystać przeciery ze słoiczków dla dzieci.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 430
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018