Trastuzumab + Pertuzumab + Docetaxel

Wysłane przez Ula1970 

Ula1970 (offline)

Post #1

12-02-2020 - 17:41:47

Sieradz 

Witam. Moja Mama leczy się na zaawansowanego raka piersi z przerzutami do wątroby pluc i kości. Po 3 cyklach na wyniku PET okazało się że choroba cofnela sie praktycznie do zera. W tej chwili Mama ma chemię ( pertuzumab trastuzumab docetaxel Oki a kwas zolodrenowy) co 3 tygodnie ale często gęsto zdarza się że co 4 tygodnie i mówi że tak jest jej lepiej. Moje pytanie brzmi czy można te leki przyjmować co 4 tygodnie ? Proszę o odpowiedzi i z góry dziekuje.

renatar (offline)

Post #2

12-02-2020 - 18:08:39

sieradz 

Ula jeśli chodzi o docetaksel to dość często podanie jest przesuwane ze względu na kiepskie wyniki krwi. Pozdrawiam i jesteśmy z jednego miasta.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Ula1970 (offline)

Post #3

12-02-2020 - 18:31:32

Sieradz 

Witam. Ja piszę w imieniu Mamy. Mama ma bardzo dobre wyniki krwii i ogólne samopoczucie jak zdrowy czlowiek smiling smiley chemie Mama miała przesuwana dlatego że były święta, badanie PET i takie różne okoliczności i tak kombinujemy czy można na stałe co 4 tyg przyjmować te leki. Również pozdrawiamy z Sieradza smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-02-2020 - 18:33:25 przez Ula1970.

inka123 (offline)

Post #4

12-02-2020 - 19:23:51

Witam my jestesmy z łasku mama tez bieze docetaxal pierwszy wlew naciek na śródpiersia po którym wlewie mamie się choroba cofneła .

Ula1970 (offline)

Post #5

12-02-2020 - 21:05:14

Sieradz 

Z tego co pamietam to po jakichś 3 wlewach ( Pertuzumab trastuzumab docetaxel kwas zolodrenowy)
Zniknęły całkowicie guzy z watroby pluc piersi kosci zostały jakies resztki chyba w węźle. W następnych badaniach wyszlo ze choroba nadal sie cofa. W poniedziałek jedziemy na kolejny PET.

Wandka (offline)

Post #6

13-02-2020 - 00:18:57

Warszawa 

Jak byłam w badaniach klinicznych (a był to marzec 2015r). była ze mna młoda kobietka. Miała rozsianego HER2+++ raka piersi, Zajęte wątroba i płuca. W badaniach klinicznych dostała Herceptin i Petruzumab. Po pół roku leczenia guzy znikneły.

emk (offline)

Post #7

14-12-2021 - 06:37:12

Żory 

Żona ma zacząć leczenie tytułowym schematem chemioterapii. Powiedzcie jak znosiłyście wlewy? Na co się nastawić?

PP cT4dN1M0 Luminarny B, HER2+++ po ACx4 DD, po 4x T+P+D, po Mastektomii radykalnej pT0N0 LVI(+)M0, w trakcie Trastuzumab, Tamoxyfen i Reseligo

renatar (offline)

Post #8

14-12-2021 - 08:08:10

sieradz 

Emk nie ma się co nastawiać na skutki uboczne, jedynie zarezerwować sobie czas na odpoczynek. Teraz sa srodki przeciwwymiotne bardzo skuteczne więc ten problem już odpada[ wiadomo są przypadki gdzie nie działają]. Ogólnie teraz chemia już nie jest taka upiorna jak np dwadzieścia lat temu. Jeżeli wystąpią skutki uboczne np grzybica jamy ustnej to dzwonicie do rodzinnego po receptę, jeżeli wystapią bóle to środki przeciwbólowe [mnie chemiczka powiedziała że wszystkie dostępne bez recepty], w przypadku obniżenia nastroju [chemia przytłacza tzn np mnie] to psychiatra [jak zadzwonicie do przychodni to mówcie że w trakcie chemioterapii to zazwyczaj sa szybkie terminy]. Zobaczycie szybko minie i dacie radę jak my tu wszystkie. Polecam kontakt z innymi amazonkami bo to pomaga, człowiek nie czuje się taki samotny ze swoim nieszczęściem.

emk (offline)

Post #9

15-12-2021 - 06:42:29

Żory 

Czy skutki uboczne i samopoczucie jest podobne do tego po AC? Przy AC już wiem, co i kiedy z żoną się dzieje. Wiem jak jej pomóc. Zastanawiam się czy schemat będzie podobny, czy będę musiał od nowa się doktoryzowaćniezdecydowany

PP cT4dN1M0 Luminarny B, HER2+++ po ACx4 DD, po 4x T+P+D, po Mastektomii radykalnej pT0N0 LVI(+)M0, w trakcie Trastuzumab, Tamoxyfen i Reseligo

renatar (offline)

Post #10

15-12-2021 - 09:52:25

sieradz 

Nie rozumiem pytania, jakbyś inaczej sformułował.

emk (offline)

Post #11

15-12-2021 - 10:48:05

Żory 

Czy samopoczucie i skutki uboczne schematu chemioterapii Trastuzumab + Pertuzumab + Docetaxel, są takie same jak przy schemacie AC? Są gorsze, czy lepsze do zniesienia? Na co się nastawić?

Tomasz. (offline)

Post #12

15-12-2021 - 11:41:39

Pruszków 

emk
Czy samopoczucie i skutki uboczne schematu chemioterapii Trastuzumab + Pertuzumab + Docetaxel, są takie same jak przy schemacie AC? Są gorsze, czy lepsze do zniesienia? Na co się nastawić?
Nie da się tego powiedzieć. Zupełnie inne leki. Inne spektrum działań niepożądanych. Różnica polega m. innymi duże dawki dexamethasonu w premedykacji. To może powodować chwiejność np emocji, napędu.

alice57 (offline)

Post #13

17-12-2021 - 16:10:34

Wczoraj rozpoczęłam drugi etap chemioterapii. Paklitaksel, herceptyna i o dziwo perjeta. Najpierw zastrzyk w udo z herceptyny, godzina obserwacji. Potem perjeta - wlew jednogodzinny i godzina obserwacji. Następnie wlewy: clemastin, dexaven, zofran, paracetamol i palkitaksel. Oddział opuściłam dopiero po 16 - jako ostatnia. Wczoraj bolał mnie brzuch i w nocy lekka biegunka. Dziś jestem trochę osłabiona i mam suchość w jamie ustnej i w gardle, więc cały czas popijam wodę. Zobaczymy co będzie dalej. Oby nie gorzej smiling smiley

monik (offline)

Post #14

29-12-2021 - 22:17:26

Łódź 

Ja przeszłam obydwa schematy. Docetaxel wspominam lepiej niż AC, jakiś mocnych skutków ubocznych nie miałam, ale to pewnie kwestia indywidualna. Herceptynę+Perjeta biorę do dziś.

Tomasz. (offline)

Post #15

30-12-2021 - 14:19:21

Pruszków 

alice57
Wczoraj rozpoczęłam drugi etap chemioterapii. Paklitaksel, herceptyna i o dziwo perjeta. Najpierw zastrzyk w udo z herceptyny, godzina obserwacji. Potem perjeta - wlew jednogodzinny i godzina obserwacji. Następnie wlewy: clemastin, dexaven, zofran, paracetamol i palkitaksel.
To zostałaś zabezpieczona na wszelkie sposoby. Zofran rzadko się podaje przy taxanach - sam Dexaven ma działanie p. wymiotne, a taxany mają sporo mniejszy potencjał wymiototwórczy. Ciekawa ta biegunka- Zofran powoduje zaparcia. Jaką miałaś dawkę Dexavenu i paclitaxelu?

alice57 (offline)

Post #16

30-12-2021 - 20:20:38

Tomasz.
Wczoraj rozpoczęłam drugi etap chemioterapii. Paklitaksel, herceptyna i o dziwo perjeta. Najpierw zastrzyk w udo z herceptyny, godzina obserwacji. Potem perjeta - wlew jednogodzinny i godzina obserwacji. Następnie wlewy: clemastin, dexaven, zofran, paracetamol i palkitaksel.
To zostałaś zabezpieczona na wszelkie sposoby. Zofran rzadko się podaje przy taxanach - sam Dexaven ma działanie p. wymiotne, a taxany mają sporo mniejszy potencjał wymiototwórczy. Ciekawa ta biegunka- Zofran powoduje zaparcia. Jaką miałaś dawkę Dexavenu i paclitaxelu?

Powyższy zestaw mam co 3 tygodnie. Natomiast co tydzień jest Dexaven - 12, Paclitaxel - 151 i clemastin. Wychodzi na to, że Zofran podawany jest w związku z herceptyna i perjetą. Biegunka wystąpiła tylko raz. Po cotygodniowych cyklach raczej zaparcia. Tak ogólnie mówiąc, dostałam dobre leczenie i czuję się dobrze zaopiekowana. Teraz tylko się modlić, żeby leczenie dało dobre rezultaty smiling smiley Pozdrawiam i życzę Zdrowego i Szczęśliwego Nowego Roku smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 425
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022