Jestem przed chemioterapią i prosze o pomoc.

Wysłane przez Stokrotka35 

Stokrotka35 (offline)

Post #1

23-02-2021 - 16:18:13

Witam jestem przed chemioterapią , ale też przed konsylium , które ma się odbyć prawdopodobnie 11 marca , taką wiadomość przekazała mi dzisiaj moja pani doktor onkolog . Jestem też przed scytografią kości - mam na 3 marca . Powiedziała , że mam taki schemat chemi - chyba białej ? Mam mieć 6 . Jak dobrze zrozumiałam , bo szybko mówiła i nie miała czasu na dłuższą rozmowe . Mam takie zestawienie :
Herceptyna , pertuzymab , decetaksel , karboplatyna .
Czy któraś z was miała taki zestaw ? Jeśli tak to czego mogę się spodziewać ? Jakie są najczestrze skutki uboczne ?
O czym powinnam wiedzieć przed chemią ?
O czym pamietać ? Na co się nastawić ?
Mam tyle pytań , bo tak bardzo się boje i jestem pełna obaw i strachu ... sad smiley

Stokrotka35

Stokrotka35 (offline)

Post #2

23-02-2021 - 16:21:02

Rozpoznanie histopatologiczne
Markery:
bloczek:A
ER Estrogen Receptor (+++) silna teakcja jądrowa w 100% komórek .
PR Progesteron Receptor ( +++) silna reakcja jądrowa w 100% komórek .
HER-2 (+++)
Ki67 (+) 50%
Bloczek B
SMMS-1 (-)
Rozpoznanie
Invasive carcinoma og NST NG3 ( 3+3+3 ) ( archtektonika +NG+IM). Typ Luminalny B Her-2 dodatni .

Stokrotka35

Tomasz. (offline)

Post #3

23-02-2021 - 20:31:52

Pruszków 

To, o co powinnaś zadbać, to leki p.wymiotne. Nie przysługuje na ten zestaw skuteczny Emend (przysługuje Ci na 100%). ALe są inne leki. Atossa 8 mg i Dexamethason 4 mg bezwzględnie. Przydany będzie Metoclopramid. Do tego leki p.bólowe w razie zastrzyku zawierającego filgrastym- powoduje on objawy grypopodobne. Do tego Forlax w dawce 10 gram - na wypadek zatwardzenia (po Atossie często jest to spotykane).
Inne rzeczy wyjdą w praniu.
Najczęstszym (zwykle występuje w 90% leczonych) to osłabienie i poczucie zmęczenia. W drugiej kolejności to bóle zawroty głowy. Stąd, nawet jeśli sama jeździsz samochodem to na pierwszy wlew ktoś powinien Ciebie zawieść a co najmniej odebrać.

Stokrotka35 (offline)

Post #4

23-02-2021 - 20:50:17

Tomasz , dziękuję .Czy ten zestaw jest podawany cały w kroplówce , czy herceptyna w zastrzyku osobno przed chemią - wlewem ?

Stokrotka35

Tomasz. (offline)

Post #5

23-02-2021 - 21:02:03

Pruszków 

Trzeba zapytać o plan leczenia.
Kiedyś stosowano leki blokujące nadekspresję po chemioterapii. Później ustalono, że dobrze jest podać 2-3 wlewy przed końcem chemioterapii. Jak jest u Ciebie- nie wiem.
Starałbym się już od samego początku o port naczyniowy. Tu [amazonki.net] jest 14 stron o porcie naczyniowym.

Tomasz. (offline)

Post #6

24-02-2021 - 22:15:12

Pruszków 

Poza tym nastawiałbym się psychicznie na kontrolę leczenia pod USG. Pierwsze jakieś 2 tygodnie po drugim wlewie. Kontroli co najmniej kilka (prywatnie). O co chodzi? Taki o złośliwości G3 (>7/9 pkt wg Blooma-Richardsona) z zasady dobrze reagują na chemioterapię (są to zwykle raki o dużej wrażliwości na cytostatyki). U Ciebie jest też silna hormonozależność (rak trójdodatni). A raki silnie hormonalnie zależne potrafią nie wykazywać się spektakularnymi reakcjami na leczenie. Stąd nastawiałbym się na częste radiologiczne (pod USG) kontrole guza w czasie chemioterapii.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 430
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022