Jestem przed chemioterapią i prosze o pomoc.

Wysłane przez Stokrotka35 

Stokrotka35 (offline)

Post #1

23-02-2021 - 16:18:13

Witam jestem przed chemioterapią , ale też przed konsylium , które ma się odbyć prawdopodobnie 11 marca , taką wiadomość przekazała mi dzisiaj moja pani doktor onkolog . Jestem też przed scytografią kości - mam na 3 marca . Powiedziała , że mam taki schemat chemi - chyba białej ? Mam mieć 6 . Jak dobrze zrozumiałam , bo szybko mówiła i nie miała czasu na dłuższą rozmowe . Mam takie zestawienie :
Herceptyna , pertuzymab , decetaksel , karboplatyna .
Czy któraś z was miała taki zestaw ? Jeśli tak to czego mogę się spodziewać ? Jakie są najczestrze skutki uboczne ?
O czym powinnam wiedzieć przed chemią ?
O czym pamietać ? Na co się nastawić ?
Mam tyle pytań , bo tak bardzo się boje i jestem pełna obaw i strachu ... sad smiley

Stokrotka35

Stokrotka35 (offline)

Post #2

23-02-2021 - 16:21:02

Rozpoznanie histopatologiczne
Markery:
bloczek:A
ER Estrogen Receptor (+++) silna teakcja jądrowa w 100% komórek .
PR Progesteron Receptor ( +++) silna reakcja jądrowa w 100% komórek .
HER-2 (+++)
Ki67 (+) 50%
Bloczek B
SMMS-1 (-)
Rozpoznanie
Invasive carcinoma og NST NG3 ( 3+3+3 ) ( archtektonika +NG+IM). Typ Luminalny B Her-2 dodatni .

Stokrotka35

Tomasz. (offline)

Post #3

23-02-2021 - 20:31:52

Pruszków 

To, o co powinnaś zadbać, to leki p.wymiotne. Nie przysługuje na ten zestaw skuteczny Emend (przysługuje Ci na 100%). ALe są inne leki. Atossa 8 mg i Dexamethason 4 mg bezwzględnie. Przydany będzie Metoclopramid. Do tego leki p.bólowe w razie zastrzyku zawierającego filgrastym- powoduje on objawy grypopodobne. Do tego Forlax w dawce 10 gram - na wypadek zatwardzenia (po Atossie często jest to spotykane).
Inne rzeczy wyjdą w praniu.
Najczęstszym (zwykle występuje w 90% leczonych) to osłabienie i poczucie zmęczenia. W drugiej kolejności to bóle zawroty głowy. Stąd, nawet jeśli sama jeździsz samochodem to na pierwszy wlew ktoś powinien Ciebie zawieść a co najmniej odebrać.

Stokrotka35 (offline)

Post #4

23-02-2021 - 20:50:17

Tomasz , dziękuję .Czy ten zestaw jest podawany cały w kroplówce , czy herceptyna w zastrzyku osobno przed chemią - wlewem ?

Stokrotka35

Tomasz. (offline)

Post #5

23-02-2021 - 21:02:03

Pruszków 

Trzeba zapytać o plan leczenia.
Kiedyś stosowano leki blokujące nadekspresję po chemioterapii. Później ustalono, że dobrze jest podać 2-3 wlewy przed końcem chemioterapii. Jak jest u Ciebie- nie wiem.
Starałbym się już od samego początku o port naczyniowy. Tu [amazonki.net] jest 14 stron o porcie naczyniowym.

Tomasz. (offline)

Post #6

24-02-2021 - 22:15:12

Pruszków 

Poza tym nastawiałbym się psychicznie na kontrolę leczenia pod USG. Pierwsze jakieś 2 tygodnie po drugim wlewie. Kontroli co najmniej kilka (prywatnie). O co chodzi? Taki o złośliwości G3 (>7/9 pkt wg Blooma-Richardsona) z zasady dobrze reagują na chemioterapię (są to zwykle raki o dużej wrażliwości na cytostatyki). U Ciebie jest też silna hormonozależność (rak trójdodatni). A raki silnie hormonalnie zależne potrafią nie wykazywać się spektakularnymi reakcjami na leczenie. Stąd nastawiałbym się na częste radiologiczne (pod USG) kontrole guza w czasie chemioterapii.

KatharinaHimmel (offline)

Post #7

27-07-2022 - 07:19:42

Yes, the host of the ideas for the business are floated for the monitoring for all paved means for the youngsters. The style of the social media content ideas is invoked for the featured tip in all issues and terms for the conditioned aim for the economists.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 485
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022