Praca a chemioterapia

Wysłane przez Kasia19 

Kasia19 (offline)

Post #1

04-12-2021 - 19:11:10

Cześć Mam pytanie czy któraś z Amazonek pracowała podczas chemioterapi?

Magdaaa (offline)

Post #2

04-12-2021 - 19:30:00

Witaj Kasiu, odpowiem na przykładzie mojej mamci. Zachorowała w wieku 66 lat i mimo racji wieku emerytalnego bardzo lubi swoją pracę w biurze rachunkowym i nadal pracuje. W trakcie całej chemioterapii (4czerwone i 12 białych) cały czas pracowała. Miała tylko dzień przerwy wtedy kiedy jechała na chemię, a drugiego dnia już szła do pracy i żadna siła jej nie zatrzymała (my wszyscy namawialiśmy, prosiliśmy i błagaliśmy niemalże na kolanach aby zrobiła dłuższą przerwę). Z perspektywy czasu wiem bo sama o tym mówiła, że praca była dobra dla jej psychiki, która w trakcie leczenia jest też bardzo ważna. Więc jak widzisz peaca w trakcie chemii jest możliwa serce

Tomasz. (offline)

Post #3

04-12-2021 - 20:04:00

Pruszków 

Należy się wsłuchiwać we własny organizm i nie działać wbrew niemu. Nie idziemy w razie wyraźnego osłabienia, nawet drobnych infekcji, w razie nie szczepienia się (duże ryzyko wystąpienia ciężkiego przebiegu covid-19). Najlepsza jest praca zdalna, ew w zespole, ale z możliwością dojazdu niezatłoczonymi środkami transportu lub dojazdu indywidualnie.

Małgosia1974 (offline)

Post #4

05-12-2021 - 08:59:40

Kutno 

Witaj smiling smiley. Ja pracowałam przez całą czerwoną i białą chemię od lutego do wrzesnia. Potem zwolnienie na czas operacji. Teraz mam chemię w tabletkach i wrocilam znowu do pracy.

Kasia19 (offline)

Post #5

17-12-2021 - 05:58:23

Dziekuje że odpowiedź. Ja niestety mam 37 lat więc muszę pracować Mam schemat TC więc po pierwszej nie jest źle. Nadal pracuje Szcepilam s przeciw Covid tylko ciekawe czy chemioterapia nie osłabia.

Tomasz. (offline)

Post #6

17-12-2021 - 15:08:08

Pruszków 

Kasia19
Dziekuje że odpowiedź. Ja niestety mam 37 lat więc muszę pracować Mam schemat TC więc po pierwszej nie jest źle. Nadal pracuje Szcepilam s przeciw Covid tylko ciekawe czy chemioterapia nie osłabia.
Chemioterapia na pewno osłabia działanie szczepionek (wszelkich). Cyklofosfamid jest stosowany też w immunopupresji przy ciężkim przebiegu chorób z autoagresji. Także chorzy leczeni p.nowotowrowo, chorzy poddawani immunosupresji (choroby z autoagresji, przeszczepy) są najbardziej zagrozeni odnośnie spadku poziomu przeciwciał p-ko Sars-cov2.

lopuszek76 (offline)

Post #7

18-12-2021 - 15:22:19

Ja tez pracowałam całą chemię, brałam tylko pojedyńcze dni wolne zaraz po podaniu czerwonej a przy białej tylko w ten dzien co wlew. Przynajmniej miałam zajęcie i nie było czasu na myślenie za dużo i moblizacja do "pozbierania się" smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 469
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022