Interpretacja wyniku MR

Wysłane przez emk 

emk (offline)

Post #1

02-03-2022 - 13:33:37

Żory 

Bardzo proszę o przetłumaczenie na język ludzkichichot
Wnioski
Obraz MR przemawia za regresją zmian naciekowych npl w piersi prawej z pozostawieniem zmian resztkowych BIRADS:6, nadal a utrzymującym się obrzęk. miąższu piersi i skóry.
Normalizacja wielkości i obrazu węzłów chłonnych w prawym dole pachowym.

Jest OK czy nie? Już chyba głupieje ze strachu. Co to jest te "naciekowych NPL"?

PP cT4dN1M0 Luminarny B, HER2+++ po ACx4 DD, po 4x T+P+D, po Mastektomii radykalnej pT0N0 LVI(+)M0, w trakcie Trastuzumab, Tamoxyfen i Reseligo

Tomasz. (offline)

Post #2

02-03-2022 - 14:26:16

Pruszków 

emk
Bardzo proszę o przetłumaczenie na język ludzkichichotWnioski Obraz MR przemawia za regresją zmian naciekowych npl w piersi prawej z pozostawieniem zmian resztkowych BIRADS:6, nadal a utrzymującym się obrzęk. miąższu piersi i skóry.
Normalizacja wielkości i obrazu węzłów chłonnych w prawym dole pachowym. Jest OK czy nie? Już chyba głupieje ze strachu. Co to jest te "naciekowych NPL"?
Zmiany naciekowe NPL to nowotwór naciekający. Czyli nowotwór złośliwy- tylko takie naciekają. Obrzęku do operacji być nie powinno. Nie wiem, czy tu, z uwagi na to naciekanie, nie powinno być mastektomii rozszerzonej. Lub co najmniej maksymalnie rozszerzonej- na tyle, na ile ranę da się zszyć. Nasilenie miejscowej inwazji jest znaczne, a reakcja na skórze- niepełna. Odradzam jednoczasową operację odtwórczą- choroba wróci z duzym prawdopodobnieństwem. Poza tym jest utrudniona kontrola w razie- nie daj Boże- wznowy miejscowej. Z resztą powinna być radioterapia pooperacyjna, dużo czynników obciążających.

Magdaaa (offline)

Post #3

02-03-2022 - 15:51:08

Fajnie, że węzły wróciły do normy i na pewno guz w piersi się zmniejszył i to bardzo pozytywne czynniki, bo nie zawsze tak jest, ale tak jak napisał Tomasz, niech żona nie decyduje się na ten moment na jednoczesną rekonstrukcję i po operacji pilnujcie blizny pooperacyjnej robiąc (nawet prywatnie) badania obrazowe. Mam nadzieję, że lekarze nie odstąpią od radioterapii, a gdyby tak było to o nią walczcie. Powodzenia
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 602
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022