Złe próby wątrobowe - Paklitaksel i Karboplatyna

Wysłane przez Marcia_9425 

Marcia_9425 (offline)

Post #1

26-03-2022 - 17:24:12

Dzień dobry, od kiedy biorę Paklitaksel i Karboplatyne mam ogromny problem z próbami wątrobowymi ALAT ostatnio miałam 121 a ASPAT 66. Biorę HEPA Merz 3000 i Heparegen do tego dodatkowo pije olej z ostropestu. Nie wiem jak mogę sobie dodatkowo pomoc, ostatnio nie dostałam chemii przez te próby i niskie białe krwinki. Może ktoś miał problem z wątrobowa i coś podpowie?? ????????

Tomasz. (offline)

Post #2

26-03-2022 - 17:32:57

Pruszków 

Ja nie miałem chemioterapii a ALAT miałem też ponad 120 - na tle HCV. Nie są to wyniki jakieś kosmiczne. Ja zazywalem leki z fosfolipidami Essentiale Forte. Ważniejsze są neutrofie. Karboplatyna silnie tłumi szpik i konieczne są zastrzyki z filgrastymu aby je poprawić. Może miałaś inną chorobę wątroby i wyniki ustaliły się na takim poziomie z tego też tytułu.

Marcia_9425 (offline)

Post #3

26-03-2022 - 17:47:24

Jak próby zaczęły rosnąć zaczęłam zażywać essentiale ale nic to nie pomagało. Co do chorej wątroby, to wiem że przed chemia raczej było z nią wszystko ok bo próby byly w normie, USG także. Przez całą ac to miałam próby jeszcze niższe niż przed rozpoczęciem chemii.. i tylko zaczelam brać Paklitaksel i Karboplatyne i od razu mi gwałtownie skoczyły. Czytam że bardzo zadko ale Paklitaksel może podwyższać próby wątrobowe. Z tym że się boje, bo już raz miałam ALAT 113 i moja lekarka dała mi sam Paklitaksel bo miałam też niskie białe krwinki i powiedziała że biorę chemię na własną odpowiedzialność bo moze mi się uszkodzić.. na wzrost krwinek mam zastrzyki ale właśnie ta wątroba mnie martwi, tym bardziej że smażonego już nie jem od czasu rozpoczęcia chemii a nawet wcześniej już nie jadłam.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 482
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022