interpretacja wyników

Wysłane przez izabelaole 

izabelaole (offline)

Post #1

10-08-2022 - 09:00:37

witam!!
proszę was kochani o zinterpretowanie wyników krwi mojej mamy. dodam tylko,że moja mama ma raka piersi z przerzutami do kości i wątroby. wyniki sa z poniedziałku z 08.08.2022
biochemia
ASPAT -306 U/l (norma<35)
ALT -107 (norma<35)
GGTP -2045 IU/l (norma 30-120)
FOSFATAZA ZASADOWA 1238 IU/l (norma 17-43)
bilirubina całkowita 98,3 (norma 5,0-21,0)
wapń 3,33 (norma 2,20-2,65)
białko ostrej fazy CRP- 105,50mg/l

krwinki czerwone- 2,82T/l ( norma 4-10)
hemoglobina- 10,7g/dl (norma 12-16)
hematokryt - 31,8% (37-47)
MCV 112.8 fl

Mamie puchną nogi. Czuje zmęczenie, częste ma zawroty głowy. nie za duzo je - waży 50 kg.
czy to już to??? nie wiem co mam robić?? czy jest jeszcze szansa na leczenie?? dodam tylko,że mama dostała witaminę C, oraz w poniedziałek dostala ZAMIKOST- na kości. wyniki z tygodnia na tydzień pogarszają się o 1/3. lekarz dał zlecenie do hospicjum domowego. następna wizyta u lekarza jest 01.09 czy mama dotrwa do tego dnia-TAK BYM CHCIAŁA WIEDZIEĆ ILE MAMIE ZOSTAŁO CZASU. Wiem,że nie jest rewelacyjnie.

Tomasz. (offline)

Post #2

11-08-2022 - 17:38:11

Pruszków 

Sama krew nie jest zła i. Najgorsze są próby wątroby. Lada dzień dojdzie do form żółtaczki z zaporu. Fosfataza i bilirubina o tym mówią. Nikt nie zna odpowiedzi ile
Zależy od wydolności wątroby. Ważna informacja to poziom albumin i czynników krzepnięcia. W stadium terminalnym ich poziom się obniża.

Tomasz. (offline)

Post #3

11-08-2022 - 19:03:12

Pruszków 

Nie ma się co dziwić, że chora mało je. Kwestia splątania, zawrotów głowy to wynik zatrucia organizmu przez brak możliwości wykonawczych wątroby mającej wieloogniskowe przerzutowanie.
Trzeba ograniczyć mięso i wszystkie produkty, których metabolity są wydalane przez wątrobę z żółcią. Chyba, że chora ma na to chęci. Te objawy są wynikiem zatrucia amoniakiem a w końcówce życia też dodatkowo acetonem przez wątrobę ze znacznymi cechami trwałego uszkodzenia. Poczytaj o dietach ograniczających amoniak i aceton we krwi. To zatrucie wpływa na pracę mózgu. (patrz: encefalopatia wątrobowa). Poza zmianami krwotocznymi to główna przyczyna przejścia fazy terminalnej w agonię.
Na puchnięcie nóg pomaga Furosemid, no chyba, że poziomy albumin są tak małe, iż nie da się tych obrzęków zwalczyć. . Hospicjum domowe to świetna forma opieki w fazach okołoterminalnych. Przede wszytkim chora jest w domu, możliwie w swoim łóżku, wśród bliskich.

izabelaole (offline)

Post #4

13-09-2022 - 12:46:26

witam serdecznie.
mam smutne serduszko
widze jak mama gaśnie.
24 sierpnia trafiła do szpitala w stanie ciężkim... nawodnili ją do niedzieli 28.08 nie było możliwości podania krwi dopiero w niedzielę zdecydowali się na przetoczenie krwi. We wtorek wypuścili ją do domu. jeszcze przez tydzień od przetoczenia mama rozmawiała normalnie. kojarzyła fakty. teraz z dnia na dzień jest coraz słabsza nawet do łazienki przejście jest coraz trudniejsze. jak bym chciała wiedzieć co dalej. czy może mieć ponownie przetoczoną krew?? oczywiście lekarz powiedział, abyśmy już sami dalej walczyli z chorobą. Ja wiem że każdy jest inny może podpowiecie jak długo? czy stan jeszcze sie pogorszy??? jak była w szpitalu to miała kryzys już się z nami żegnała mówiła jak bardzo nas kocha. czy ona wie że umiera?? dodam tylko że jest nie obecna , patrzy się w jeden punkt nawet teraz ma problemy z telefonem nie umie odebrać i mówi że ktoś jej poprzestawiał. bardzo dużo śpi., boję się że wpadnie w śpiączkę wątrobową. szczerze mówiąc człowiek wiecznie siedzi czyta, myśli co może być i taki stan dla mnie jest wykańczający. bo bym chciała usłyszeć konkrety: będzie tak i tak , przygotuj się...

Tomasz. (offline)

Post #5

13-09-2022 - 14:40:23

Pruszków 

Tu by się musiał wypowiedzieć lekarz hospicyjny.
Śpiączka wątrobowa to sytuacja typowa w terminalnej fazie choroby z przerzutami do tego narządu. Może też być związana z wodobrzuszem na tle zastoju w żyle wrotnej.
Dramatem w raku jest nie śpiączka a zespoły bólowe. Ich leczenie opiatami sprawia, ze chory jest też w letargu, też z mocno przymgloną świadomością.
Ja bym tylko pytał, czy coś boli- podawał wtedy Tramal lub inny lek zlecony przez lekarza. I napojenie- jeśli moze pic. Dużo sił dla Was jako rodziny.
Cóz można powiedzieć więcej? Chyba już nic.

ira (offline)

Post #6

13-09-2022 - 17:27:11

Pabianice 

Tomasz.

Dramatem w raku jest nie śpiączka a zespoły bólowe.
...
Ja bym tylko pytał, czy coś boli- podawał wtedy Tramal lub inny lek zlecony przez lekarza.

Myślę tak samo.
I nie chciałabym leczenia uporczywego i długiego umierania...
Mam leczenie paliatywne, dlatego tak piszę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 480
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022