Chemioterapia a dentysta (sanacja jamy ustnej)

Wysłane przez Feljan33 

Feljan33 (offline)

Post #1

10-09-2022 - 03:21:48

Dzień dobry,
czytałem że przed chemioterapią wymagana jest sanacja jamy ustnej, tzn. całkowite wyleczenie (a w razie potrzeby wyrwanie) chorych zębów i naprawa reszty problemów stomatologicznych.
Czy taka sanacja możliwa jest na NFZ? Ile trwa? Czy ktoś robi ją prywatnie, a jeśli tak to jakie są wtedy koszty?

Tomasz. (offline)

Post #2

10-09-2022 - 09:03:52

Pruszków 

Z tego, co ja wiem to wyleczenie w obszarze stomatologicznym dotyczy wlewów kwasu zolendronowego. W chemioterapii może spadać we krwi ilość płytek i czynników krzepnięcia, co sprawia, że też lepiej wykonać to przed leczeniem.
W Warszawie np. można się pojawić z rana na ul. Binieckiego, powiedzieć, że jest się z bólem i przyjmują tam na NFZ. Z tym, że czasem męczy się przy tym student/ka stomatologii pod okiem lekarza uczącego zawodu lekarza.

Feljan33 (offline)

Post #3

20-09-2022 - 12:45:46

Bardzo dziękuję za informacje.

LaLuna1990 (offline)

Post #4

28-09-2022 - 16:47:25

Ja niestety nie mam informacji na ten temat lecz mój stomatolog [justynapol.pl] jest w stanie udzielić takiej informacji. Po więcej porad polecam się do niego zgłosić. Znajdziesz tam wiele przydatnych porad i informacji dotyczących leczenia smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 397
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022