mdlosci i bol brzucha

Wysłane przez Meryes 

Tomasz. (offline)

Post #1

06-04-2024 - 19:00:12

Pruszków 

Mastektomia czy BCT są operacjami z małą i utratą krwi i ogólnie mała urazowoscia. Więc anemia nie jest tu problemem.
Rak mial charakter raka agresywnego. Adekwatnie powinno wyglądać leczenie zasadnicze - czyli operacja. Rozpadniecie bywało tu spotykane, sam znam taką osobę. Była operowana ok 20 lat temu i w tamtych latach nikt przy raku bez receptorów ER i PgR operacji BCT nie proponował. Od razu operacja radykalna ze wszystkimi węzłami.

Meryes (offline)

Post #2

08-04-2024 - 18:52:41

Dziś po rozmowie z chirurgiem.

-zlecenie na RM piersi, pytał o badania genetyczne.

Chce poczekać do wyników rezonansu co pokaże, bo na usg może nie widać wszystkiego.

Skłania się na chwilę obecną i przy dobrym wyniku RM na operacje oszczędzająca bez wycinania węzłów pachwowych.

Jedynie wartownicze i guza.

Na pytanie czy nie bezpieczniej usunąć pierś i węzły, mówi że po co takie są standardy, a wznowa może być tak samo po pełnej mastektomii jak ibponoszczedzajacej.

Węzłów nie chce ruszać bo twierdzi że skoro nie są powiększone ani usg nie wykazuje zajetosci to nie potrzeba.

No troche mało asekuracyjnie podchodzi do operacji.

Tomasz. (offline)

Post #3

08-04-2024 - 19:11:42

Pruszków 

Kiedyś była chirurgiczna walka "totalna". Tak, aby nie było reoperacji. Nie zawsze to jest niezbędne. Jest prawdą, że sama operacja BCT nie nie wiąże się z pogorszenie rokowania. Inaczej nie byłaby stosowana. Szkopuł polega na dokładności wykonania operacji - w BCT łatwiej o niezachowanie marginesów bezpieczeństwa. Jeśli będzie badanie RM i na podstawie wyniku będzie decyzja o rozleglosci to jest to godne polecenia.

Meryes (offline)

Post #4

08-04-2024 - 20:21:10

A Tomku z doświadczenia jak sądzisz, węzły chłonne powinny być wycięte?

Swoją drogą chirurg zwrócił uwagę że jednak w krótkim czasie sporo nowych zmian się pojawiło, może to wynikać z choroby, leczenia a może że zbyt skrupulatnie go technika usg który z nie przeciętna skrupulatnoscia opisał wszystkie zmiany nawet te nie TU

Tomasz. (offline)

Post #5

09-04-2024 - 17:45:23

Pruszków 

Usuwanie węzłów jest m. in wykladnikiem lokalnego zaawansowania choroby. Przy obecności ponad 4 przerzutowych węzłów są wskazania do radioterapii na okolicę pachy.
Jeśli będzie badanie his-pat srodoperacyjne (czy są obecne żywe komorki raka) i okaże się, że reakcja na leczenie była pełna, to nie wydaje mi się aż tak niezbędny rozszerzony zakres operacji. Nawet jeśli komórki raka w wezlach wartowniczych będą, to nieobecność żywych komórek raka w guzie sprawi, że wystarczy wtedy radioterapia na okolicę pachy. Bez reoperacji. Kluczowa jest pełna odpowiedź na chemioterapię. Nie zawsze, niestety tak jest.

Meryes (offline)

Post #6

09-04-2024 - 20:09:47

A więc stanęło na tym 19.04 wizyta u anestezjologa i operacja BTC 7-go maja. Bez ruszania węzłów chłonnych.

Wycinane będą loża guza i wartownik.

Z rezonansem się pokomplikowało bo pierwszy wolny termin 22 maja, mógłbym prywatnie w w-wie poza klinika na 14 kwietnia ale doktor stwierdził że nie ma sensu komplikować. Że wyniki i tak mógłby być fauszywie dodatnie i tylko opóźni to główna operacje.

USG było dziś konsultowane z drugim chirurgiem i obaj stwierdzili ze lekarz robiący badanie był nadgorliwy w odpisywaniu każdej zmiany i to nie pierwszybtaki opis, zmiany mastopatyczne są częste i niektórzy diagnosci tego nie opisują a inni tak.

Stanęło że ważne aby przeprowadzić sprawnie operacje z zachowaniem sporych marginesow. A potem czekamy na wyniki próbek czy będzie potrzebna reoperacja.

Tomasz. (offline)

Post #7

10-04-2024 - 17:13:03

Pruszków 

Będzie szybkie B badanie srodoperacyjne? Czy stanęło na opcji klasycznej - his-pat po operacji (wycięciu guza).

Meryes (offline)

Post #8

11-04-2024 - 12:22:38

Opcja klasyczna, robia BTC z wycieciem wartownikow. Potem czekamy na wyniki his-pat i konsultacja wynikow z chirurgiem.

Niestety nie zdazymy zrobic RM przed ta BTC, musimy sie zdac na to, ze operacja wystarczy. Potem po wynikach mikrospokopych pewnie bedzie decyzja czy bedzie reoperacja, czy radioterapia i immunoterapia.

Niestety troche wina cheatolog mogla zlecic RM jeszce w trakcie chemii byloby wiecej wiadomo co sie dzieje przynajmniej po 4 cyklu gdzie wyszlo tyle zmian mastopatycznych. Chirurg przyjal w swojej naiwnosci ze w centrum w Bydgoszczi zrobia to w miare szybko, a okazalo sie ze pierwszy termin nawet w trybie ultra pilnym to 22 maj wiec analizujac caloksztalt ryzykujemy niestety ale za to przeprowadzamy szybko operacje.

Juz po fakcie ale gdybym wiedzial wczesniej ze ten RM moglby byc przydatny poszedlbym prywatnie do tego chirurga i pokazal mu wynik USG, no ale wszystkiego nie jestem w stnie przewidziec.

Proponowalem chirurgowi ze zrobie RM prywatnie w W-wie jeszcze tej niedzeli ale mimo zapewnien z mojej strony ze to nie problem itd. chirurg zdecydowal ze nie chce jednak abysmy to robili ze tylko wydluzy to czas do operacji ze wyniki moga byc fauszywie pozytywne i po naradzie z innym chirurgiem stwierdzili ,ze lepiej robic operacje niz czekac.

Od samego pocztatku w trakcie leczenia chemia, chematolog utrzymywala raczej ze po skonczonej chemii bedzie operacja badania mikroskopowe i wtedy dyecyzja co dalej czy zastrzyki przez rok czy radioterapia czy jeszcze cos innego.

alternatywnie mozemy jeszcze rozwazyc pelna mastektomie - ale chirurg tego odradza z jakiegos powodu (tlumaczy tym ze koniecznosc odbudowy, albo ze to bardziej obciazajaca operacja, ze pacjentka mloda (44 lata) itd. mowi ze wznowy sa tak samo po BTC jak i po pelnej mastektomii wec to nic nie zmieni itd.)

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 11-04-2024 - 12:32:44 przez Meryes.

Tomasz. (offline)

Post #9

11-04-2024 - 20:15:31

Pruszków 

Prawda, wznowy po prawidłowej BCT są podobnie prawdopodobne do operacji radykalnej. Mastopatii jest chorobą zwyrodnieniowa gruczołu i wymaga regularnych kontroli.
Warto zwrócić uwagę na zmiany odzczynowo-wlokniste w loży guza po radioterapii. Utrudnia to ocenę mastopatii w toku USG.
Obciążenie dla operacji radykalnej jest identyczne jak dla BCT - czyli znikome.
Szpitale same proponują operacje BCT z uwagi na wycenę, oraz, co istotniejsze - o wykazanie w statystyce, że szpital wykonuje operacje mniej okaleczajace. Wiek pacjentki nie ma tu znaczenia.

Meryes (offline)

Post #10

16-04-2024 - 12:58:10

Ciekawe rzeczy uslyszalem od znajomej, ktora miala operacje 6 lat temu tez w BDG, operacja oszczedzajaca ale nie zachowano marginesow, bylo dociecie ale dopiero po interwencji u glownego ordynatora, ktory musial zmienic opinie operujacego chirurga ze marginesy byly wystarczajace.

Naprawde troche to przeraza, ze chirurg pomimo jasnych wynikow his-pat uwazal ze nie potrzeba docinania. Znajoma musiala prywatnie skonsultowac wyniki mikroskopowe i upewniajac sie ze marginesy byly jednak nie zachowane umowila sie z glownym ordynatorem ktory tez potwierdzil ta opinie.

Teraz, z zona zastanawiamy sie co lepsze - czy w ten piatek jednak naciskac i prosic o pelna mastektomie aby nie ryzykowac reoperacji? czy czekac do pierwszych wynikow his-pat i pilnowac marginesow?

Meryes (offline)

Post #11

16-04-2024 - 13:07:54

Kolejna rzecz, ktora chyba powinnismy rozwazyc to wyniki krwi, do radioterapii tez jest potrzebne aby krew miala dobre parametry.

Przy pelnej mastektomii radioterapii juz sie nie stosuje wiec moze kolejny argument aby jednak naciskac na chirurga. Nie wiem czy mozna wplynac jeszcze na decyzje chirurga ale moze warto sprobowac?

Konsultacje chirurgiczne w BDG to jest raczej farsa, to raczej wiejscie do gabinetu po skierwanie ustalenie terminu a nie analizowanie przyadku choroby i planu leczenia. "takie sa standardy, tak sie robi" i tym leca aby nie przedluzac.

Skoro udalo sie przejsc juz 6 cykli TCHP to szkoda tego wszystkiego zmarnowac i chyba musimy sie mocno zastanowic czy jednak "wywalczyc" radykalna operacje (juz nawet bez wycinania wezlow chlonnych) ale nie ryzykowac marginesow... no trudna decyzja.

Chirurg na ostatniej wizycie gdzie bylem tylko ja inaczej ze mna rozmawial bardziej mnie przekonywal uzasadnial, nie dawalem mu sie zbyc ale jednak stawial na oszczedzajaca. Mial momenty zawahania ale znowu jednak pokazal wyniki USG drugiemu chirurgowi przyjmujacemu obok i obaj stwierdzili ze w tym przypadku powinna byc oszczedzajaca.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-04-2024 - 13:13:18 przez Meryes.

Tomasz. (offline)

Post #12

16-04-2024 - 18:58:55

Pruszków 

Decyzja chorej to podstawa. Każda opcja terapeutyczna to umowa pomiędzy ośrodkiem NFZ a pacjentem.
I o tym ma mówić głośno chora, a nie jej rodzina. W międzyczasie można szukać przez NFZ ośrodka który robi operacje radykalne z jednoczasowa rekonstrukcja. I w razie czego powiedzieć, że macie tam konsultacje odnośnie operacji odtwórczej.
Marginesy to jedno, docinke można zrobić, jednakże to dodatkowe blizny, radioterapia być musi i weź tu oceń obrazowo czy mastopatia postępuje czy nie. Jeszcze oparzenia radiacyjne. Kwesta krwi jest nieduża. Bardziej serce, jeśli Rak po lewej stronie.

Meryes (offline)

Post #13

19-04-2024 - 21:18:23

Ciekawe 2 tygodnie po 6 chemii krew

Hemoglobibq 9,8 spadek z 10,4 od 5.IV

Pkytki krwi 68 tys. Nic nowego i pewnie za tydzień przekroczą 140 więc o to się nie martwię.

Ale to nie problem do 8 maja mamy czas na odbudowanie płytek krwi hemoglobina też się pewnie poprawi.

Co do zabiegu

Mamy zgodę chirurga na wybór decyzję możemy podjąć przed operacja czy oszczędzająca czy pełna masektomia. Żona chce to przemyśleć.

Może skonsultuje to z innym chirurgiem prywatnie?

Najważniejsze że mamy jeszcze trochę czasu. Efekty uboczne po chemii znikają

Przy pełnej amputacji jest jakieś badanie srodoperacyjne bo takie mają procedury.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-04-2024 - 21:19:11 przez Meryes.

Meryes (offline)

Post #14

07-05-2024 - 15:42:21

Dzis przyjecie do szpitala, badania genetyczne zrobione i krwi.

Hemoglobina 9,2 reszty (19 dni temu byla 9,8) wynikow morfologii nie znam ale sa znowu slabe bo bedzie dzisiaj transfuzja aby jutro zrobic operacje.

Zona odpuscila calkowicie pice soku z buraka, zakwasu czula sie dobrze i tylko brala zelazo, ktore dzisiaj konczy co dalej zobaczymy po operacji jakie dostanie zalecenia.

Operacja oszczedzajaca ale w trakcie operacji beda jakies dodatkowe badania po wstrzyknieciu barwnika jak daleko bedzie posunieta zmiana. Mowa o zostawieniu wezlow chlonnych i wyciecu tylko wartownikow.

Meryes (offline)

Post #15

07-05-2024 - 18:44:44

Jutro ma być limfoscyntygrafia czyli jeżeli dobrze rozumiem to badanie węzłów?

Tomasz. (offline)

Post #16

08-05-2024 - 11:24:53

Pruszków 

Chodzi o oznaczenie węzłów wartowniczych do usunięcia.

Meryes (offline)

Post #17

08-05-2024 - 17:55:12

Był jakiś harpun? Ale nie mogę znaleźć info co to takieg, to w większości przypadków przy operacji piersi tutaj.

Żona obolała po intubacji i w sumie teraz to najbardziej jej przeszkadza bolące gardło.

Meryes (offline)

Post #18

10-05-2024 - 21:06:38

OK juz po operacji, czekamy na wyniki wartownika. Choc chirurg dopiero po operacji wyrazil obawe o wezly chlonne.

Skoro byl 1 wezel byl zajety to dlaczego nie wycial od razu? juz jestem zmeczony ciaglym pilnowaniem wszystkiego...

Zostaje czekac na wyniki mikroskopowe.

Na wypise opis Stan po chemioimmunoterapi neoadjuwantowej - restaging do ycT0 N0

Tomasz. (offline)

Post #19

11-05-2024 - 06:48:37

Pruszków 

Nikt Ci tu nie są konkretnych odpowiedzi. Przyjmuje się, że radioterapia okolicy pachy ma podobną, lu tylko nieznacznie obniżoną skuteczność w zwalczaniu meta do węzłów. Więc niekoniecznie musi być reoperacji węzłów, w razie meta do węzłów.

Meryes (offline)

Post #20

14-05-2024 - 13:23:23

Tomku, orientuejsz sie jakie sa mniejwiecej procedury?

cos nam umknelo, Zona jest po operacji (08.05) wypis 09.05 a tu telefon z BDG ze jutro ma sie zglosic do ambulatorium na planowana wizyte z chematologiem ktora ja prowadzila w schemacie TCHP?

w ten poiatek mamy i tak wizyte do kontroli po zabiegu, a za tydzien w piatek wyniki his-pat wartownika i piersi.

Czy po skonczonym TCHP jest zarazjakies leczenie chemia czy hormonami bez wzgledu na to czy juz sa wyniki po operacyjne i plan leczenia dalszego typu (docinka czy radioterapia)??

Tomasz. (offline)

Post #21

14-05-2024 - 22:57:43

Pruszków 

Tak jak pisałem - antyhormon należy już brać po tygodniu - dwóch pi zakończeniu chemioterapii. Natomiast nie stosuje się chemioterapii dodatkowej. No, chyba że jest to np Xeloda w raku trój ujemnym.
Trzeba czekać na wyniki his-pat i leczyć dalej.

Meryes (offline)

Post #22

15-05-2024 - 07:53:30

Ciekawe czy będą jeszcze podawać Herceptyne? I czy na dziś powinniśmy brać premedykacje Dexamethason? No nie dogadaliśmy tego na ostatnim spotkaniu.

Czy leczenie anty hormonami jest jakoś obciążające kondycję? Np. Mdłości, dziwne smaki, osłabienie, problemy z krwią?

Meryes (offline)

Post #23

15-05-2024 - 13:26:33

Ehh, system automatycznie umówił żonę na wizytę a nie można na razie nic podać do póki nie ma wyników his pat z operacji będą w przyszłym tygodniu.

Tomasz. (offline)

Post #24

15-05-2024 - 20:49:46

Pruszków 

Realne obciążenie ustroju Antyhormonami nie da się porównać jakkolwiek do politerapii cytostatycznej.
Źle samopoczucie w postaci objawów wypadowych to niemal nic w stosunku do działania cytostatykow np na szpik kostny.
Leczenie anty-her2 stosuje się 12 miesięcy po operacji. Nie wymagają podawania sterydów.

Meryes (offline)

Post #25

15-05-2024 - 22:53:00

Chirurg powiedzial zonie po operacji, ze o piers juz by sie nie martwil czy bedzie koniecznosc amputacji, ale obawia sie tego czy nie bedzie koniecznosci wyciecia wezlow chlonnych. Czekamy wiec na wyniki histopatologiczne i zobaczymy.

Chirurg tez cos wspominal zonie o nawet miesiecznej radioterapii.

Z tego co zrozumialem, radio i leczenie w ambulatorium beda rownolegle.

Od wynikow tez zalezy czy bedzie tylko Herceptyna w zastrzyku czy jezeli nie ma pelnej remisji jakis inny lek.

Jak kolwiek tez nam chematolog potwierdzila ze dalsze leczenie nie wymaga zadnej premedykacji i bedzie duzo lagodniejsze jezeli chodzi o jakies skutki uboczne.

Meryes (offline)

Post #26

20-05-2024 - 13:40:45

Tomku mamy wniki
Jak to ocenic??

Materiał (1) 1. Kwadrant górno - wewnętrzny piersi prawej ( harpun w resztkowej zmianie na godzinie 1:00 - znacznik tkankowy ); szew króytki - góra, długi - bok, podwójny - przyśrodek (strona prawa), (2) 2. Węzeł chłonny wartowniczy pachy prawej (strona prawa), (3) 3. Węzeł chłonny powartowniczy pachy prawej (strona prawa)
Opis makroskopowy 1. Kwadrant górno - wewnętrzny piersi prawej ( harpun w resztkowej zmianie na godzinie 1:00 - znacznik tkankowy ); szew króytki - góra, długi - bok, podwójny - przyśrodek (strona prawa): Fragment piersi prawej o masie 24 g i o wymiarach: 6,5 x 4,0 x 1,5 cm, bez skóry.
Materiał oznaczony harpunem, zorientowany w sposób typowy.

Na przekrojach obszar włóknisty o wymiarach: 3,5 x 2,0 x 1,5 cm.

2. Węzeł chłonny wartowniczy pachy prawej (strona prawa): Fragment tkankowy o wymiarach: 3,5 x 2,5 x 1,2 cm.
Na przekroju dwa węzły chłonne długości 0,5 cm i 0,7 cm.
Materiał pobrano do badania w całości.

3. Węzeł chłonny powartowniczy pachy prawej (strona prawa): Fragment tkankowy o wymiarach: 3,5 x 2,3 x 1,1 cm.
Na przekroju pojedynczy węzeł chłonny długości 1,7 cm.
Legenda bloczków (1) Margines boczny: CO0924
(1) Margines przyśrodkowy: CO0925
(1) Margines górny+obszar włóknisty: CO0926, CO0927, CO0928
(1) Margines dolny+obszar włoknisty: CO0929, CO0930, CO0931
(1) Margines powierzchnia przednia: CO0932, CO0933, CO0934
(1) Margines głęboki+obszar włoknisty: CO0935, CO0936, CO0937
(1) Pozostały miąższ: CO0939
(2) Węzeł I: CO0940, CO0941
(2) Węzeł II: CO0942, CO0943
(3) 3. Węzeł chłonny powartowniczy pachy prawej (strona prawa): CO0944, CO0945, CO0946
Liczba pobranych bloczków 22
Lekarz wykrawający lek. Marianna Sikorska NPWZ: 3551058
Wynik badania
WYNIK BADANIA HISTOPATOLOGICZNEGO nr 24H09996
-------------------------------
Rozpoznanie patomorfologiczne
Całkowity zanik raka po chemioterapii, ypT0 ypN0

(węzłów ogółem 0/3)

ICD10 PL: C50

Opis mikroskopowy
1. Całkowity zanik raka po chemioterapii.

Ponadto:
Włókniakogruczolak. Ogniska adenozy zwykłej z mikrozwapnieniami.
Zmiany włóknisto-torbielowate.

2.
Dwa węzły chłonne bez zmian nowotworowych (0/2).

3.
Pojedynczy węzeł chłonny bez zmian nowotworowych (0/1).
-------------------------------
Opis makroskopowy
(1) 1. Kwadrant górno - wewnętrzny piersi prawej ( harpun w resztkowej zmianie na godzinie 1:00 - znacznik tkankowy ); szew króytki - góra, długi - bok, podwójny - przyśrodek (strona prawa)
Fragment piersi prawej o masie 24 g i o wymiarach: 6,5 x 4,0 x 1,5 cm, bez skóry.
Materiał oznaczony harpunem, zorientowany w sposób typowy.

Na przekrojach obszar włóknisty o wymiarach: 3,5 x 2,0 x 1,5 cm.

(2) 2. Węzeł chłonny wartowniczy pachy prawej (strona prawa)
Fragment tkankowy o wymiarach: 3,5 x 2,5 x 1,2 cm.
Na przekroju dwa węzły chłonne długości 0,5 cm i 0,7 cm.

(3) 3. Węzeł chłonny powartowniczy pachy prawej (strona prawa)
Fragment tkankowy o wymiarach: 3,5 x 2,3 x 1,1 cm.
Na przekroju pojedynczy węzeł chłonny długości 1,7 cm.

Legenda bloków
(1) Margines boczny: CO0924
(1) Margines przyśrodkowy: CO0925
(1) Margines górny+obszar włóknisty: CO0926, CO0927, CO0928
(1) Margines dolny+obszar włoknisty: CO0929, CO0930, CO0931
(1) Margines powierzchnia przednia: CO0932, CO0933, CO0934
(1) Margines głęboki+obszar włoknisty: CO0935, CO0936, CO0937
(1) Obszar włóknisty+ margines przedni + górny, dolny, glęboki: CO0938
(1) Pozostały miąższ: CO0939
(2) Węzeł I: CO0940, CO0941
(2) Węzeł II: CO0942, CO0943
(3) 3. Węzeł chłonny powartowniczy pachy prawej (strona prawa): CO0944, CO0945, CO0946

Tomasz. (offline)

Post #27

20-05-2024 - 17:46:59

Pruszków 

To, co jest kluczowe to "całkowity zanik raka po chemioterapii". Określa się to jako reakcja pełna na leczenie. Nie zawsze taki wynik jest osiągalny. Była tu determinacja tak ze strony chorej poddawanej obciążającemu leczeniu, ale też i determinacja u lekarzy, po dających transfuzje aby nie było istotnych obsuniec w terminowosci leczenia i istotnego obniżenia dawek. Istotne jest też to, że nie znaleziono żywych komórek raka w wezlach.
To przykład walki jak kiedyś było stosowane dziś przeważnie tak forsownego leczenia się nie proponuje.
Co do marginesów to nie wiem, być może w tych kodach jest to już podane.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-05-2024 - 17:48:00 przez Tomasz..

Meryes (offline)

Post #28

20-05-2024 - 19:54:15

Dziękuję, że przeprowadziłeś nas przez to.

Teraz już zostaje hormonoterapa i moze Herceptyna.

Pewnie radioterapia też będzie choć nie wiem jakie są procedury?

W sumie były 2 przełożenia terminów i 3 transfuzje.

Operacja oszczędzająca wykonana też wzorowo.

Dobrze ze słuchaliśmy się dobrych rad, nie szarpalismy nie kombinowaliśmy z leczeniem. Oj warto było się męczyć i nie poddawać.

Tomasz. (offline)

Post #29

20-05-2024 - 21:18:42

Pruszków 

Po operacji BCT radioterapia jest obligatoryjnie potrzebna. . Zwykle podaje się 20 Gy na sutek i 45 Gy na loże po guzie. Ja bym herceptyne stosował łącznie z antyhormonem. Najbardziej obciążające leczenie jest za wami. Wasz przykład pokazuje, że warto jest odejść od schematu "sztandarowego" - czyli AC plus T.
Prawdę mówiąc, to wiedząc na początku o anemii przed zachorowanie na raka, spodziewałem się przerwania tego cyklu po 2-3 wlewać. Żona miała wsparcie w Tobie, nie dopytywała się za wiele i Ukończyła kurs najskuteczniejszej chemioterapii HER2 dodatni ego raka niemal śpiewająco. Mam na myśli nie znalezienie żywych komórek raka w guzie i wezlach.
Swoją drogą Wasi lekarze są też odważni, nie idąc wytarty mi torami najtańszej antracykliny z cyklofosfamidem. I żałować można, że prawie nikt tu nie zagląda. Byłoby kolejne doświadczenie dla innych.

Meryes (offline)

Post #30

21-05-2024 - 13:05:14

Rozpoczynamy hormonoterapie Etruzil i Herceptyna co 3 tyg.

W piątek konsultacja z chirurgiem i pewnie konsylium w sprawie radio
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 428
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022