mdlosci i bol brzucha

Wysłane przez Meryes 

Meryes (offline)

Post #1

17-12-2023 - 17:36:33

Jeżeli dobrze rozumiem to organizm jakby się powoli reguluje po chemii, być może jak przejdziemy ten cykl i pojawi się poprawa nastroju to następny cykl nie będzie już takim zaskoczeniem.

W każdym razie to co napisałeś dla mnie ma logiczny sens. Teraz skupię się na regeneracji kondycji fizycznej i krwi. A reszta tak jak piszesz musimy to przechorować nie ma drogo na skróty.

Tomasz. (offline)

Post #2

17-12-2023 - 18:01:30

Pruszków 

Raczej powoli regeneruje, nie "reguluje".
Jeśli chodzi o objawy niepożądane to osłabienie i zmęczenie dotyczy ponad 90 procent chorych leczony h dużymi dawkami w schematach złożonych. Aby to poprawić należy eliminować nieaktywne metabolity leków. Ja bym, następnym razem na onkologii spytał lekarzy o możliwość dodatkowego nawodnienia 5%glukoza i drugi wlew 0,9% NaCl. Aby po wlewie uzupełnić łożysko naczyniowe płynami.

Meryes (offline)

Post #3

18-12-2023 - 10:13:58

Dzisiaj uwwidocznil się kolejny dziwny obiaw. Silny ból głowy około godziny 5 rano wybudzajacybze snu. Jak żona usiadła ból przechodził po chwili potem się kładła zasypiała i bol wracał. Podobne bile żona miewałam ostatnio ale nie aż tak mocne aby wybudzał że snu. Podałem. Jej paracetamol i już przespała do rana choć teraz ciągle czuje lekki ból. Ale dzisiaj dzień zaczyna się znowu w miarę dobrze, normalne śniadanie picie, tabletki osłabienie trochę jest ale dużo lepiej vs kilka dni temu wyraźna poprawa.

Choć teraz żona martwi się tymi bólami głowy, oczywiście chce poprosić o rezonans boi się że to coś przerzutowego.

Meryes (offline)

Post #4

20-12-2023 - 11:21:27

Można powiedzieć, że kolejny juz lepszy dzien. Czyli to cale oslabienie szlenstwo z cisnieniem bylo efektem wlewow.

Cisnienie utrzymuje sie juz stabilnie w przedziale 110-120 /66-72

za to bole glowy ciagle zostaly i trwaja, nie sa na tyle duze aby brac jakies leki ale zona ciagle je odczuwa. Ocziwiscie wszyscy myslimy czy to cos powaznego tylko rezonasnu glowy nie zrobilismy przy diagnostyce i teraz czlowiek sie troche tym zamartwia.

Czy bole glowy moga miec jakis charakter specyficzny aby podejrzewac, ze moglismy przeoczyc przerzuty czy na razie nie rozmawiac wogole o tym z zona i do poki trwa leczenie na razie oszczedzic jej stresu dodatkowych badan czekania na wyniki? jak radzice?

Meryes (offline)

Post #5

20-12-2023 - 13:22:22

Nie wiem czy nie panikuje niepotrzebnie, Depralin (zona bierze maksymalna dawke dobowa) na ulotce pisze ze efektami ubocznymi (bardzo czeste) to min bol glowy.

fragment:
Poza wymienionymi powyżej informowano również o następujących działaniach niepożądanych:
Bardzo często (mogą wystąpić u więcej niż 1 na 10 pacjentów):
- Nudności
- Ból głowy.
Często (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 pacjentów):
- Zatkany nos lub katar (zapalenie zatok)
- Zwiększony lub zmniejszony apetyt
- Lęk, niepokój, nietypowe sny, trudności w zasypianiu, senność, zawroty głowy, ziewanie,
drżenie, uczucie kłucia w obrębie skóry
- Biegunka, zaparcia, wymioty, suchość w ustach
- Zwiększone pocenie
- Bóle mięśni i stawów
- Zaburzenia seksualne (opóźnienie wytrysku, zaburzenia wzwodu, zmniejszenie popędu
płciowego, trudności w osiąganiu orgazmu u kobiet)
- Uczucie zmęczenia, gorączka
- Zwiększenie masy ciała.

Za duzo analizuje za duzo mysle, ale wole to tutaj napisac niz rozmawiac o tym z zona, ona potrzebuje spokoju i zapewnienia ze wszytko dobrze sie uklada.

Juz dizsiaj mowila ze bardzo jej ulzylo ze to co przeszla to bylo przejsciowe, sama sie przyznala ze wrecz czula konkretnei w ktorym momencie nalge zmienial jej sie nastroj i miala zalamania albo poprawe.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-12-2023 - 13:22:50 przez Meryes.

Tomasz. (offline)

Post #6

20-12-2023 - 13:48:01

Pruszków 

1. Ulotki dla leków aptecznych piszą prawnicy firm farmaceutycznych. Firma ma być zabezpieczona przed roszczenia i. Kiedyś kierowca mial wiedzieć np jak wymienić żarówkę. Dziś instrukcja z wykrzyknikiem pisze, aby pod żadnym pozorem nie pić elektrolitu z akumulatora. Użytkownik w USA wygrał sprawę w sądzie przeciwko producentowi ekspresu do kawy gdyż w instrukcji nie było informacji, że kawa będzie gorąca.
2. Bóle głowy są najczestszym objawem niepożądanym wszystkich leków.
3. Objawów niepożądanych po chemioterapii NIJAK porównać się da np z escilatopramem. To KOMPLETNIE inna jakość i ilość. Tak jak obciążenie organizmu po podaniu leków. Chemioterapia cytostatyczna to najbardziej obciążające forma leczenia u człowieka.
4. Z bólami głowy po ciężkim leczeniu należy walczyć. Ja niedostatecznie walczyłem z nimi i ból przewlekły po chemii z malejacym natężeniem utrzymuje się do dziś - minęło 10 lat od przerwania terapii.
5. Żadne leki zwalczajace bóle głowy nie pomogą bez picia i higieny zdrowia. W tym dotlenia się i spacerów.
6. Rozonans głowy nie zaszkodzi.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-12-2023 - 13:51:40 przez Tomasz..

Meryes (offline)

Post #7

21-12-2023 - 09:31:03

Bole glowy maja juz pewna tendencje. Pojawiajas sie w nocy i zazwyczaj nasilaja sie nad ranem az wybudzaja. Gdy zona usiadzie albo w stanie bole przechodza czyli jakby cisnienie srodczaszkowe sie wyrownuje i jest lepiej.

Z bolami glowy z tego co widze to wielka niewadomoa, sam miewalem nieraz olbrzymie napady bole glowy (czas gdy pracowalem na nocnych zmianach po 12 godzin) ale to bylo kilkanascie lat temu i zmiana trybu zycia rozwiazala sprawe.

Niestety przy chorobie zony niczego nie mozna wykluczyc, i tego sie bardzo obawiam. Zostaje poczekac do wizyty z lekarzen przy nastepnym cylku zaraz po swietach i moze dostanie skierowanie na rezonans teraz moglbym probowac prywatnie robic rezonasn ale juz przed swietami nie zdazymy i moze lepiej nie dodawac kolejnego stresu.

Meryes (offline)

Post #8

27-12-2023 - 14:05:11

po 2 cyklu doszly kojelne leki

Clatra, scopolan compositum, Heparegen (na watrobe)

Dexametosen doszeld dwa dotaktowe dni po 0,5 tabletki

Wyniki krwi oczywiscie sie rozjechaly ale hemoglobina jeszcze w normie 11.

Doszly krawawienia raczej nie zwiazane z okresem ale jak twierdzi lekarz z pekaniem naczynek krwionosnych poza tym nie wyleczony przed wykryciem raka byl cykl miesiaczkowy ( okres co 11-12 dni)

Tomasz. (offline)

Post #9

27-12-2023 - 19:41:41

Pruszków 

Clatra to nierefundowany lek p. uczuleniowy blokujący receptory H1. Czemu ten lek nie wiem. Ma działanie uspokajajoco- nasennie. Może o to chodzi? Doradzam leki z fosfolipidami np Esseliv czy Essentiale Forte. Ważny Metoclopramid przed jedzeniem.

Magdaaa (offline)

Post #10

27-12-2023 - 22:05:43

Mojej mamie na wątrobę bardzo pomógł Essentiale Forte. Dzięki niemu bardzo poprawiły się wyniki.

Meryes (offline)

Post #11

27-12-2023 - 22:28:41

Lek p. Uczuleniowy pewnie dlatego bo żona któregoś dnia dostała silnej wysypki na całym ciele ale tylko jeden wieczór, poza tym dużo mówiła że skóra na twarzy jej się pogorszyła choć ja tego nie zauważyłem ale kobieta rozumiem jest bardziej uwrazliwiona na tego typu zmiany.

Tomku czy Metoclopramid powoduje biegunki? Tak twierdziła lekarz onkolog dlatego zapisała atosse i tego się kazała trzymać. Choć wiem że dzisiaj podczas chemii podali Metoclopramid żonie dożylnie?

Metoclopramid mam wykupiony w tabletkach nie przyznałem się lekarce po tym jak mówiła żebynlepiej tego leku nie dawać.

No i jeszcze 3 x 2 rutinoscorbin codziennie brać kazano

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-12-2023 - 22:29:56 przez Meryes.

Magdalena_82 (offline)

Post #12

28-12-2023 - 09:23:39

Jaworzno 

P.Tomasz dobrze opisał działanie sterydów podobnie działają trochę do stymulantów najpierw pobudzenie ( ja nawet miałam bezsenność) a później zjazd w sampoczucie również psychicznym. Bardzo dobre porównanie nawet ja mówiłam mojemu mężowi że czuje się tak i profil działania przypomina mi trochę stymulanty najpierw górka później zjazd. Zauważyłam też że u osób które w przeszłości chorowały lub obecnie mają zaburzenia psychiczne sterydy mogą wpływać na uaktywnienie się oczywiście stosowane w większych dawkach lub mogą pogłębić obecne ( u mojej znajomej tak było dostawała lęków i stanów depresyjnych)

Meryes (offline)

Post #13

28-12-2023 - 14:47:52

Magdalena_82
P.Tomasz dobrze opisał działanie sterydów podobnie działają trochę do stymulantów najpierw pobudzenie ( ja nawet miałam bezsenność) a później zjazd w sampoczucie również psychicznym. Bardzo dobre porównanie nawet ja mówiłam mojemu mężowi że czuje się tak i profil działania przypomina mi trochę stymulanty najpierw górka później zjazd. Zauważyłam też że u osób które w przeszłości chorowały lub obecnie mają zaburzenia psychiczne sterydy mogą wpływać na uaktywnienie się oczywiście stosowane w większych dawkach lub mogą pogłębić obecne ( u mojej znajomej tak było dostawała lęków i stanów depresyjnych)

Zgadza sie w 100% szkoda ze nie mialem tej wiedzy od samego poczatku. Zona jest na lekach SSRI, ale widac ze zjazd gdy odpuszczaja sterydy byl silny i nawet na lekach spowodowal powazny dolek. Teraz obiecalem sobie byc silniejszy wiedzac juz to bo wtedy wszystkie dodatkowe niekorzystne objawy i strach zony mi sie tez silnie udzielil. Do tego dom, dzieci, praca obowiazki itd. balem sie ze to juz tak bedzie dlugo trwalo na szczescie to bylo kilka dni i potem coraz lepiej.

Tomasz. (offline)

Post #14

28-12-2023 - 16:08:40

Pruszków 

Metoclopramid nie powoduje biegunki, zaś Atossa wywołuje zaparcia. Warto też pamiętać o tym że SSRI są przeciwwskazane przy leczeniu tamoxyfenem. Nie wiemy, jaka linia leczenia Antyhormonami zostanie zaproponowana po chemioterapii. Przy inhibitorach aromatazy z nałogiem GnRH SSRI można stosować.

Tomasz. (offline)

Post #15

28-12-2023 - 16:09:29

Pruszków 

Tomasz.
Metoclopramid nie powoduje biegunki, zaś Atossa wywołuje zaparcia. Warto też pamiętać o tym że SSRI są przeciwwskazane przy leczeniu tamoxyfenem. Nie wiemy, jaka linia leczenia Antyhormonami zostanie zaproponowana po chemioterapii. Przy inhibitorach aromatazy z analogiem GnRH SSRI można stosować.

Meryes (offline)

Post #16

28-12-2023 - 18:35:16

Tomasz.
Metoclopramid nie powoduje biegunki, zaś Atossa wywołuje zaparcia. Warto też pamiętać o tym że SSRI są przeciwwskazane przy leczeniu tamoxyfenem. Nie wiemy, jaka linia leczenia Antyhormonami zostanie zaproponowana po chemioterapii. Przy inhibitorach aromatazy z nałogiem GnRH SSRI można stosować.

Czyli jeżeli cie dobrze rozumiem po 6 cyklach i operacji będzie leczenie Antyhormonami. Czy to to samo co leczenie szczątkowe?

Oczywiście bliżej terminów będę pilnował schematu.

Na razie najważniejsze aby udało się jeszcze 4 cykle dokończyć i żeby odpowiedź na leczenie była jak najlepsza.

Tomasz. (offline)

Post #17

29-12-2023 - 08:41:17

Pruszków 

Nie ma czego takiego jak leczenie szczątkowe. Jest leczenie przed, po operacyjne, uzupełniające, paliatywna, objawowe. Antyhormony to leczenie uzupełniające, a czasem też i przedoperacyjne czy paliatywne.

Meryes (offline)

Post #18

02-01-2024 - 15:44:11

Tak, masz racje pomylilem pojecia chodzilo mi o nowotwor resztkowy, jezeli stwierdza się obecność niewielkiej liczby komorek po skonczonej terapii.

Ale na razie mysle, ze powinienem dac sobie spokoj z szukaniem problemow. Jest aktualnie poczatek terapii i trzeba poczekac na odpowiedz.

Dzisiaj minelo 6 dni od 2 podania i dzien-dwa temu bylo slabo ale jakby spokojniej. (nie bylo dreszczy, wysypki, drastycznych spadkow cisnienia)
powtorzyly sie objawy spadku kondycji fizycznej i psychicznej, ale poza wycienczeniem fizycznym i upewnianiem zony, ze to wszystko ma sens przeszla to bardzo dobrze.

Pomoglo picie (non stop, ile sie dalo kazda chwila gdy tylko brzuch przestawal bolec albo mdlosci pozwolily zona pila)
Mam nadzieje, ze ktos przeczyta kiedys ten watek i tez upewni sie ze tak prostym sposobem mozna tak bardzo sobie ulatwic zycie.

Docetoxan to jednak chemia ktora potrafi sponiewierac, ale do poki dzialaja sterydy to trzeba pic a potem tylko przetrzymac 2 gora 3 dni slabszego czasu i widze ze jest ok.

Tomasz. (offline)

Post #19

02-01-2024 - 20:31:53

Pruszków 

Pić należy niezależnie od zażywania i działania dexamethasonu. Woda to życie, niezależnie od obciążające go leczenia.
Przed jakiś 12-15, laty, gdy nie był jeszcze u nas, szerzej stosowany ondansetron to odwodnienie po chemioterapii (na skutek nudności i wymiotów) było główną przyczyną niepowodzenia terapii. O ile nawodnienie można zapewnić, tak wymioty i niemożność normalnego posilenia się doprowadzały na skraj wyniszczenia. Pewna rolę odegrał tu też taxany. Okazało się że konieczny w premedykscji dexamethason działa też dość wyraźnie p. wymiotnie. Później zsyntezowany aprepitant i najnowszy Akynzeo odmieniły jakość życia chorych podawanych chemioterapii.

lulu (offline)

Post #20

08-01-2024 - 23:16:42

k/Kwidzyna 

Na wymioty brałam Emend (1 tabletkę na około godz. przed wlewem, i następne dwie tabletki w kolejne dwa dni) i dodatkowo Pabi - Dexamethason w dzień chemii i dwa do trzech dni po. Istotnie w tym czasie byłam jak czołg a później dwa, trzy dni dochodziłam do siebie.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Meryes (offline)

Post #21

17-01-2024 - 09:11:00

Pochmurna pogoda też ma istotny wpływ, jak żona jest osłabiona i steryd puszcza wszystko się sypie, samopoczucie psychiczne i fizyczne. Ciemno się robi o 16 wtedy podawanie leków czy sprawy codzienne stają się ekstremalnie trudne. Trwa to z 4-5 dni i potem już jest łatwiej. Zwłaszcza jak się skończą zastrzyki na odbudowę szpiku.

Tak się zastanawiam czy nie ma jakiejś alternatywy? Słyszałem o jakimś leku podawany też w formie zastrzyku ale jednorazowo tylko nienordynuje się go ze względu na cenę? Ale nie wiem o jaki lek chodzi bo to żona usłyszała od jakiejś znajomej która przeszła leczenie

Meryes (offline)

Post #22

17-01-2024 - 13:48:36

Niestety dziś hemoglobina 8 a podanie wlewow spowoduje jeszcze pogorszenie,

Przekładamy 3 cykl na przyszły wtorek

Jak najszybciej poprawić hemoglobine?

Meryes (offline)

Post #23

17-01-2024 - 19:00:08

@pytanie do Tomka: czy przełożenie o 1 tydzień cyklu co wydłuży odstęp pomiędzy 2 a 3 cyklem do 4 tygodni jest niebezpieczne dla całego leczenia?

W ekstremalny przypadku przetacza się krew ale pytanie czy się zdecydują na to i jakie to będzie mogło mieć konsekwencje?

Tomasz. (offline)

Post #24

17-01-2024 - 19:18:20

Pruszków 

Przewidziałem to 4 listopada. Są 3 metody. Odroczenie wlewu, transfuzja i EPO. EPO jest stosowane sporadycznie z uwagi na cenę. Transfuzja częściej, ale trzeba o to walczyć. Lekarze przesuwają terapię, proponuając o tydzień odroczony wlew.
Każde obsuniecie terminu zaburza cykl leczenia, wszak muszą być wlewy i następne. Potrzebna jest strategia. Transfuzja jest dobra w razie obniżonego żelaza. Żelazo jest w każdej krwi i nie ulega wydaleniu. W razie zazelazienia ustroju Transfuzja wskazaną zasadniczo nie jest. Można zmierzyć poziomy B12 i kwasu foliowego. W razie niedoborów - uzupełnić.
Leki można znaleźć w ATC B03XA

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-01-2024 - 19:24:57 przez Tomasz..

Meryes (offline)

Post #25

17-01-2024 - 21:32:28

Mam wrazenie ze to troche na wlasne zyczenie sobie to zafundowalismy sad smiley

Zona nie chciala juz pic zakwasu z buraka, ani nic co mialoby dobry wplyw na hemoglobine. Przed pierwszym cyklem miala 13,

po 1 cyklu spadlo do 11 ale pila wtedy zakwas z buraka i jadla psztet z watrobki i tego typu rzeczy.

Po 2 cyklu tylko wieciej pila ale wode i sok pomaranczowy bo jej najlepiej dzialal na dziwne posmaki w ustach, ale zakwasu czy czegos co jej wczesniej pomoglo odbudowac krew juz unikalam, a jak pila to polowe albo nie dopijala do konca. Sumarycznie widzialem i czulem ze taksie skonczy.

teraz mamy 5 dni na poprawienie wynikow, praktycznie przy wartosci 8 podaje sie chemie jak mowila lekarka ale po takim podaniu wyniki jeszcze spadna bardziej w dol i wtedy bedzie totalny balagan wliczajac konieczna transfuzje.

Ze swojej strony juz dopilnuje zone aby jej "uprzedzenia" nie powstrzymaly ja od poprawienia sobie wynikow bo to smaki smakami, ale to jak gorzkie lekarstwo trzeba polknac i tyle. Tym bardziej ze dzisiaj po 2 szklankach herbaty z porzykwy 1 szklance soku z buraka i 1 szklance smoothe z peczka pietruszki z burakiem i pomarancza nie bylo biegunki wiec zoladek wcale nie jest az tak zniszczony jak mi zona mowila. bolow tez zandych nie zglaszala.

Dostala zelazo w tablektach wiec tez bedziemy pilnowc.

aha i zona suplementowala witamine B12 i D po 1 cyklu po drugim stwierdzila ze tyle lekow bierze ze jej zoladek juz nie wytrzymuje i przestala.

Na chwile obecna bierze

- depralin 2 x 1
- rutinoscrorbin 3 x 2
- hepatil 3 x 2
- zelazo 2 x 1 (doszlo dzisiaj)
- preato 1 x 2

Ogolnie musze byc czujniejszy bo mdlosci ustepuja i leki juz sama zaczyna przyjmowac, a widze ze jest bardzo rozkojarzona i czasem moze pomylic albo zapomniec wziac. Wczensiej ja mialem rozpiske i podawalem regularnie i pilnowalem aby byly przyjete. Pozatym lekowstret powoduje ze zaczyna unikac lekow bo sobie tlumaczy sama, ze za mocno zoladek obciaza.

Acha proby watrobowe sie poprawily wrocily do normy.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-01-2024 - 21:40:10 przez Meryes.

Tomasz. (offline)

Post #26

17-01-2024 - 22:43:33

Pruszków 

Sugerował bym wykonać krew na transferyne TIBC i UIBC. Może być potrzeba podania żelaza dożylnie. Ale w chemioterapii lepsza jest transfuzja. Jest dopływ żelaza z krwią dawcy. Można szukać dawcy, który odda krew pod konkretną osobę.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-01-2024 - 22:45:58 przez Tomasz..

Meryes (offline)

Post #27

18-01-2024 - 09:09:19

OK, sprobujemy prywatnie zrobic te badania moze jutro.

Ale musze zapytac, myslisz ze w klinice nie zrobili tego badania?
dlaczego lekarka nie zlecila takiego badania krwi?
Co ten wynik moze wniesc do przyjmowania zelaza i poprawienia hemoglobiny?

Lekarka bazuje tylko na wywiadzie, zona przed wykryciem raka przyjmowla sorbifer durules (lekarz rodzinny zalecil) wyniki z wrzesnia tez miala hemoglobine 8 podniosla ja po okolo miesiacu do 13 i z takim wynikiem rozpoczela 6 grudnia 1 cykl chemii. przed 2 cyklem miala 11, ale lekarka mowila ze to normalne i nie przypisala juz zelaza (jeszcze uslyszelismy ze nie mozna sobie tak brac zelaza smemu - choc tlumaczyliscmy ze wyniki byly bardzo niskie jescze przed diagnoza choroby i dlatego dostala to zelazo) . Teraz nagle rece na poklad i ratuj kto moze. Szkoda ze nie kazala kontynuowac zelaza.

Meryes (offline)

Post #28

18-01-2024 - 11:13:21

Jeszcze jedno pytanie, zastrzyki Accofil podawane przez 5 dni, to one mocno pogarszaja kondyche chorego. Czy jest cos innego?

Juz zdoch zrodel slyszalem ze jest cos innego 1 zastrzyk o dluzszym uwalnianiu albo cos innego co nie powoduje tak ciezkich efektow ubocznych jakby gyrpowych?

Tomasz. (offline)

Post #29

18-01-2024 - 19:08:05

Pruszków 

Są postacie filgrastymu pegylowanego. To Neulasta. Ma przedłużone działanie. Objawy niepożądane są podobne, z tym, że wystarczy. Mniej dawek. TIBC mówi o wykorzystaniu istniejącego żelaza. Jeśli TIBC jest wysokie, to żelazo w podawane terapii jest albo słabo przyswajalne, albo magazynowanie w nieaktywne biologicznie formie. Można z onkologiem uzgodnić albo mniejsze dawki karboplatyny (ważne, aby docetaxel był w dawkach znamionowych) lub, od 4 wlewu zamienić karboplatyne na cyklofosfamid.

Meryes (offline)

Post #30

18-01-2024 - 19:37:46

Czyli z filgrastymem nie przeskoczymy efektów ubocznych, trudno lepiej więc to przechorować ale już nie odkładać leczenia bo po 3 cyklu już będzie łatwiej bo z "górki"

Co do krwi poza hemoglobina wszystkie inne wyniki w normie. Żona jakoś nie ma apetytu, mówi że przez dziwne posmaki, woda jej smakuje jak z cukrem.

Doczekamy do wtorku i zobaczymy jakie będą wyniki. Jak w 5 dni uda się poprawić znaczy że przyswajanie w miarę ok tylko problemem może być zbyt uboga dieta.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 622
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022