Chemioterapia a alkohol

Wysłane przez Monika48 

Monika48 (offline)

Post #1

03-04-2011 - 19:48:49

Warszawa 

Mam pytanie do was dziewczyny, niby proste i banalne a jednak,
jestem sama, mieszkam sama, ostatnio jak mój partner dowiedzial sie ze mam raka to po 12 latach mnie zostawil, po amputacji piersi.
Glupio mi pytać lekarza...
Czy jak wypije jedną lampkę czerwonego wina raz na jakis czas, to moze negatywnie wplynac na dzialanie Chemii? jestem po pierwszej chemii ( jedna czerwona plus dwie białe)
Jakie są interakcje

akzseinga74 (offline)

Post #2

03-04-2011 - 20:13:30

Czerwone wino jest jak najbardziej wskazane na przyrost czerwonych krwinek. Oczywiście w małych ilościach duży uśmiech

b_angel (offline)

Post #3

03-04-2011 - 20:42:50

radom 

na pewno nie zaszkodzi lampka wina

jak miałam chemioterapie to mi onk powiedział, że wszystko jest dla ludzi winking smiley i lampka winka, od czasu do czasu mie zawadzi smiling smiley

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Maja048 (offline)

Post #4

03-04-2011 - 22:23:51

Wronki 

Mój onk gdy Go spytałam powiedział, że można ale nie w nadmiarze...odpowiedziałam ,że i przed nie piłam w nadmiarze . A gdy były problemy z wynikami to gdy spytałam jak mam sobie pomóc wskazał minn.na czerwone wytrawne wino. No i od tego czasu nauczyłam się pić wino /wcześniej wino dla mnie nie istniało.../. Powodzenia...pozdrawiam...

Psotunia (offline)

Post #5

03-04-2011 - 22:42:30

Piłam czerwone wino w czasie chemioterapii.
Lampkę do obiadu sączyłam.
Nie piłam kiedy nie pasowało
do posiłku, albo gdy nie miałam smaku w wyniku chemii.
Wcześniej też piłam. Do obiadu lampkę wina
i do gorącej kolacji prawie zawsze.
Lekarz powiedział, że tak może być, o ile nie jest to więcej
niż jedna lampka.

Monika48 (offline)

Post #6

04-04-2011 - 13:59:38

Warszawa 

dzięki dziewczyny smiling smiley i na zdrowie winking smiley

filipinka35 (offline)

Post #7

06-04-2011 - 14:05:22

A czy w trakcie chemii troszke koniaczku można?

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

magda2411 (offline)

Post #8

06-04-2011 - 14:10:08

Olsztyn 

Dziewczyny, po trochu to wszystkiego można. Jak ja zapytałam dr Gruszweld czy mogę się napić alkoholu, to mi tak odpowiedziała.
Zresztą jak chemia sponiewiera, to się nie ma na nic ochoty, a jak ochota jest, to znaczy, że nie zaszkodzi. Oto moja filozofia Pijaka Pierwszej Ligi!

jano0244 (offline)

Post #9

06-04-2011 - 14:39:02

Mrągowo 

Nasz ukraiński przyjaciel-lekarz twierdzi, że dla pacjentów onko wskazane są niewielkie ilości alkoholu, wytwarzanego z winogron. Czyli lampeczka czerwonego winka lub kieliszeczek koniaku (ale tylko prawdziwego, a nie podrabianego). Będąc w ukraińskim lokalu, on sam testował "prawdziwość" koniaku przed podaniem go Ani. Wg niego picie wysokoprocentowego alkoholu w postaci wódek nie jest wskazane. Jako, że na Ukrainie za kołnierz nie wylewają, a w zasadzie codziennie w jakiejś imprezie uczestniczyliśmy, nasz przyjaciel osobiście pilnował, co by Ani jakiś życzliwy wódki nie polewał.

Nas dwoje, choroba tylko jedna...

filipinka35 (offline)

Post #10

06-04-2011 - 17:09:53

Czyli z wielka przyjemnoscia z moim przyjacielem Ryszardem niezwłocznie napije sie koniaczku pod czujnym okiem mojego mężusia. Ryszard jest naszym wspólnym przyjacielem.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

kesy (offline)

Post #11

07-04-2011 - 00:03:15

Starogard-Gdański  

Kobitki co tam troche alkocholu, w porównaniu do trucizny jaką jest chemia ktorą dostajemy. A więc na zdrówko.drink.gif

piessercekot Oni też czują ból
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 524
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022