Schemat TAC

Wysłane przez Amazonki.net 

Marggan2 (offline)

Post #1

31-03-2014 - 15:39:01

Szwecja 

Deph, a Ty mialas schemat FAC?
Tutaj gdzie mieszkamy stosuja raczej FEC + taksany.
Gratujuje zakonczenia. Ja jeszcze 2 razy.

kimirana (offline)

Post #2

05-04-2014 - 11:40:44

Ja tez po TAC ale niestety dopiero pierwszym. Bole miesni I ta cala reszta jak najbardziej wystapily jednak jak dla mnie to nic w porownaniu do wystepujacej po 6 dniach po biegunki. Nastepna 16 wiec zobaczymy czy cos z tego wyjdzie. Wbrew wszystkiemu mimo sterydow w moim przypadku doszlo do spadku wagi. Po przeczytaniu calego watku naprawde kazdy z N:-) as z tego co widze walczy I znosi to inaczej. Ale stanowicie ogromne wsparcie. Pozdrawiamuśmiech

SAMOTNIA (offline)

Post #3

19-07-2014 - 21:41:29

Witam Was serdecznieuśmiech
jestem od dzisiaj z Wami nie wiem czy na dobre forum trafiłam ,ponieważ przede mną 6 kursów CHTH TAC

magda2411 (offline)

Post #4

19-07-2014 - 21:55:35

Olsztyn 

dobrze trafiłaś kwiatek

_deph_ (offline)

Post #5

21-07-2014 - 10:09:59

Stockholm 

przeprASZAM ZE tak pozno sie odzywam, dopiero zobaczylam twoj wpis....,w razie co napisz mi wiadomosc na skrzynke.
Mialam TAC, ale po 2 partii mialam zakrzep i zapalenie tkanek wiec zmienili mi na inne, paclitaxel x 4 i potem 9 razy epirubicyna co tydzien.
Teraz jestem 3 tyg po radioterapii, wygojona, dochodze do siebie, usiluje cieszyc sie latem smiling smiley plywam !!! jaka radosc - woda 22 stopnie !

SAMOTNIA (offline)

Post #6

24-07-2014 - 17:22:43

pierwsza "kroplówka " za mną zaczynam odliczać oczko
poproszę Was o kilka cennych wskazówek na co szczególnie zwrócić uwagę

dana23 (offline)

Post #7

24-07-2014 - 20:18:13

Gdańsk, Saarbruecken 

Samotnia,ja wprawdzie miałam inną chemię,ale zwróciłabym uwagę na to, aby dużo pić,nawet przy mdłościach,chociaż po trochu,drobnymi łyczkami. Odpoczywaj dużo,nawet jak będziesz się dobrze czuła-czego bardzo Tobie życzę. Kryzys na ogół przychodzi na 3-4 dzień. Staraj się jeść produkty lekkostrawne,gotowane. Będzie dobrze!buziak

SAMOTNIA (offline)

Post #8

24-07-2014 - 21:37:41

dziekuję za wszystkie wskazówki na początku ciężko się w tym odnaleźć bezradny ale z czasem dzięki Wam będzie coraz lżej uśmiech

wrocławianka (offline)

Post #9

22-09-2014 - 09:44:01

Rzeszów 

Witam !buzki
Dołączam do grupy,chociaz schemat mam nieco inny a;e z taxolem ,zaliczyłam drugi wlew Paklitaxolu i Karboplatyny /z serii 6x3 tyg.
Nie było najgorzej ,ale czy będzie tak nadal po kolejnej chemii nie daje mi spokoju...zwłaszcza ze tyle o tym piszecie zmeczony
Wolę jednak wiedzieć co i jak bo na pewno jest łatwiej funkcjonować ...w tych bitwach i koniec końców wojnie smutny

"Nadzieja ma skrzydła,
przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów,która nigdy nie ustaje,
a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury” .
/ Emily Dickinson

anetam (offline)

Post #10

08-10-2014 - 05:51:51

Witam. Ja przyjmuje Tac. Juz prawie koncze. Uff. Jeśli chodzi o skutki uboczne to chyba miałam wszystkie i o różnym natężeniu. Raz lepiej, raz gorzej. Trzymam za wszystkich kciuki i za siebie. Aby ta końcówka była laskawa.

truskawa357 (offline)

Post #11

31-07-2015 - 14:58:45

Witajcie.
Moja mama ma przepisanych 8 chemii AC-T.
Dużo. Ale lekarz powiedział,że w jej przypadku przy dużym guzie ok5cm taka ilość jest konieczna,żeby guz się zmniejszył a jeśli dobrze pójdzie to może obejść się bez operacji.
3 tygodnie temu miała pierwszy wlew. Czuła się dobrze choć była lekko senna dzień, dwa.
Nudności złapały ją raz ok.tygodnia po ale obyło się bez spotkania z ceramicznym.
Teraz zaczęły wypadać jej włosy i przez to jest lekko zdołowana.
Kupiłyśmy już perukę i bawełniane chustki. Jednak mama wzbrania się jeszcze przed zgoleniem włosów na zero choć jest ich coraz więcej w mieszkaniu.
Za tydzień jedziemy na drugą. Żeby przeszła wszystkie tak jak tą pierwsza to było by super.
Jeśli chodzi o jedzenie to właściwie je wszystko na co ma ochotę, unika smażonego, słodyczy, nie pije kawy. Za to bardzo posmakował jej sok z buraków, marchwi, owocowe herbaty.
Trzymam za mamę mocno kciuki i za resztę dziewczyn, które także borykają się z tą chorobą aby jak najszybciej wróciły do pełni zdrowia.

Wiara daje siłę !

lindabr1 (offline)

Post #12

31-01-2017 - 21:42:09

benia1960 (offline)

Post #13

01-02-2017 - 09:29:47

Szczecin 

Operacja powinna być pomimo, że guz zniknie. Nie rozumiem tego lekarza.

marzusia (offline)

Post #14

01-02-2017 - 10:49:45

Cieszyn 

Operacji nie robi się tylko wówczas gdy są przerzuty odległe, gdy ich nie ma a chemioterapia zniszczy guza i tak się operuje bo żadne badania obrazowe nie stwierdzą, że brak jest komórek nowotworowych A nawet ich znikoma ilość nie powinna pozostać bo choroba będzie rozwijać się dalej

Tomasz. (offline)

Post #15

01-02-2017 - 11:35:36

Pruszków 

Operacji nie robi się wtedy, gdy jej wykonanie nie wydłuży spodziewanego życia osoby chorej. W praktyce oznacza to dwa przypadki- rak nieoperacyjny i jak to było powiedziane- przerzuty odległe- w tej drugiej sytuacji proponowane jest tzw systemowe leczenie paliatywne, czyli nacechowane na chorobę, ale bez możliwości wyleczenia. Ma to na celu wydłużenie zycia osoby chorej, przy akceptowalnych objawach ubocznych. Ponieważ schemat TAC jest schematem forsownym ("silnym"winking smiley to lekarze w takim przypadku spodziewają się operacyjności i możliwości wyleczenia chorej. Czy są u chorej stwierdzone receptory steroidowe ER i PgR?? Jesłi tak, to jest druga, mało obciązajaca forma leczenia tzw. hormonoterapią. Może być ona formą jedyną, lub dodatkiem do formy leczenia systemowego.

Al_la (offline)

Post #16

01-02-2017 - 21:15:59

k/Warszawy 

Sytuacja do której się odnosicie miała miejsce 1.5 roku temu oczko

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

marzusia (offline)

Post #17

01-02-2017 - 23:10:55

Cieszyn 

Ano rzeczywiścieniedowiarek

Glosikx00 (offline)

Post #18

23-03-2018 - 12:37:35

Można też sprawdzić wartościowe opinie o Slimetrol

Al_la (offline)

Post #19

23-03-2018 - 12:48:25

k/Warszawy 

Glosikx trafiłeś w "10" z tym odchudzaniem podczas leczenia onkologicznego niedowiarek
Dziękujemy za reklamę, ale może idź na forum ludzi zdrowych zly

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 356
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018