Taksany

Wysłane przez Amazonki.net 

Halinka (offline)

Post #1

06-06-2012 - 07:32:29

Kris
cytuje:

wahania ciśnienia krwi, gorączka, dreszcze, uczucie ucisku w klatce piersiowej."
Takich objawów mama nie ma, ale poza tym jest fatalnie, szczególnie z tym piciem - na samą myśl dostaje torsjibezradnyI trwa to już jak dla mnie za długo - wlew miała z 24na 25 majabezradny

akzseinga74 (offline)

Post #2

06-06-2012 - 08:35:44

Ja też brałam Dexamethason. Wieczorem jakoś i o 5 rano, chyba po 12 tabletek jak pamiętam myśli

braja (offline)

Post #3

06-06-2012 - 08:59:50

Nie wierzę, zeby komus podano taxany całkiem bez premedykacji. To byłoby jak próba zabójstwa. Może mama dostała ja w zastrzykach przed wlewem? Ja od początku brałam tez tabletki w nocy przed chemią. W miarę zwiększania się reakcji uczuleniowych zwiekszono mi ilość dexametazonu po chemii do 3 razy po 8 tabletek (ilość tabletek zalezy od wagi ciała).
Uczucie dusznosci miałam tylko po pierwszym wlewie

Jolcia (offline)

Post #4

06-06-2012 - 11:41:57

Ja też właśnie dexamethazon miałam przepisany w tabletkach, ale nie łykałam go, bo mam odruch wsteczny blee a tym bardziej po takiej ilości tabletekniedowiarek Więc moja onka przepisywała mi go w zastrzyku przed każdą chemią tak

braja (offline)

Post #5

06-06-2012 - 12:28:27

To fakt, choć tabletki drobniutkie, używałam calej siły woli, żeby nie wróciły.

Z piciem miałam problem, w końcu odkryłam, że daję rade pic sok jabkowy bez cukru i przez 3- 4 dni w okolicach chemii tylko to piłam. Choć nie jest polecane, niektórzy pija wode gazowaną (podobna w smaku a niegazowana jest woda Bystra)

Halinka (offline)

Post #6

06-06-2012 - 16:34:22

Dziekuję, Kochaneserce W wypisie są tylko jakieś literki (skróty schematu) plus zofran. Podpytałam dziś pielęgniarkę - mówi, że zawsze podają przed taksanami sterydy - w zastrzyku właśnie. Czyli jest jak być powinno, tylko że mama - odwrotnie niż to bywa przy sterydach - nie ma apetytu i strasznie chudnie.

Kinia_Z1 (offline)

Post #7

19-07-2012 - 19:38:52

Wrocław 

Witam wwszytskie dziewczyny,

dzisiaj wzięłam i kurs taxolu i oczywiście sterydy. Napiszcie proszę czy po sterydach prztyłyście bardzo, mam na myśli zatrzymanie wody w organiźmie, czy udało się Wam jednak utrzymać figurę? Czy wszytskim Wam wypadły włosy, czy są też inne przypaki, dzięki z góry...

młoda (offline)

Post #8

19-07-2012 - 23:21:37

Cześć,
Z włosami jest rożnie. Jeśli masz taxol co 3 tygodnie (tzn. w większych dawkach), to włosy tego raczej tego nie wytrzymają. W dawkach cotygodniowych, ale mniejszych niekoniecznie muszą wyjść, taki schemat jest generalnie mniej obciążający dla organizmu. Mi co prawda wyszły, ale po zmniejszeniu dawki ze względu na objawy neuropatii odrosły. Po sterydach niestety w zdecydowanej większości przybywa się na wadze, i nie chodzi tylko o zatrzymanie wody, ale również o zwiększony apetyt. Warto mieć to drugie na uwadze i nie ulegać zachciankom. Dobrze jest uprawiać jakąś aktywność sportową, wtedy po zawirowaniach związanych z wagą szybciej się wróci do formy.

Haniap. (offline)

Post #9

20-07-2012 - 23:54:46

Poznań 

Ja też miałam Taxol najpierw co trzy tygodnie a potem co tydzień i włosy mi poszły. Po sterydach przytyłam 16 kilogramów i dopiero u dietetyczki musiałam szukać pomocy, żeby schudnąć. I to nawet nie chodziło o względy estetyczne, a zdrowotne. Dodatkowo miałam opuchnięte stopy, bolały mnie stawy, miałam zmiany skórne na dłoniach, paznokcie mi się łamały, no i cały czas miałam biegunki i gorączkę. Ale to wszystko da się przeżyć. Tylko trzeba pilnować, żeby się nie odwodnić.

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

Renka623 (offline)

Post #10

31-07-2012 - 19:25:21

Taksony podają bezpośrednio po czerwonej /mam 4 wlewy co 3tygodnie/czy po radioterapii .Bo ja jestem po oszczednościowej miałam 3 operacje ostatnia w czerwcu /guz,wezły watrownicze,i wezly pachowe/Teraz jestem po 1 chemi za tydzień 2-ga.pa

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 31-07-2012 - 19:26:40 przez Renka623.

Al_la (offline)

Post #11

31-07-2012 - 20:37:19

k/Warszawy 

Po czerwonej. Najpierw cała chemia, a potem radioterapia.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Renka623 (offline)

Post #12

02-09-2012 - 18:12:49

Witam jestem po 3 AC /na 4 kursy /a potem mam mieć 12 kursów PXL co tydzień ,następnie radio i hormony.A jak ja to przeżyję ?

młoda (offline)

Post #13

02-09-2012 - 20:41:52

Renka,
OCZYWIŚCIE, że wytrzymasz. Nie masz pojęcia, co można wytrzymać. AC już kończysz, więc wiesz o co chodzi w tej chemii, a jeżli chodzi o taxol, to podawany co tydzień jest lepiej tolerowany. To TYLKO 12 tygodni. Naświetlanie pewnie z miesiąc - tu tylko problem z myciem, ale upałów już wtedy nie będzie. Hormony - to norma przy hormonozależnych, a więc trzeba je polubić, nie ma na to rady. Głowa do góry!
Młoda

Renka623 (offline)

Post #14

03-09-2012 - 14:47:30

bezradnyMłoda ja się naswietleń nie boje ani hormonów chodzi mi tylko o chemię.Trzecią żle zniosłam boli mie wątroba man silne pieczenie ale w zołądki/nadkwasota/doktorek przepisał mi IPP20 na kwasy i na wątrobę Heparegen ale mi się wydaje ,że watroba albo zółć wytwarza więcej żólci jak wezmę Hepecon.zmeczonyzałamka A może jakaś babeczka wypowie się jak zniosła albo znosi te taksony /12 tygodni az mnie mdli /Papapa

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 03-09-2012 - 14:50:12 przez Renka623.

młoda (offline)

Post #15

03-09-2012 - 18:25:35

Renko,
Ja miałam 4xAC i mam teraz od 1,5 roku taxol co tydzień. AC znosiłam nieporównanie gorzej. Patrząc z mojej perspektywy pierwsze 12 tygodni taxolu były nawet przyjemne smiling smiley Dostaniesz premedykację (sterydy, coś przeciwuczulającego i przeciwwymiotnego). W moim przypadku to wystarczyło, by nie było komplikacji. Po sterydach możesz przybrać na wadze, ale to przejściowe, warto jednak poskromić apetyt, bo potem będzie łatwiej zrzucić; mnie osobiście te dodatkowe kg dosyć przeszkadzają. Możesz mieć także objawy neuropatii obwodowej (zapalenie nerwów obwodowych, które objawia się drętwieniem palców u rąk i nóg bądź zmienionym czuciem w palcach), ale przy tak krótkim okresie podawania nie powinno to być uciążliwe, albo w ogóle nie wystąpi.
Pozdr.

Renka623 (offline)

Post #16

13-09-2012 - 19:59:14

załamkaMłoda nie jestem wscibska ale czego masz tak długo taksony?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-09-2012 - 20:01:41 przez Renka623.

Haniap. (offline)

Post #17

13-09-2012 - 20:11:26

Poznań 

Ja miałam Taxol też ponad rok i tak jak pisze młoda, da się wytrzymać oczko

Ezop

młoda (offline)

Post #18

14-09-2012 - 08:32:27

Renka, Wysłałam Ci wiadomość z odpowiadzią.
Młoda

Eri (offline)

Post #19

17-09-2012 - 20:03:04

Witam, to mój pierwszy post u was. Podczytywałam forum od czasu do czasu i wielkie dzięki za wszystkie rady i słowa otuchy.

No dobrze, a teraz problem. Moja mama jest jeszcze przed operacją, obecnie po drugiej dawce Paclitaxelu (będzie jeszcze 10), a po 4 dawkach AC. AC zniosła świetnie, taksol niestety dużo gorzej. Główny problem to osłabienie i wysoka gorączka. Po pierwszej dawce było ok. Tzn temperatura skoczyła jej po dwóch dniach do 38 st. ale Apap dał radę. Zresztą w skutkach ubocznych piszą o gorączce, więc się tak nie przejmowałam.
Teraz od dwóch dni ma temperaturę do 39 st, która spada po Apapie i zimnych kompresach do 36-37 ale przecież nie mogę jej ciągle faszerować lekami. Jutro będę próbowała dodzwonić się do lekarki (niestety mieszkamy dosyć daleko od szpitala) ale może ktoś z was ma takie doświadczenia? Czy myślicie że powinna przestać brać taksol? Tzn zrobię co poradzi lekarka ale dobrze mieć jakieś porównanie.
Z góry dzięki za pomoc.

b_angel (offline)

Post #20

17-09-2012 - 20:19:32

radom 

Apap czyli paracetamol nie jest zbyt skutecznym lekiem na obniżanie gorączki , spróbujcie pyralginy
no nie zaszkodzi skontaktować się z lekarzem uśmiech

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Eri (offline)

Post #21

17-09-2012 - 20:33:04

Ok, dzięki za radę buziak
Nie byłam pewna co mogę jej dać i to wydawało mi sie najmniej szkodliwe (bo aspiryna jak rozumiem odpada?).
Od czego ta cholerstwo tak skacze? To jakaś reakcja alergiczna czy coś?
Boję się, że mi ją to strasznie osłabi bo my obie jak mamy gorączkę to zero żarełka. Coś tam w nią wmuszam chociaż się buntuje. Ech, zobaczymy co jutro powie lekarka.

b_angel (offline)

Post #22

17-09-2012 - 20:44:32

radom 

gorączka jest wymieniana wśród skutków ubocznych taksanów ...

może trzeba będzie zwiększyć ilość sterydów w premedykacji myśli.

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-09-2012 - 20:45:33 przez b_angel.

braja (offline)

Post #23

17-09-2012 - 22:14:01

Mnie w czasie chemii zapowiedziano, że jesli zauważę goraczkę powyzej 38 natychmiast mam się stawić w szpitalu. To może być gorączka neutropeniczna, nie ryzykowałabym leczenia tego aspiryną

Eri (offline)

Post #24

17-09-2012 - 23:20:43

Poczytałam Google i wystraszyłam się. Mam nadzieję, że to jednak nie to. Do tej pory białe krwinki były grzeczne. Poprzednim razem też mimo tej podwyższonej temperatury były na normalnym poziomie.

mona1311 (offline)

Post #25

03-10-2012 - 10:05:43

Hej. Jestem po 7 taxolu. W cyklu co tydzień. I..na razie żadnych skutków uboczych... no- spanko prawie dobę i czerwona buzia to wszystko - tak mi się wydawało.
Spóźnia mi się okres... już miałam stresa - ciąża?! w takiej chwili?! ....Raka wykryto mi podczas ciąży i wyraźnie zabroniono mi kolejnej....Ale od czego jest forum...grzecznie najpierw przeczytałam cały wątek i kilka osób (choć tylko raz na str4) też pisało o zatrzymaniu miesiączki i "sztucznej menopauzie" . Zrobiłam nawet test ciążyowy przewraca_oczy ale wyszło że jest "błędny" - może chemia zmienia wynik? bezradny
Jak długo nie miałyście okresu?

braja (offline)

Post #26

03-10-2012 - 10:18:24

Jestem 5 miesięcy po chemii. Okres nie wrócił. No ale ja po 40-stce, może nie wróci wcale.

Wioletta (offline)

Post #27

03-10-2012 - 14:35:38

Ciechanów 

Mi okres poszedł sobie po 1 chemii wrócił po 10 miesiącach, a miałam już uderzenia gorąca, więc myslałam że nie wróci, mojej koleżance wrócił p 2 latach, doiero była zdziwiona.Wiele też zalezy od tego jakie masz potem planowane leczenie.

mona1311 (offline)

Post #28

03-10-2012 - 14:39:49

Już "tylko" radio i herceptynkę (jestem po 4 ac i operacji)

joakil (offline)

Post #29

03-10-2012 - 18:32:39

Pomiechówek 

U mnie wrócił po 6-ciu miesiącach od ostatniej chemii (TAC) w trakcie brania herceptyny. Ale to różnie bywa. Znam osoby, które wogóle nie straciły okresu. Jeśli rak jest niehormonozależny, to nie ma potrzeby ich usypiania. Tak mi mówili doktory......

Haniap. (offline)

Post #30

03-10-2012 - 22:03:54

Poznań 

Mnie okres nie wrócił, ale ja zachorowałam i miałam chemię po czterdziestce. Moja lekarka powiedziała, że w moim wieku pewnie nie wróci i nie wrócił bezradny ... a ja nie rozpaczałam oczko

Ezop

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 686
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022