Taksany

Wysłane przez Amazonki.net 

Magdalena_82 (offline)

Post #1

19-11-2023 - 20:04:54

Jaworzno 

Panie Tomaszu jeszcze jedno pytanie czy Ketrel albo Nasen nie wchodzi w interakcje z lekiem sterydowym który biorę przez 3 dni po wlewie Pabi-Dexamethason?

Tomasz. (offline)

Post #2

19-11-2023 - 23:00:51

Pruszków 

Nic mi nie wiadomo, aby wchodziły. Dexamethason to syntetyczny kortykosteryd. A te fizjologicznie są w ustroju produkowane przez nadnercza.

Magdalena_82 (offline)

Post #3

22-11-2023 - 14:42:07

Jaworzno 

Ok dziękuję. No zaczęłam brać na sen wg potrzeby Ketrel. Jestem po 3 wlewie i zmniejszyła mi dawkę sterydu przed wlewem z 12mg na 8,mg i o wiele lepiej się czuje niby miałam dużo energii i pobudzenia ale to jakiś nienaturalny stan teraz nie mam takiego dużego pobudzenia. Mogę zażywać tez 1 tabletkę pani -dexsamethasonu ( zażywałam 3 przez 3 dni) albo wcale mam zobaczy jak będę się czula skoro na mnie działa zbyt pobudzająco a w sumie prawie żadnych działań niepożądanych chemii nie mam. Jedynie co mi się pojawilo to mrowienie w stopach ale nie cały czas sporadycznie, dała mi na to neurovit, chyba że będzie bardzo nasilone to przepisze pregabaline.

Tomasz. (offline)

Post #4

22-11-2023 - 16:45:18

Pruszków 

Neurovit w tabletkach pomaga właściwie na poziomie placebo.
Taksany mają główne dzianina niepożądane pod postacią uszkodzenia osłonek mieli owych nerwów obwodowych neutonu czuciowego (ruchomość mięśni zostaje zachowana przeciwinie do stwardnienie rozsianego). Ale parestezje, przeczulica w końcówkach palców jest istotnym sygnałem neuropatii. Z nią trzeba zdecydowanie walczyć. W razie utrwalenia się bólów bardzo trudno jest z nich wyjść. Oprócz pregabaliny jest też gorsza od niej gabapentyna. Zaś sama pregabaliny może być zastosowana tak w dawce 2*75 mg, jak i 4*150 mg. Nie warto się przed nią bronić, lepiej wejść z małymi dawkami za wcześnie, niż później walić dużymi dawkami, gdy jest za późno.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 496
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022