Taksany

Wysłane przez Amazonki.net 

Jolcia (offline)

Post #1

26-01-2011 - 16:06:45

Kabaja oczywiście po czerwonej jest gorzej, ale uważam, że to kwestia indywidualna i każda odczuwa i przechodzi to inaczej. Ja jestem po drugim paclitaksolu. Po drugiej czerwonej była marna 2 dniowa namiastka miesiączki i do tej pory nic. Pozdrawiampociesza

Haniap. (offline)

Post #2

26-01-2011 - 19:34:59

Poznań 

Dziewczynki, chemia z grupy Taxanów ma, jak każda inna, działanie uboczne. Mój doktorek powiedział mi, że mogę mieć bóle stawów i kości, KASZEL i duszności. Ja dostaję Taxol i mam te dolegliwości, a dodatkowo biegunki, osłabienie i "łapię" katar z powietrza. Nie przejmuj się Tesa tym kaszlem, chociaż ja bym jednak chciała sprawdzić płucka. To może nie być nic niepokojącego, ale rtg płuc powinni Ci zrobić... i to na pewno nie ma nic wspólnego z nerwami buzki

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

tesa (offline)

Post #3

01-02-2011 - 17:59:13

Powiedziałam pielęgniarkom przed podaniem chemii że strasznie źle znoszę kiedy mi podają ten lek , po którym tyłek mi rozsadza i ze na dodatek takie hemoroidy ..., no to one że trzeba tak od razu mówić i podały mi to coś (ie wiem jak to się nazywa)w większym rozcieńczeniu, no i było do przeżycia. A tak się bałam. Dusze kobiety... No i dostałam skierowanie na tomografie komputerową klatki piersiowej. No i nie wiem czy sie cieszyć, czy płakać. Tomografia 7 marca.

<a href="[amazonki.net] src="[amazonki.net]; alt="tesa" /></a>

Al_la (offline)

Post #4

01-02-2011 - 18:12:21

k/Warszawy 

A dlaczego chcesz płakać?
Niektóre dziewczyny płaczą, że nie dostają skierowań na badania, choć by chciały, a Ty płaczesz, bo dostałaś oczko
Na razie nie ma powodu do płaczu uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

kabaja (offline)

Post #5

07-02-2011 - 10:55:15

Nakło n. Notecią 

Jestem w trakcie leczenia pooperacyjnego paclitaxel PCL. Wlew dostałam w czwartek, w tej chwili jestem cała obolała, każda czynność sprawia mi ból. Dziewczyny pisały, że będę odpoczywać, a ja nie mogę się "ujaić", każda pozycja jest niewygodna. Ból nie jest bardzo silny, ale uciążliwy. Jak sobie pomóc? Dodatkowo mam dziwne uczucie jakby wszystko działo się obok mnie głowa jakby nie moja.

anna66 (offline)

Post #6

07-02-2011 - 11:14:25

Weź ketonal, lub coś innego przeciwbólowego!!

Al_la (offline)

Post #7

07-02-2011 - 11:20:27

k/Warszawy 

Po Taxolu to normalna reakcja. Gdy bardzo boli, bierz środki przeciwbólowe pociesza

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

basia04 (offline)

Post #8

07-02-2011 - 11:27:39

Olsztyn 

Niestety po tej chemii tak jest, boli wszystko....Ja brałam środki przeciwbólowe i ...przeczekiwałam. Nie ma innego wyjścia. pociesza

kabaja (offline)

Post #9

08-02-2011 - 21:50:27

Nakło n. Notecią 

Długo tak trzyma?

amado (offline)

Post #10

09-02-2011 - 11:13:50

zwykle zaczyna parę dni po wlewie i może tak pociągnąć do tygodnia, najgorsze są ze dwa dni
warto spróbować paracetamol - czasem dobrze działa

kabaja (offline)

Post #11

09-02-2011 - 11:46:42

Nakło n. Notecią 

Dzisiaj jest lżej, także na razie niczego nie łykam. Tak jak pisałyście trzyma prawie tydzien, dziękuję za informacje, mam nadzieję, że następny wlew będzie mniej bolący.

kabaja (offline)

Post #12

12-02-2011 - 20:29:20

Nakło n. Notecią 

Czy mrowienie w rękach i nogach przejdzie?chichot

tesa (offline)

Post #13

14-02-2011 - 19:01:13

Kabaja mi nie mrowi rąk i nóg, więc nie umiem Ci pomóc. Jedynie wczoraj czułam jakby mi pół języka sparaliżowało, ale dziś już tego nie czułam. Ja mam inny problem, od soboty czuję ból w pośladku, który schodzi do kolana (lewa noga).Coś jakby rwa kulszowa. Nie jest to silny ból, bardziej takie "ćmienie". Gdyby nie przygoda z tym raczyskiem , to bym chyba na to w ogóle nie zwróciła uwagi (gdyż nie jest to silny ból). Lekarka powiedziała żebym się nie przejmowała bo takie nerwobóle to typowy skutek uboczny taxanów. No ale ja oczywiście męczę się z obawą że to może jednak przerzut do kości (mój ojciec przez pół roku był "leczony "na rwę kulszową, która okazała się przerzutem do kościzałamka)No i pomimo że lekarka uspokaja to boję się bardzo. Miała któraś z Was też takie podobne objawy? (No i oczywiście spotkałam na chemii Hanięp (pozdrowionkabuzki)

Haniap. (offline)

Post #14

14-02-2011 - 19:29:03

Poznań 

Tesa pozdrawiam serce ja też mam dzisiaj objawy "po"..... sztorm na całego i trenuję marynarski krok. Mnie też bolą nogi i wszystkie stawy. Dzisiaj wyjątkowo poczułam podawanie premedykacji. W pewnym momencie poczułam okropne swędzenie i pieczenie "tam", a potem na całym ciele. Doszły do tego zawroty głowy i kołek zamiast języka chichot .... potem zasnęłam... Teraz idę spać, boli mnie wszystko.... buzki

Ezop

andzia73 (offline)

Post #15

14-02-2011 - 19:58:17

Gdańsk 

To ładne kółko nam się założyło...ja troszkę pospałam,taka skołowana jestem i wyglądam jak kosmita...zielona się zrobiłameye rolling smiley.Ale tak zawsze pierwszy dzień, jutro będzie lepiej...Odpoczywajcie dziewczynybuziak

kabaja (offline)

Post #16

15-02-2011 - 11:10:23

Nakło n. Notecią 

Ja tera z mam apetyt jak wściekła, jadłbym dużo i ciągle czuję głódje. Drętwienie, mrowienie paluchów nie przechodzi, nie boli to, ale strasznie denerwuje.zly

Haniap. (offline)

Post #17

15-02-2011 - 11:20:33

Poznań 

Ja nie mam mrowienia tylko zwykły, ciągły ból. Wczoraj wieczorem to myślałam, że będę rzucać jakimś mięskiem.... cieszyłam się, że sama sypiam..... nie spodziewałam się, że i takie plusy znajdę w tej zabawie z rakiem. Ale wracając, ja jestem dzień "po" czerwona. Twarz mam suchą i zaczerwienioną, swędzenie całego ciała, które jest takie suche, że balsam po prostu znika gdy go tylko położę. Na ból biorę paracetamol i smaruję stawy maścią. Marna to pomoc, ale chociaż ulga na chwilkę, na tyle żeby zasnąć, zanim ból nie obudzi. bezradny

Ezop

kabaja (offline)

Post #18

15-02-2011 - 18:47:40

Nakło n. Notecią 

Jeżeli mogę polecić, to na suchą skorę kupuję w aptece krem Cutibaza - niedrogi, a skuteczny, do suchego ciała Neutrogena - balsam nawilżający dla skóry wrazliwej. Przy chemi ciało wchłania wszystkie smarowidła w zasraszających ilościach.wnerwiony

Haniap. (offline)

Post #19

15-02-2011 - 20:58:54

Poznań 

Właśnie kupiłam ostatnio Neutrogenę i muszę przyznać, że skóra wchłania ją szybko, ale efekt zostaje na dłużej niż po innych balsamach.... Dzisiaj wyglądam jak kuzynka Winnetou oczko

Ezop

ewad55 (offline)

Post #20

15-02-2011 - 21:16:38

Stokholm 

Na twarz kładźcie sobie dziewczyny maski nawilżające i to takie duże warstwy,mnie to bardzo,ale to bardzo pomagało.Twarz miałam czerwoną tylko w jednym dniu,a maseczki sie momentalnie wchłaniały.To nie muszą być jakieś drogie maski,mogą być tanie,ale dużo.Mnie zlazły paznokcie u rak i nóg.Schodziły mi tak etapami.Teraz są strasznie twarde i kruche.Potrzeba trochę cierpliwości,to wszystko minie,żeby tylko pomogło!

Haniap. (offline)

Post #21

15-02-2011 - 23:24:59

Poznań 

Dzięki Ewa, będę próbowała bo mam jeszcze trzy razy.... A paznokcie to mi zlazł z nogi jeden, a u rąk się tylko łamią...na razie. niezdecydowany

Ezop

kabaja (offline)

Post #22

16-02-2011 - 20:40:09

Nakło n. Notecią 

Dziewczyny, co z tymi paznokciami?

tesa (offline)

Post #23

25-02-2011 - 21:25:37

Mam dość! Coś się dzieje ze mną i nawet nie umiem dokładnie sprecyzować co. Taka jakby duszność (ale oddycham swobodnie), chyba bardziej ucisk w klatce piersiowej. Jestem załamana bo to chyba wychodzi że rzeczywiście źle się dzieje w płucstresach. Skierwoanie na tomografię mam na 7 marca. Cały czas miałam nadzieję, że z płucami ok. Czy któraś z Was w czasie chemii taksanami miała jakieś problemy ze strony klatki piersiowej, oskrzeli? Jak biegam, wchodzę po schodach nie mam duszności. Jedynie ten ucisk w klatce piersiowej. Mam dość ...Myślałam że chociaż w czasie chemii nic mi nie grozi ...

anna66 (offline)

Post #24

26-02-2011 - 20:58:17

Paznokcie u stóp mam fatalne, przebarwione, białe, zrobiłam badania na grzyby i teraz czekam na wynik. U rąk prawie dobre, tylko łamliwe i nie da się ich zapuścić sad smiley

Haniap. (offline)

Post #25

26-02-2011 - 22:17:12

Poznań 

Teso kochanie po tej chemii to normalne działanie uboczne. Sprawdzałam w necie i tam tak napisali. Śmiałam się, że na moje duszności dołożą mi jeszcze i te po chemii... chichot Nie martw się na zapas wynikami tomografii... pamiętaj, że dopóki nie masz wyniku na papierze nie ma się co zamartwiać.... a wynik będzie dobry, jestem pewna !serce
Anna moje paznokcie łamią się wzdłuż, najpierw powstają kreski i one potem pękają. Na długość też nie mogę zapuścić paznokci, bo się kruszą.... takie działanie uboczne chemii bezradny

Ezop

ewad55 (offline)

Post #26

27-02-2011 - 00:45:07

Stokholm 

Moje paznokcie wyglądały tak jak by nowy różowy paznokieć wypychał ten żółty,gruby taki martwy.Ponieważ było ciepło nosiłam sandałki i paznokcie nie bolały,może troszkę.Mrowienia miałam bardzo długo,ale już teraz(minął rok)wszystko wróciło do normy.Bóle i duszności w klatce piersiowej też miałam,nawet w trakcie miałam prześwietlenie płuc i tomografię.Nic mi nie wykazały.To są niestety te skutki uboczne.To wszystko minie,po skończonej chemii.ok

Haniap. (offline)

Post #27

27-02-2011 - 10:18:21

Poznań 

Dzięki Ewa, że dołączyłaś do mnie z tym działaniem ubocznym..... Tesa poczytaj i nie martw się. Musimy uzbroić się w cierpliwość i przeczekać te dodatkowe "przyjemności" buzki

Ezop

Jolcia (offline)

Post #28

27-02-2011 - 12:10:43

Kupiłam sobie olejek rycynowy i smaruję nim paznokcie u rąk i stóp. Są natłuszczone, nawilżone i ogólnie suuuper. Skórki są mięciutkieradocha Wyczytałam też, żeby smarować nimi rzęski i robić maseczkę na włoski, coby szybciej rosły, no to wypróbujęchichot

kabaja (offline)

Post #29

27-02-2011 - 16:00:41

Nakło n. Notecią 

Ja też miewam duszności, ucisk na klatkę, kluchę w gardle po chemi, ale wyczytałam, że przy taxanach tak bywablee. Dodatkowo bardzo szybko się męczę. Tesa ja też mam dosyć, musimy to przetrwać, będzie dobrze. buzki

tesa (offline)

Post #30

27-02-2011 - 20:49:12

Dzięki kobiety, dobrze usłyszeć że ktoś jeszcze miał podobne objawy. Stresuję się tym bardzo. Haniu ruszasz jutro do boju?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 492
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022