Taksany

Wysłane przez Amazonki.net 

libra1 (offline)

Post #1

04-06-2015 - 17:11:17

Moim zdaniem to blad. Herceptyne powinni podawac razem z paclitaxolem. Dlaczego taka jest decyzja ? Wyniki leczenia sa lepsze przy podawaniu razem z taksolami.

Majinka (offline)

Post #2

04-06-2015 - 20:50:34

Czechy 

To ja 12 dostanę pierwszy docetaxel bez herci a drugi poleci już z hercią. Onka mi tłumaczyła, że ten pierwszy chce podać bez herci, żeby wiedziała jakie skutki uboczne mam po pierszym wlewie taksanu. Kdyby mi podała z hercią nie była by pewna czy skutki uboczne są z docetaxelu czy z herci.

agnieszka30 (offline)

Post #3

05-06-2015 - 19:36:52

Będzin 

tez miałam decotaksel i skutki uboczne sa takie: wloski wypadna, paznokcie z czase tez, łzawily mi ciagle oczy,a po czwartym wlewie mialam porazenie wlokien miesniowych w nogach efektem tego sa bolesnosc nog do tego stopnia ze nie da sie chodzic,ale wtedy trzeba to zglosic lekarzowi i mnie zmniejszyli dawke o 25% i to byla dla mnie odpowiednia bo moglam juz chodzic.Nudnosci zadnych tylko jakis dziwny posmak w ustach.Zawsze po chemi musisz wziasc zastrzyk neulaste, po nim bedziesz sie czuc bardzo zle,grypa o bardzo ciezkim przebiegu.to trwa okolo 2,3 dni i juz jest potem ok.Wlosy po niej juz mi nie odrosly takie jak mialam jest ich o 50% mniej i sa cienkie i slabe.

Viola1 (offline)

Post #4

05-06-2015 - 21:35:19

szczecin 

Agnieszka30 - jestem przerazona tymi skutkami decotakselu. Mam go dostać po AC. 4 razy w dawce 100 mg co trzy tygodnie. Myslalam, że jest lagodnieszy w skutkach niż AC. A chociaz skuteczny?

Wandka (offline)

Post #5

05-06-2015 - 22:29:22

Warszawa 

Viola, kochanie nie każdy organizm tak reaguje na decotaksel. Ja miałam 4 cykle co 3 tygodnie z herceptyną (przed operacją jestem). Właściwie oprócz wypadnięcia włosów nie miałam skutków ubocznych. Nie brałam ani razu zastrzyków wspomagających. Paznokcie ok. , włosy już dwa razy goliłam. Raz miałam opryszczkę i lekką infekcję (bez antybiotyku). Teraz jestem po pierwszym wlewie AC (koktajl 4 w jednym). Trochę jestem osłabiona, bez wymiotów. Minęło 2 dni a czuję się już raczej dobrze. Nie ma co się martwić na zapas. Uwierz mi i myśl pozytywnie.tak

libra1 (offline)

Post #6

06-06-2015 - 00:19:54

Tadam tadam rysy mi wracaja Bylam tak opuchnieta, ze nie moglam sie poznac w lustrze. Teraz zaczynam siebie przypominac. Dzisiaj to zaobserwowalam.

marzusia (offline)

Post #7

06-06-2015 - 22:32:55

Cieszyn 

kolejny raz dziewczyny piszę,mam za sobą 9 wlewów cotygodniowych i nic się nie dzieje żadnych dolegliwości,włosy rosną ,morfologia bez zmian bez neulasty czy innych czynników wzrostu tak więc nie ma co panikować,w moim przypadku jest znacznie lepiej niż AC tylko niestety "zadek"rośnie

agnieszka30 (offline)

Post #8

06-06-2015 - 23:22:16

Będzin 

ja tez mialam ac ale pare lat wczzesniej i bardzo zle a znosilam bo wymiotowalam przez tydzien,wlosy po niej wypadly ale za to bardzo piekne urosly.Natomiast decotaksel 6 kursow,moze dawka byla za silna ale wlosow to raczej malutko mam.i dzis juz wiem ze nie zabila dziada bo mam przezrzuty do kosci.

Baśka73 (offline)

Post #9

07-06-2015 - 00:05:04

Warszawa 

Libra ja też z utęsknieniem czekam na odzyskanie dawnych kształtów ☺na razie jestem przygnębiona bo nie mieszczą się w swoje ubrania i musze kupić kilka nowych aby spokojnie wychodzić do ludzi... codziennie jeżdżę na rowerze,raz w tygodniu pływać i staram się nie podjadac bo oponki mnie strasznie wkurzają. ..
Dziewczyny czy przy ac tez się tyje jak przy taksanach?

libra1 (offline)

Post #10

07-06-2015 - 00:16:24

Przy AC w ogole nie przytylam i ladnie wygladalam. Ja tak samo jak Marzusia wszystkie chemie paklitaxol planowo bez zadnych czynnikow wzrostu i bez specjalnej diety . Basia podziwiam, zabieram sie za siebie od jutra.

Baśka73 (offline)

Post #11

07-06-2015 - 05:59:21

Warszawa 

Nie ma co jeszcze podziwiać bo to dopiero od kilku dni i pewnie przy ac nie będę miała siły na pedałowanie. Ale z tego co pamiętam Ty kilkugodzinne wycieczki robiłaś wiec szacun brawo
Oj juz mam steresa przed jutrzejszym wlewem.

rose (offline)

Post #12

07-06-2015 - 08:43:06

Basiu ja miałam 6ac i przytyłam 11kg!!!.To nie po rodzaju chemi się Tyje tylko po sterydach!Ja po każdym wlewie brałam po8tabletek przez 4 dni.Ale u Ciebie wcale nie musi tak być,życzę żebyś przeszła lekko AC bez dodatkowych kguśmiech

Mam pytanie !Czy bolące stopy, nogi, czasami plecy to. może być neuropatia!.AC skończyłam3 ,5 tygodnia temu.Teraz nie licząc opuchlizny bola,nawet po przebudzeniu.Normalnie poszła bym z tym do lekarza ale w środę mam operacje cycocha, wiec się wstrzymam!

Ps.Przepraszam że o AC nie w tym wątku!(już się opamietuje!)papa

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-06-2015 - 08:47:04 przez rose.

marzusia (offline)

Post #13

07-06-2015 - 09:38:50

Cieszyn 

Basiu,nie wiadomo czy dostaniesz przy AC sterydy,ja miałam tylko przy wlewie a np.rose dostawała też na kilka dni do domu,nie wiem od czego to zależy ale podejrzewam,że nie ocenia się tego indywidualnie tylko stosuje standard,jak w Twoim szpitalu taki mają to dają do AC wszystkim.Ja przy AC nie dostawałam sterydów i nic nie przytyłam,za to teraz prawie10kg

Baśka73 (offline)

Post #14

07-06-2015 - 10:13:40

Warszawa 

Dzięki dziewczyny buziak ja taksany skończyłam na +6kg z tego co wiem nie dają u mnie sterydów do domu ale jutro się okaże
To ja znikam do wątku o ac ale będę do Was zaglądać i trzymam kciuki za każdą z Was ok

Maura (offline)

Post #15

07-06-2015 - 15:58:45

wroclaw 

Z tyciem jak z innymi objawami ubocznymi. Juz 4 ostatni ac sie zbliza -sterydy biore przed wlewem -tabletki potem kroplowka bezposrednio z wlewem i 4 dni po.... i ani kg wiecej. Nie mam problemow z nudnosciami ale jem troche wiecej niz normalnie i nic...duży uśmiech nie trzeba martwic sie na zapas.

rose (offline)

Post #16

07-06-2015 - 17:12:38

Maura zazdroszcze!!! A ja jak opas!!!

Maura (offline)

Post #17

07-06-2015 - 17:58:04

wroclaw 

E...tylko na troche.Przejdziemy to trucie i wszystko wroci do normypociesza

Wandka (offline)

Post #18

07-06-2015 - 22:34:25

Warszawa 

Kochane Dziewczyny, jestem po taksanach i sterydach (przez 3 dni 48 tabletek-4 cykle) i nie przytyłam nawet 1 kg. Owszem miałam ogromny apetyt ale postanowiłam rzucić pieczywo, mączne produkty (makaron ciemny, mąka ciemna) zero słodyczyoczko natomiast dużo soków warzywnych (sama robiłam), koktajli owocowych, sałatki typu greckie. Tak zapełniałam żołądek i zaspokajałam głód. Było ciężko ale dałam radę.hura

aga66 (offline)

Post #19

08-06-2015 - 12:28:05

Warszawa 

Viola1 Docetaxel podają z reguły 4 razy. Ja też miałam miec 4xAC, potem 4xDXL100, a w końcu miałam 3xFEC100 i 3xDXL100. A zależy od wielu czynników: wieku, histopatu, zaawansowania i Bóg jeden wie od czego jeszcze.
Natomiast jeżeli chodzi o Taxol i herceptynę, to najczęsciej taxol podawany jest cotygodniowo, a herceptyna co trzy tygodnie.

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

aga66 (offline)

Post #20

08-06-2015 - 17:00:31

Warszawa 

Nie cztery, tylko trzy razychichot z reguły

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

Maura (offline)

Post #21

08-06-2015 - 17:06:47

wroclaw 

Sterydy jako premedykacja a nie brane przez jakis dluzszy czas nie powoduja tycia.Raczej juz dbanie o siebie i dobre wyniki...czyli jemy co chcemy i co zdrowe i co polepszy wyniki itp....a pozniej efekt w dodatkowych kg.Do pracy tez juz nie tak biegniemy..a to nie pomaga na wage.duży uśmiech

marzusia (offline)

Post #22

08-06-2015 - 19:26:02

Cieszyn 

wiadomo,że z pustego to i Salomon nie naleje i z samych tableteczek kilogramy tłuszczu się nie stworzą ale za to apetycik wzrasta okrutnie więc skutki są,spodziewałam się tego bo wcześniej też dziewczyny o tym pisały,myślałam,że dam radę i oprę się obżarstwu,niestety nie udało się.Jeszcze mam nadzieję ,że część to zgromadzona i zatrzymana w organiźmie,przez sterydy,woda i zacznie schodzić szybko gdy wlewy się skończą.

Wandka (offline)

Post #23

08-06-2015 - 21:56:42

Warszawa 

Ja Docetaxel + biopodobny-Herceptyna 4 razy a teraz 4 razy FEC+ hercia. Przy FEC, którą w środę zaczęłam już nie dostaję sterydów.

Viola1 (offline)

Post #24

09-06-2015 - 02:24:02

szczecin 

aga66
Nie cztery, tylko trzy razychichot z reguły
To dlaczego ja mam dostac aż4 razy. niezdecydowany

iwusiak (offline)

Post #25

11-06-2015 - 12:28:33

Warszawa 

3 taksan za mną,jeszcze 9:@

marzusia (offline)

Post #26

11-06-2015 - 16:33:56

Cieszyn 

no to licytacja,10 taksanów za mną,jeszcze 2 i na razie wszystko ok.

doubleD (offline)

Post #27

11-06-2015 - 17:05:21

London 

wszystko zalezy od dawki. moje sa planowane jako 4 cykle co dwa tygodnie i to tylko dlatego ze nie moglam przezyc perspektywy 'dodatkowych' 12 tygodni po skonczeniu 4 dwutygodniowych cykli EC ;-)

MoniaB (offline)

Post #28

11-06-2015 - 17:40:25

Toruń 

Dziewczyny, została mi jedna ac, potem 4 taksany co 3 tygodnie. Wiem, że ta chemia lubi uczulić- jak to się może objawiać? Czerwoną o dziwo znoszę bardzo dobrze.

Majinka (offline)

Post #29

11-06-2015 - 22:02:35

Czechy 

Jutro pierwszy wlew docetaxelu. Mam nadzieję, że nie będze tak źle papa

Wandka (offline)

Post #30

12-06-2015 - 00:40:47

Warszawa 

Bardzo uczulam przy braniu docetaxelu codziennie nakładanie balsamu dla alergików na całe ciało oraz żelu pod prysznic również tej samej firmy. Na paznokcie codziennie nakładać (smarować) olejkiem rycynowym z dodatkiem cytryny. Bardzo gobre są balsamy z dodatkiem aloesu. Piszę to dlatego, gdyż bardzo często kobietom robią się takie odbarwienia skóry (brażowy kolor i łuszczą się). Paznokcie robia się żółte, potem brązowe i odpadają. Widziałam u wieku kobiet. Ja uninęłam tego. Miałam 4 wlewy z docetaxelu co trzy tygodnie + herceptynę. Trzeba barzo uważać na infekcje intymne i dlatego profilaktycznie od poczatku cykli aplikowałam Illadian. Uniknęłam grzybka i innfekcji poważnej. Jma ustna -ssać islę i chlorocinaldin. Poniewż przed wlewami poczytałam o powikłaniach dlatego profilaktycznie stosowałam w/w środki. Jakoś poszło bez wiekszych komplikacji. kwiatek

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 521
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022