Usunięcie drenow

Wysłane przez biankaub 

biankaub (offline)

Post #1

07-09-2017 - 23:07:06

Gdzieś w świecie 

Jestem dwa tygodnie po mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją metodą płata LD z pleców. Dwa dni temu usunęli mi ostatni dren z pleców pod raną. Dzisiaj czuję jak pływa mi płyn pod skórą o powierzchni męskiej reki. Byłam w szpitalu, lekarz oglądał i odesłał mnie do domu. Poradzcie proszę, czy jest się czym martwić? Czy w takiej sytuacji pomocny byłby antybiotyk?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-09-2017 - 23:08:42 przez biankaub.

fianiebieska (offline)

Post #2

07-09-2017 - 23:18:01

Warszawa 

Nie sądzę. Jeśli zbierze się więcej odciągną ci strzykawką. Lekarz nic nie mówił?

fianiebieska opowiada

biankaub (offline)

Post #3

07-09-2017 - 23:22:29

Gdzieś w świecie 

Niestety nie. Powiedział, że przy sciągnięciu może wdać się infekcja. Jestem bardzo zestresowana.
Czy jest mozliwość, że organizm sam wchłonie? Wizytę do mojego chirurgia mam w poniedziałek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-09-2017 - 23:25:45 przez biankaub.

DanaPar (offline)

Post #4

07-09-2017 - 23:36:58

Police 

Organizm może więcej, niż nam się zdaje. Ja miałam przy prostej mastektomii ściąganą chłonkę kilka razy po amputacji. Początkowo co dwa dni, trwała to co najmniej 3 tygodnie. Odbywa sie to w warunkach sterylnych, więc jak można mówić o infekcji.
Też miałam rekonstrukcję z płata z pleców, ale po 4-rech latach od mastektomii

fianiebieska (offline)

Post #5

08-09-2017 - 00:01:37

Warszawa 

Bez sensu. Masa osób miała odciągane i nie było infekcji. A nawet jak się wda, to wtedy antybiotyk.

fianiebieska opowiada

Krynia58 (offline)

Post #6

08-09-2017 - 10:31:18

Warszawa 

Ja po mastektomii też miałam ściąganą chłonkę, dwa razy - ale spod pach. Były to niewielkie ilości, natomiast w miejscu drenu z lewej strony też miałam wrażenie że gromadzi się płyn. Powiedziano mi wtedy że z tego miejsca sie nie sciąga i że samo się wchłonie. Zalecano masaż ktory i tak robiłam. Rzeczywiście po pewnym czasie wszystko się wchłonęło.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Misia77 (offline)

Post #7

08-09-2017 - 12:12:05

Ja też miałam przez dłuższy czas po operacji w miejscu drenu, pod pachą taką opuchniętą "bułę" i miałam wrażenie że tam się zbiera chłonka, nawet kilkakrotnie marudziłam do lekarzy żeby mi ją ściągali ale potem okazało się, że to nie jest żadna chłonka bo chłonka zbierała się zupełnie gdzie indziej: pod blizną po operacji, na klatce piersiowej. A to coś pod pachą to była taka, jak to lekarz określił "opuchlizna pooperacyjna". Miałam to po prostu masować, wietrzyć, trzymać łapę w górze itp., no i rzeczywiście po jakimś czasie samo zeszło smiling smiley Piłam w tym czasie często rumianek - to delikatne ziółko pomaga likwidować wszelkie opuchlizny. Ale do tej pory zostały mi jeszcze takie dwa malutkie zgrubienia w miejscu gdzie siedział dren. Pewnie jakieś zrosty czy blizny wewnętrzne, nie wiem...

Alexandra (offline)

Post #8

13-03-2018 - 19:55:17

Cześć dziewczyny przewraca_oczy

Jestem 7 dni po mastektomii z rekonstrukcją, jutro jadę na wyjęcie.drenu. Czy to boli?

renatar (offline)

Post #9

13-03-2018 - 20:17:49

sieradz 

Aleksandro ja miałam po trzech dobach wyciągnięty i wtedy to nic nie bolało bo to miejsce miałam bez czucia.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

marzusia (offline)

Post #10

13-03-2018 - 20:25:57

Cieszyn 

Nic nie boli, a niektórym niezdarom to nawet sam wypada

Alexandra (offline)

Post #11

13-03-2018 - 21:29:50

Ufff dzięki za słowa pociechy buzki oby tak było, nie bałam się tak operacji, jak tego usunięcia drenu
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 479
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018