Mammotomia zgrubienie rok po..

Wysłane przez Tamsik87 

Tamsik87 (offline)

Post #1

19-09-2017 - 12:49:24

Hey dziewczyny! Mam pytanie do was , poniewa lekarze albo mnie zbywaja albo sama nie wiem... rok temu mialam usunietego malego gruczolakowloknkaka, siniak bol wiadomo jak po.. lecz po roku czasu mam w tym miejscu w srodku piersi jak by wielkiego guza ktory zwieksza swoja objetosc 3x przed miesiaczka a zmniejsza po... robilam juz usg ponoc nic zlego tam mie ma jakas blizna ... czy to normane ? Plz pomozcie bo rozmyslam o kolejnym usg i biopsji.. nadmienie ze to byl jeden jedyny guzek

Paula.kh (offline)

Post #2

19-09-2017 - 14:13:32

Nie chcę siać paniki, ale podobnie zbywano moją Mame, a potem okazało się, że rak piersi, G3. To nie koniec świata, wiadomo, ale gdyby był wcześniej wykryty to zawsze lepiej, wystarczyłoby pewnie mniej agresywne leczenie. Dlatego uważam, że lepiej więcej diagnostyki niż mniej. Lekarze czasami bagatelizują, niestety. Pomyłki też się zdarzają.

Tomasz. (offline)

Post #3

19-09-2017 - 15:40:31

Pruszków 

Wszelkiego rodzaju guzy lepiej (bezpieczniej i właściwiej) traktować jako nowotwory potencjalnie złośliwe. Diagnozować biopsją gruboigłową (czasem też obrazowaniem rezonansu dla piersi) a w razie zabiegu - zachowywać przede wszystkim marginesy cięcia.

anna1979 (offline)

Post #4

19-09-2017 - 16:28:21

Warszawa 

Prawdopodobnie u Ciebie to nic groźnego. Jednak jak sobie przypomnę twierdzenia lekarzy gdy wyczułam guza - "Rak nie boli", " jeśli guz zmienia kształt wraz z cyklem to napewno nie rak". Mój bolał i bardzo puchł tuż przed okresem. Zaufaj sobie, jeśli Cię niepokoi nie zostawiaj tego. Trzymam kciuki smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 287
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018