Dzień operacji

Wysłane przez Zuduarinka 

Zuduarinka (offline)

Post #1

18-11-2017 - 19:51:25

Hej kochane. U mojej mamy w kwietniu zostal zdiagnozowany rak sutka. Zakończyła już leczenie i w poniedziałek idzie do szpitala na operację usunięcia piersi w całości i wszystkich węzłów. Możecie mi napisać jak wyglądały pierwsze wasze godziny/ dni po operacji i czy ktoś z rodziny mógł lub powinien przy was być?

Krynia58 (offline)

Post #2

19-11-2017 - 21:12:58

Warszawa 

Zuduarinka, kilka godzin po operacji wróciłam z sali pooperacyjnej na ogólną. Narkozę zniosłam dobrze, gorączki nie miałam prawie. Następnego dnia wstawałam już z łóżka. W drugiej dobie po operacji przyszła rehabilitantka, pokazała jak robić masaż i ćwiczenia. Najtrudniej było przyzwyczaić się do spania na plecach, bo miałam usunięte obie piersi. W szpitalu byłam tydzień, wyszłam już bez opatrunku, z plastrem na szwie. No i z drenami, które zdjęto mi po kolejnym tygodniu. Rodzina mogła przychodzić bez ograniczeń, mąż nawet załapał się na instruktaż robienia masażu - ale trzeba też myśleć o tym że są na sali inne chore które mogą czuć się gorzej i jeśli wszystko jest w porządku, ograniczyć wizyty do minimum. Warto porozmawiać z lekarzem lub rehabilitantem o tym jak postępować po powrocie do domu, czego unikać, na co zwracać uwagę. Życzę żeby Mama przeszła ten czas jak najpomyślniej uśmiech

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 287
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018