Profilaktyczna mastektomia+usunięcie jajników brca2 i brca1

Wysłane przez Cansu 

Cansu (offline)

Post #1

25-02-2018 - 00:15:54

RZESZÓW 

Wybaczcie drogie wojowniczki że was molestuje najpierw wątek babci, a teraz po badaniach genetycznych wyszło że Mutacja i BRCA1 I BRCA 2 bezradny od strony mamy i taty wszędzie są raki. Lekarz mówi że to zabezpieczy mnie przed zachorowaniem a nie chce przechodzić piekła leczenie. Tylko problem- mam implanty w piersiach pod mięsień, czy przy profilaktycznej mastektomii usuwa się węzły,skóre,brodawkę?? Mój rozmiar to 1 tylko kiedyś pracowałam jako modelka i wstawiłam wkładki powiększające doktor mówi że najlepiej wyjąć implanty usunąć w 100% tkankę gruczołową i dać większy implant??- nie wiem co o tym myśleć.

Co do jajników to podstępna choroba- nie boję się bezpłodności i tak myślę że nie nadaje się na matkę, zresztą tyle u nas chorób w rodzinie że nie chce przekazywać złych genów dziecinie bo nie zasłużyło na to dziecko. U nas w rodzinie wszystkie choroby genetyczne są. Nie mam 20 lat tylko niedługo 30 pewna swojej decyzji Panie wojowniczki mogę prosić o rady i poprowadzenie zwłaszcza panie co to przeszłykwiatek Dziękuje za zrozumienie

libra1 (offline)

Post #2

25-02-2018 - 01:03:29

Jestem po usunięciu jajników i prewencyjnej mastektomii 1 piersi Niestety nie zdążyłam przed rakiem i te operacje miały miejsce po leczeniu raka piersi. Służę radą napisz do mnie wiadomość to podam Ci telefon Nie usuwa się brodawki ani skóry ani węzłów profilaktycznie tylko cały gruczoł piersiowy dlatego trzeba wyjąć implant który masz żeby dokładnie usunąć całą tkankę

Cansu (offline)

Post #3

25-02-2018 - 02:23:57

RZESZÓW 

dziękuje za odp jutro napiszę na priv. A jest możliwość by lekarz wyciągnął implanty +usunął cały gruczoł jest go mało ponieważ przed sylikonami miałam rozmiar 1 a/b?? -nawet przed implantami miałam budowę bardziej tłuszczową tzn niedorozwój ponieważ np nie mam brodawki wypukłej a potem włożył nowy implant.

jeszcze jedno pytanie czy po mastektomii profilaktycznej +ovarektomia usunięcie jajników-jest możliwa terapia hormonalna by zapobiegnąć objawom klimaksu+ścieńczeniu kości? Czy nadal podwyższa ryzyko.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-02-2018 - 02:25:12 przez Cansu.

fianiebieska (offline)

Post #4

25-02-2018 - 08:21:14

Warszawa 

My tu przeważnie po raku a wtedy zalecenia są inne. Jest grupa na fb abaniko i tam jest dużo dziewczyn z mutacjami a przed rakiem i one po usunięciu przydatków dostają HTZ.

fianiebieska opowiada

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-02-2018 - 08:21:39 przez fianiebieska.

Cansu (offline)

Post #5

25-02-2018 - 11:26:02

RZESZÓW 

Prof Lubiński genetyk rekomendował zaczęcie od dołu od jajników, u mnie dużo kobiet zmarło na raka tego narządu a piersi badać rezonansem magnetycznym. Mammografia jest niemożliwa ze względu na implanty.Do tego powiedział że po usunięciu jajników spadnie ryzyko raka piersi z 80% do 40%. Nie wiem co robić??wnerwiony

Agaba190 (offline)

Post #6

25-02-2018 - 11:30:23

k/Warszawy 

Ja bym posłuchała lekarza i usunęła najpierw jajniki.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Al_la (offline)

Post #7

25-02-2018 - 11:54:12

k/Warszawy 

Raka jajnika trudno zdiagnozować, więc przy mutacji najlepiej je usunąć.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

marzusia (offline)

Post #8

25-02-2018 - 13:08:11

Cieszyn 

Może jednak zamroziłabys jajeczka przed usunięciem jajników. Teraz dzieci nie chcesz ale różnie w życiu bywa, nie wiesz co będziesz myślała za 5 lat, czasami wszystko się w życiu zmienia w tym priorytety. Więc lepiej to zrobić bo po operacji to już musztarda po obiedzie

Cansu (offline)

Post #9

25-02-2018 - 15:31:55

RZESZÓW 

Identycznie mówi mój narzeczony -on chce oddać spermę do banku nasienia i ja zamrożę jajeczka.marzusia sprowokowałam rozmowe z narzeczonym i doszliśmy do wniosku takiego. Bo tak to wyrzucą do śmieci i wsio a tak to jest nadzieja na bejbi.
marzusia OGROMNE DZIĘKI!!!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 285
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018