Ból piersi po mastektomii

Wysłane przez Iwo_Iwo_123 

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #1

19-03-2018 - 11:52:25

Józefosław  

Od jakiegoś czasu pobolewa mnie pierś w której miałam guza, jestem po obustronnej masktwktomi i rekonstrukcji. W zasadzie to takie niewielkie kłócić, swędzenie i jakby ciągniecie, ale tylko podczas niektórych czynności. Czy któraś z Pan miała podobne dolegliwości? Byłam na usg i onkolog nic niepokojącego nie zobaczył.

marzusia (offline)

Post #2

19-03-2018 - 12:29:21

Cieszyn 

Ja piersi mam usuniętą, bez rekonstrukcji i obszar pod pachą i w okolicach blizny nadal jest tkliwy, czasami szarpie, kłuje ciągnie, swędzi. W dużej mierze jest to zależne od pogody

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #3

19-03-2018 - 12:35:50

Józefosław  

No wlasnie też troche na pogodę zwalam. Zastanawiam się też czy to nie moze byc spowodowane krzywym siedzeniem przed biurkiem.

Krynia58 (offline)

Post #4

19-03-2018 - 12:43:37

Warszawa 

Iwo_Iwo, myślę że mógł się zrobić mały zrost i stąd dolegliwości. Połóż dłoń nad blizną i przesuń lekko do góry - nie masz uczucia ze cos " trzyma" skórę?
Albo czucie wraca i nerwy się odzywają. Dobrze że usg ok uśmiech

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #5

19-03-2018 - 13:52:49

Józefosław  

Znowu to samo.
Zbadam w doma, bo w pracy mogliby dziwnie zareagować. Ciekawi mnie czy od pleców ten ból mógłby bycć. Jak siedzę prosto Klocia nie ma, jak sie krzywię pobolewa. Druga pierś, ta bez guza a po prewencyjnej mastektomii rownież pobolewa ale znacznie mniej. Uspokoiłam sie troche po usg ale w zwiazku z tym ze to juz ze 3 tygodnie po znowu zaczynam sie niepokoić

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #6

22-03-2018 - 18:20:30

Józefosław  

Byłam wczoraj u internisty po skierowanie. Obejrzał i opukał bolącą pierś i poza bólem w jednym miejscu nie zauważył nic niepokojącego. Opukał mi rownież plecy i wyczuł jakoes napięcie w prawej łopatce. Dał mi skierowanie na rtg kręgosłupa. Czy macie wiedzę, czy można w tym samym czasie czy niewielkim odstępie zrobic rtg klatki i kręgosłupa? Strasznie sie nakręciłam, że to coś bardzo złego i juz studiuje wątek o raku zapalnym. Do tego ten trwający od tak dawna katar. Tragedia.

fianiebieska (offline)

Post #7

22-03-2018 - 18:26:34

Warszawa 

Nie nakręcaj się. Ból piersi może powodować że się spinasz i stąd napięcie w okolicy łopatki pociesza

fianiebieska opowiada

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #8

22-03-2018 - 18:36:16

Józefosław  

Staram sie panować i nie nakręcać, ale to trudne bardzo, kiedy tu boli, tu szczyka. Robiłam usg miesiąc temu, staram się sama siebie przekonywać, że jakby coś sie działo, to lekarz by widział ale za chwile znowu czarnowidztwo.

fianiebieska (offline)

Post #9

22-03-2018 - 18:44:30

Warszawa 

Wiem, ja w trakcie chemii nakręciłam się że mam przerzut do kręgosłupa. Potem wymyśliłam przerzut do kości udowych... winking smiley To normalne że teraz każdy ból czy strzyknięcie wzbudza w nas niepokój.

fianiebieska opowiada

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #10

22-03-2018 - 18:55:02

Józefosław  

No wlasnie i jak sobie z tym radzić i normalnie żyć? Mam w ręku skierowanie do poradni psychoonkolpgicznej, moze czegoś mnie naucza, ale wcześniej muszę byc pewna, że nic złego się nie dzieje. Tylko skąd te pewność wziąć?

fianiebieska (offline)

Post #11

22-03-2018 - 19:38:03

Warszawa 

Niestety pewność to może się pojawi za wiele lat. Wiele amazonek prostu bierze antydepresanty, mi pomaga wiara i miłość do mojej rodziny aby rozganiać pełne lęku myśli. Musisz wypracować sobie jakiś sposób, idź do poradni, na pewno ci pomogąserce

fianiebieska opowiada

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #12

26-03-2018 - 17:42:12

Józefosław  

Kurcze, ta pierś nadal boli, kłuje delikatnie i czasem rwie. Nie w jednym miejscu, ale w kilku. Sądzicie ze czekać do 10.04 na wizytę planowana u mojego onkologa, czy próbować coś kombinować? W zeszłym miesiącu miałam usg robione i onkolog powiedział, że wszystko dobrze ale mimo wszystko martwi mnie ten ból. Byłam przedwoczraj na basenie i przez godzinę pływania ani raz mnie nie zabolała, za to dzis w pracy co rusz mnie kula i pobolewala. To nie jest silny ból, w skali 1-10 jakies 3. Jestem zrozpaczona

dziubas (offline)

Post #13

26-03-2018 - 17:55:43

Gdańsk 

Iwo! serce ja bym poczekała do 10go kwietnia, przecież to tylko 2 tyg. a w miedzyczasie Swieta!, skoro piszesz, ze pływasz, to domyslam się, że pływasz od dawna i tak sobie myslę: to fakt, ze woda pewne bóle znosi i to samo stwierdziłaś, tylko może zamiast pływać lepiej byłoby ćwiczyc w wodzie pod katem tego, ze jestes po operacji, bo nawet przez pływanie zbyt "wyczynowe" można sobie szkody narobić, dobrze byłoby gdybyś skonsultowała tez to pływanie z kimś, moze np z naszym ekspertem - Adamem Iwańskim...?

renatar (offline)

Post #14

26-03-2018 - 18:05:40

sieradz 

Iwo mnie cały czas boli chociaż ju idzie mi trzeci rok po amputacji. Ciągle mam lekki katar i zawalone gardło, czuje tam jakiś stojący kartofel i lekki ból głowy Po wcześniejszych twoich wpisach zastanawiam się nad tomografem głowy bo coś mi się dzieje z nią i już się boję.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #15

26-03-2018 - 18:19:15

Józefosław  

Renatar, troche mnie uspokoiłaś, tym, ze nie tylko mnie boli. Po cichutku liczę, że moje bóle spowodowane są siedzącym trybem pracy, a nawet powiem wiecej, życia.
Dziubasku, na basen chodzę sporadycznie w tej chwili, absolutnie nie pływam wyczynowo

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #16

26-03-2018 - 18:36:58

Józefosław  

Renatar, co do tomografii to akurat mnie po niej i po opisie, że wszystko jest ok bóle ustąpiły. Teraz pojawiają się sporadycznie. Dlatego myślę, że może dla świetego spokoju zrób badanie.

renatar (offline)

Post #17

26-03-2018 - 19:20:45

sieradz 

Normalnie nie da się żyć z tymi ciągłymi schizami, w tamtym roku bolały mnie plecy i kręgosłup i ciągle o tym myslałam a w tym roku z tą głową, muszę się zebrać do kupy i zrobić ten tomograf bo inaczej się dołuję i dołuję. Wcześniej z tym gardłem że aż się wybrałam na usg tarczycy [wtedy endokrynolog mi znalazła parę unaczynionych guzków i już było myslenie]. Każdy mówi żeby żyć normalnie i się nie skupiać na chorobie ale mnie jakoś nie wychodzi.

Mroczkowska (offline)

Post #18

26-03-2018 - 19:33:40

USA 

renatar
Iwo mnie cały czas boli chociaż ju idzie mi trzeci rok po amputacji. Ciągle mam lekki katar i zawalone gardło, czuje tam jakiś stojący kartofel i lekki ból głowy Po wcześniejszych twoich wpisach zastanawiam się nad tomografem głowy bo coś mi się dzieje z nią i już się boję.

Renatar, jesli mozesz to napisz mi cos wiecej o tym katarze I gardle. Ja jestem 2 lata po operacji, teraz od 6 tyg. mam to co ty. Na poczatku wydawalo mi sie ze to przeziebienie. Ale jak stracilam kompletnie glos to poszlam do lekarza, biore juz 3 rodzaj antybiotyku (poprzednie nie pomogly) + sterydy. Robie inhalacje, nawilzam powietrze na noc. Poprawa jest ale to polepsza sie bardzo powoli. Skad to sie bierze, dlaczego chcesz zrobic MRI glowy ? A co do normalnego zycia - mi sie wydaje ze juz nigdy ono nie nastapi. do konca naszych dni bedzie z nami, jesli nie fizycznie to w naszych myslach. Dla mnie zycie podzielilo sie na po I przed rakiem niestety.

Hanna

Przewodowy, invazyjny, G3, TNBC, cT2NOMO, chemia przedoper. 4AC + 12Taxol, Oper. oszczed (VII 2016 r.)., ypT1aN0, radiacja

renatar (offline)

Post #19

26-03-2018 - 19:56:30

sieradz 

U mnie to nie jest taki katar że ciągle mi z nosa leci ale cały czas mi siedzi i muszę często wydmuchiwać i bardzo często kicham, gardło to jakby jakaś klucha siedziała i jak wezmę jakiś syrop i odkrztuszę to jest parę godzin spokój i znowu potem się robi. Wiązałam to z moim poceniem ale doszłam do wniosku że jak się nie pocę to też tak mam[ bo ja miesiączkująca więc jak mam okres to się nie pocę]. Głowa mnie tak pobolewa i mam takie lekkie zawirowania i to mnie niepokoi.. Zapomniałam dodać że mam słaby węch i smak też.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-03-2018 - 19:57:43 przez renatar.

Mroczkowska (offline)

Post #20

26-03-2018 - 20:20:59

USA 

Mnie glowa nie boli ale klucha jest w gardle, ktora staram sie odksztusic I nie moge. Wech I smak - dokladnie tak jak Ty - mam slaby. Np. kawa z mleczkiem, ktora kiedys pilam na okraglo - przestala mi smakowac, az mi sie na wymioty zbiera jak tylko lyka wezme. A nie myslisz ze jest to skutek uboczny chemii ?

Hanna

Przewodowy, invazyjny, G3, TNBC, cT2NOMO, chemia przedoper. 4AC + 12Taxol, Oper. oszczed (VII 2016 r.)., ypT1aN0, radiacja

renatar (offline)

Post #21

26-03-2018 - 21:15:03

sieradz 

mam nadzieję że to po radio , ale pojawiło się długo po skończeniu więc nie wiem czy do końca jest związek.

magdalena62 (offline)

Post #22

26-03-2018 - 21:55:40

szczecin 

Czesc Wam. Czytam was właśnie i musze napisac ze mam to samo. Od kilku miesiecy zatkany nos bez jakigos wiekszego kataru. W gardle cos przeszkadza.blizna po mastektomii jak nie boli to swedzi az pod pache a na dodatek boli kręgosłup tak ze jak sie schyle to wyprostowac sie szybko nie da.chyba sie rozsypuje.acha ibezsennosc na dodatek.

Mroczkowska (offline)

Post #23

26-03-2018 - 22:05:24

USA 

Renatar - spytam wprost - twoim zdaniem jaka jest tego przyczyna ? A moze spytac sie ekspertow ? Ja sie spytam mojego onkologa jak pojde na "przeglad" ale to jest na poczatku maja.

Hanna

Mroczkowska (offline)

Post #24

26-03-2018 - 22:10:03

USA 

Magda otwieraj nowy watek - Rak a Bole laryngologiczne (chyba tak to sie nazywa) bo ja widze ze nie jestem sama. A ja myslalam ze to tylko ja mam takie "zezowate szczescie". Magda jak cos wiesz o zwiazku raka z tymi bolami to napisz do mnie

Hanna

Mroczkowska (offline)

Post #25

26-03-2018 - 22:16:04

USA 

Magda prosze jeszcze napisz czy bralas AC x4 I Taxol x12 bardzo mi na tym zalezy zeby wiedziec jaka chemie bralas

Hanna

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-03-2018 - 22:16:47 przez Mroczkowska.

renatar (offline)

Post #26

26-03-2018 - 22:19:05

sieradz 

Jeśli chodzi o głowę to myślę o najgorszym. Katar i gardło to też zapytam mojego onkologa ale mam nadzieję że to może jakieś alergie się przyplątują po całym naszym leczeniu.

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #27

26-03-2018 - 22:29:07

Józefosław  

Moj onkolog zbagatelizował przewlekły katar. Mowi, że może to być reakcja np.na smog albo alergia:/ Co do bólu piersi podobnie, on na usg nic nie widzi...Czasem już jestem zła na niego, taki rutyniarz mi się wydaje

magdalena62 (offline)

Post #28

26-03-2018 - 22:35:34

szczecin 

Hania. ja bralam w 2014 AT razy 6 a po wznowie w 2016 6 TC. Jestem 3ujemna g3 ki50procent

Mroczkowska (offline)

Post #29

27-03-2018 - 16:52:17

USA 

A mialas naswietlania ? Jesli tak prosze bardzo napisz ile

Hanna

magdalena62 (offline)

Post #30

27-03-2018 - 17:29:12

szczecin 

miałam po pierwszej operacji oszcz. 30 naswietlan, a i tak po roku była wznowa. Przez to ze skora byla naswietlona to po mastektomii potem sie babrało a chłonka w masakrycznych ilościach jakaś mętna, nawet robili posiew na bakterie ale ich nie było.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 475
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018