Dren

Wysłane przez ewellina2905 

ewellina2905 (offline)

Post #1

01-11-2018 - 13:33:09

lublin 

Drogie dziewczyny, wczoraj byłam na rehabilitacji w szpitalu. Kiedy uprzejma Pani doktor kazała się rozebrać okazało się że prawie wypadł mi dren. Tzn od rana wiedziałam że coś jest nie tak bo widziałam z boku już te nitki na drewnie. Udałam się do Pana doktora na oddział wyjął mi dren. Dziewczyny mam pytanie:do buteleczki splywalo całkiem sporo. Dzisiaj czuję lekką bułkę pod pachą ale jak pomasuje jest w porządku. Uważacie, że trzeba to ściągać jeżeli uda się rozmasowac i nie boli. Boję się zakażenia lub czegoś takiego. Od operacji minęło 3 tygodnie.

Krynia58 (offline)

Post #2

01-11-2018 - 21:09:11

Warszawa 

Na wszelki wypadek możesz pokazać się w gabinecie zabiegowym i poprosić o sprawdzenie, czy nie trzeba ściągnąć chłonki.
U mnie bułki po drenach utrzymywały się chyba do roku, potem się wchłonęły.
Czy z miejsca po drenie coś się sączy?

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

ewellina2905 (offline)

Post #3

01-11-2018 - 21:29:30

lublin 

Kryniu byłam na oddziale ok 20. Panie z sor kazały pójść do lekarza dyżurnego.Niestety nie było mojego doktorka ale była nieuprzejma Pani doktor dyzurujaca. Mi się bułka zrobiła pod blizna. Trochę się przestraszyłam. Powiedziała że jest trochę zaległości ale nie ma tego dużo. Trochę dziwne bo wyssala cała strzykwke. Pytam czy mam przyjeżdżać powiedziała że jak będzie dużo. Tzn ile? Wolałam nie pytać bo chyba miała zły dzień. Dzisiaj opatrunek był mokry po drenie więc coś tam leci.

Krynia58 (offline)

Post #4

01-11-2018 - 22:29:01

Warszawa 

Ewellinko, myślę że w tej sytuacji dobrze byłoby żeby miejsce po drenie obejrzał Twój lekarz. Ja po wyjęciu drenów otrzymałam instrukcję by myć szarym mydłem, delikatnie osuszyć a w razie mokrego opatrunku zgłosić się do pielęgniarki która je usuwała. To było 2 tygodnie po operacji, dreny się zatkały. Potem chłonka już się nie zbierała - raz usunięto mi niepełną strzykawkę.
Co do chłonki, sama wyczujesz czy będzie dużo. Znów zrobi Ci się bułka, będziesz też mieć uczucie jakby rozpierania od środka. Jak już sama zauważyłaś, pomaga delikatny masaż. Ale jeśli będzie się zbierać, to trzeba ściągać, nawet co drugi dzień żeby nie powstał obrzęk. Życzę żeby było jej jak najmniej uśmiech

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

fianiebieska (offline)

Post #5

02-11-2018 - 08:20:39

Warszawa 

myślę, że jeśli będzie boleć i rozpierać to trzeba jechać, a dziurka po drenie się zasklepiła?

fianiebieska opowiada

ewellina2905 (offline)

Post #6

02-11-2018 - 08:30:28

lublin 

Fianiebieska, dziurka po drenie już prawie zagojona. Najbardziej boli koło ramienia i pachy. Ale dzisiaj już chyba lepiej. oczko

fianiebieska (offline)

Post #7

02-11-2018 - 08:31:51

Warszawa 

Czyli na razie idzie ku dobremu smiling smiley

fianiebieska opowiada

daria1 (offline)

Post #8

09-11-2018 - 10:56:03

czasami może byc jakiś ból jak ktoś nieprawidłowo założy dren.
Można tutaj poczytać o tym jak powinno się zakładać dren
http://www.skamex.com.pl/oferta/chirurgia/drenaz-chirurgiczny/dreny
co mozna zle zrobic, jakie sa rodzaje, drenaż celowy, drenaż prewencyjny, drenaż przepływowy.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 382
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018